Dziś wypada 10 rocznica serii gier o Wiedźminie!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Dziś wypada 10 rocznica serii gier o Wiedźminie!



Dokładnie 10 lat temu, 26 października 2007, miała premierę pierwsza część gry o Wiedźminie. Dziękujemy, że spędziliście z nami tyle lat - w dobrym towarzystwie czas płynie szybciej!



Przemysław Truściński, stojący za jednymi z pierwszych koncepcji Geralta, postanowił powrócić na chwilę do świata Wiedźmina. Z okazji rocznicy przygotował dla nas plakat, który nawiązuje stylem do jego poprzednich prac. Zobaczcie sami!



Budzi dobre wspomnienia, prawda?

Chcieliśmy Wam podziękować, że wiernie towarzyszyliście nam przez te lata, bez Was nie udałoby nam się tyle osiągnąć. To jednak nie koniec świętowania! Mamy dla Was małą niespodziankę, więc zajrzyjcie dzisiaj na nasze forum i media społecznościowe.

 
Last edited:
Super!

Z pierwszą odsłoną Wiedźmina mam naprawdę miłe wspomnienia (mimo iż przy pierwszym kontakcie odbiłem się od tytułu - nie wkraczając jeszcze nawet do Wyzimy -
i grę odłożyłem na kilka dobrych miesięcy, później przygoda mnie wciągnęła bez reszty, a do dziś dnia ukończyłem ją dobre 5 razy [albo i więcej]).

Gratulacje, bo pierwsza część przygód Geralta naprawdę Wam się udała i niewątpliwie miała ducha książkowego pierwowzoru.

:cheers3:
 
Do dzisiaj najbardziej lubię właśnie pierwszą cześć. Mimo że trojka jest ogromna, dopracowana itp. to jednak pierwszy wasz Wiedźmin posiada tak genialny klimat i najlepszą muzykę jaka została kiedykolwiek skomponowana na potrzeby gier ;) A plakat bardzo udany.
 
gialdonar;n9739481 said:
Mimo że trojka jest ogromna, dopracowana itp. (...)

Tia... zwłaszcza "dopracowana".



Ale fakt pozostaje faktem, iż pierwsza odsłona najbardziej wiernie (może nieco w "łopatologiczny" sposób - bardzo często po prostu wyrywając ze źródła cytaty i wkładając je jako teksty dialogowe) oddaje duch książek i wykreowanego tam universum.
 
I_w_a_N;n9739491 said:
Tia... zwłaszcza "dopracowana".
haha :p Chodziło mi bardziej o odwzorowanie wnętrz, lokacji itp, bo to robi wrażenie. Z duchem książek masz rację, i pod tym względem jedynka wypada najlepiej. No i pomimo tego że mapa w trójce jest ogromna, to klimat jaki został zrobiony chociażby w IV akcie w jedynce, jest nie do pobicia : ]
 
Niestety trójka cierpiała na wiele grzechów gier z otwartym światem (zwłaszcza tych jak ten świat wyglądał i ile miał małych, acz częstych i "śmiesznych" błędów), gdzie nie sposób dopracować wszystko ręcznie (co z grubsza było robione przy poprzednich odsłonach, a zwłaszcza pierwszej).

Jakby miał zestawiać odsłony komputerowego Wiedźmina, wówczas ranking przedstawiałby się następując:
- pierwsza pozycja: Wiedźmin (2007)
- druga pozycja : Wiedźmin 3: Dziki Gon [z dodatkami] (2015)
- trzecia pozycja: Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (2011)
 
Ja dziękuję za wasze podziękowania, bo choć w pierwszą część zagrałem trochę później niż większość tutaj, to potem zarówno w świat gier jak i w społeczność wsiąknąłem bez reszty :D. Bez was kochani Redzi bym nigdy tego nie doświadczył.
 
erwins;n9747931 said:
Może Łoles nie ma ścian?

Zawsze może sobie powiesić plakat na tych swoich edycjach kolekcjonerskich Wiedźmina ;) ...
 
Last edited:
Top Bottom