Działanie karty Książe Stennis

+
Działanie karty Książe Stennis

Jestem strasznie zawiedziony działaniem tej karty.
W teorii jest ok, dajemy kartę przeciwnikowi bardzo często w pierwszej turze i mamy do wyboru jedną z 2 i tu jest problem.
Wybieramy kartę zakrytą jak druga jest niepotrzebna w danej grze albo wręcz jej nie chcemy jak kolejny Zwiadowca z Cranfird, lub wybieramy odkrytego pewniaka którego nam brakuje, tylko po co? Jak po rundzie dobieramy dokładnie tą drugą kartę wyciągnięta przez Statnisa ?
W 99% dobieramy kartę której i tak nie używamy od razu, a szpieg jest grany raczej na początku gry więc jak go gram i widzę kolejnego Zwiadowce to mam ochotę poddać grę bo wiem że go dobiorę.
Równie dobrze karta może dobrać kolejna i tyle bo bez wyboru bo ten że wybór nic nie wnosi.
Fajnie wiemy co nam dojdzie, za 5 sek bo grając szpiega raczej pasujemy szybko.
Wydaje mi się że to nie taka była intencja tej karty
 
Likierr;n3449632 said:
W teorii jest ok, dajemy kartę przeciwnikowi bardzo często w pierwszej turze i mamy do wyboru jedną z 2 i tu jest problem.

Rada ogólna, szpiegów używaj w rundzie którę planujesz przegrać.

Likierr;n3449632 said:
Wybieramy kartę zakrytą jak druga jest niepotrzebna w danej grze albo wręcz jej nie chcemy jak kolejny Zwiadowca z Cranfird, lub wybieramy odkrytego pewniaka którego nam brakuje, tylko po co? Jak po rundzie dobieramy dokładnie tą drugą kartę wyciągnięta przez Statnisa ?

Tutaj się kłania budowa decku. Przemyśl co w nim potrzebujesz i w nim zawrzyj. Ponadto warto ogarniać co się ma w decku, aby móc niejako przewidzieć co się może dolosować.
 
Keymaker7;n6864280 said:
Tutaj się kłania budowa decku. Przemyśl co w nim potrzebujesz i w nim zawrzyj. Ponadto warto ogarniać co się ma w decku, aby móc niejako przewidzieć co się może dolosować.

Keymaker, budowa decku, że też na to nie wpadłem, sorry ale źle zrozumiałeś mój manifest.
To że odrzucona karta po zagraniu Stennisa nam dochodzi przy następnym drow to fakt i mi się to nie podoba bo w większości przypadków, przez to wybór karty jest zbędny i nic nie wnosi.

Keymaker7;n6864280 said:
Rada ogólna, szpiegów używaj w rundzie którę planujesz przegrać.
Sam potwierdziłeś moje słowa, gramy szpiega w rundzie którą planujemy przegrać i o to chodzi!
Gram Stennisa wybieram jedną z dwóch kart a następnie pasuje. I następuje dobieranie kart i co? dochodzi nam karta którą odrzuciliśmy podczas grania Pennisa, więc po co ten wybór karty ja się pytam?
By raz na ruski rok zagrać go bo potrzebujmy dobrać ja wiem 'pożogę' którą chcemy zagrać natychmiastowo.
Ja wiem że karta jako szpieg rotuje mam talie, ale skoro jej działanie ma dodatkowy taki efekt to niech ten efekt ma sens.
 
Likierr;n6865210 said:
To że odrzucona karta po zagraniu Stennisa nam dochodzi przy następnym drow to fakt i mi się to nie podoba bo w większości przypadków, przez to wybór karty jest zbędny i nic nie wnosi.

Czy dojdzie czy nie dojdzie to zależy od losowania. I dlatego wybór nie jest zbędny. Na to co dojdzie w losowaniu po pierwszej rundzie masz jakiś tam wpływ, ale pewności nie masz. Poza tym szpiegów dużo lepiej zagrywać w drugiej rundzie po wygraniu pierwszej. Wtedy wybór kart jest bardziej znaczący dla rozgrywki to raz, a dwa że zyskuje się tak potrzebną przewagę kart.

Likierr;n6865210 said:
Sam potwierdziłeś moje słowa, gramy szpiega w rundzie którą planujemy przegrać i o to chodzi!

Jak w odpowiedzi powyżej, lepsze jest granie szpiega w drugiej rundzie.(generalnie, choć nie zawsze)

Likierr;n6865210 said:
I następuje dobieranie kart i co? dochodzi nam karta którą odrzuciliśmy podczas grania Pennisa, więc po co ten wybór karty ja się pytam?

Ano po to że do niektórych kart lepiej mieć dostęp wcześniej. Czasami warto go rzucić w pierwszej rundzie, aby mieć lepszą rękę, a czasami nie. Mnóstwo czynników na to wpływa.

Likierr;n6865210 said:
Ja wiem że karta jako szpieg rotuje mam talie, ale skoro jej działanie ma dodatkowy taki efekt to niech ten efekt ma sens.

Głównym celem grania szpiegów (przynajmniej dla części graczy ;) ) i tak będzie zdobywanie przewagi w kartach. A dopiero potem optymalizacja ręki/dobierania brakujących kart/itp.
 
Keymaker7;n6865520 said:
Czy dojdzie czy nie dojdzie to zależy od losowania. I dlatego wybór nie jest zbędny. Na to co dojdzie w losowaniu po pierwszej rundzie masz jakiś tam wpływ, ale pewności nie masz. Poza tym szpiegów dużo lepiej zagrywać w drugiej rundzie po wygraniu pierwszej. Wtedy wybór kart jest bardziej znaczący dla rozgrywki to raz, a dwa że zyskuje się tak potrzebną przewagę kart.

Jakie karty wybierze Stennis tego nie wiem, ale że karta odrzucana przez niego będzie dobrana pomiędzy rundami tego jestem pewien! Już to przetestowałem z tuzin razy i widziałem na stremach.
Sprawdź sam, zagraj Stennisa jako pierwsza kartę, weź zakrytą opcje i spasuj, a zobaczysz co ci dojdzie. Gry ci to nie wygra ale nie o strategi tu mowa.
I to jest aspekt który chciałem przedyskutować, czy karta tak miała działać czy to było niezamierzone (że karta odrzucona ląduje na górze decku)

W normalnej grze są wyjątki, jak wyciągniemy tą kartę wcześniej Priscilla czy Posiłkami. Tej pierwszej nie mam w drugim przypadku to rzadkość bo z tym się czeka prawie do samego końca, natomiast niezależnie kiedy zagrany, dobrze czy źle jego uboczne działanie MI SIĘ NIE PODOBA

Natomiast kiedy zagrywać szpiegów i poco to nie temat o którym chciałem dyskutować (ps. na potwory z Eredinem wole wyjść w pierwszej rundzie, nieważne)





 
Likierr;n6865830 said:
Jakie karty wybierze Stennis tego nie wiem, ale że karta odrzucana przez niego będzie dobrana pomiędzy rundami tego jestem pewien! Już to przetestowałem z tuzin razy i widziałem na stremach. Sprawdź sam, zagraj Stennisa jako pierwsza kartę, weź zakrytą opcje i spasuj, a zobaczysz co ci dojdzie. Gry ci to nie wygra ale nie o strategi tu mowa.

W wolnej chwili pewnie sprawdzę. Jeżeli okazałoby się, że jest tak jak mówisz to jest to ewidentny bug do zgłoszenia.
 
Jak najbardziej potwierdzam, że karta odrzucona przy zagraniu Stennisa będzie następną pociągniętą kartą z decku :)
 
Top Bottom