Dzisiaj rozpoczęła się Podróż Alzura!

+
@krzeslav69: Co masz na myśli pisząc "profity"? Ja wczoraj wbiłem 100 (bez premium), nic specjalnego nie zauważyłem.
No ja właśnie też, a liczyłem na jakieś dodatkowe skiny/punkty nagród jak w sezonie Ciri, ale chyba trzeba się będzie zadowolić 2 pkt nagród co poziom i czekać na kolejną podróż.
 
Bardzo dobrze, że teraz dodatkowe nagrody są otrzymywane za zadania, bo większość osób nie ma czasu ani ochoty wbijać 170 level. Strasznie to było męczące.
 

Lexor

Forum veteran
Jeśli ktoś zamierza kupić podróż premium będąc po lub blisko setnego poziomu podróży to mam ostrzeżenie: wygląda na to, że ten sposób zakupu może zabugować otrzymanie kluczy za podniesienie naszego poziomu związane z otrzymaniem koron za odblokowane wykonane zadania z podróży premium - innymi słowy: wygląda na to, że poziomy uzyskane z koron za zadania premium ponoć w takim przypadku nie dają graczowi należnych mu kluczy.
 
A ja się zastanawiam kiedy powrócą pojedynki frakcji... dawno już żadnego nie było ;)

Trochę się te kontrakty "zakurzyły" i fajnie by było je ruszyć przy jakimś pojedynku frakcji :)
 
No proszę, dzięki za info! To by wyjaśniało obecny stan rzeczy... ciekawe jak to zostanie rozwiązane i kiedy :)
 

Lexor

Forum veteran
Czy CDPR myśli, że jest zupełnie fair wyświetlając mi (i zapewne też innym graczom) taką oto "reklamę" w grze na 4 dni przed zakończeniem podróży? Znakomity przykład "false advertising". Konia z rzędem temu, kto niedawno zaczął grać, dopiero rozpocznie podróż i w tym czasie zdąży zdobyć pokazywane na reklamie nagrody bez kolejnych dodatkowych opłat, bo owe "natychmiastowe 25 poziomów" raczej mu nie wystarczy.


 
we "natychmiastowe 25 poziomów" raczej mu nie wystarczy.
Jeszcze lepszy jest fakt, że nawet jak ktoś zakupi i powiedzmy będzie grał dzień i noc to i tak zderzy się z limitem koron. (Nie trzeba wbijać lvl 175 ale z zadań i bonusowej podróży i tak do 100 brakuje 15 poziomów. Bo 60 zadania 25 premium) W tej podróży mało grałem w gwinta z różnych powodów ale pamiętam, że z podróżą Ciri w szale bojowym osiągnąłem limit 2 razy.

Z ciekawości... Dalej on jest? Wiadomo po co on jest? Czy kiedykolwiek był on zapowiadany lub ktoś o nim informował (jeśli nadal występuje)?
 

Lexor

Forum veteran
@_Roke_Alva_: Podczas tej podróży grałem zdecydowanie mniej, ani razu nie doszedłem do komunikatu o limicie. Nie widziałem ani jednego postu kogoś innego o nim, ale nie widziałem też ani jednego postu z informacją, że został zniesiony.
 
Reklamy się wyświetlają, trzeba wycisnąć cytrynę do końca. Szczególnie, że za pasem mamy kolejną podróż.
Swoją drogą ciekawe, że Slama siedział cicho gdy gra zaliczyła wtopę z wprowadzeniem nowego sezonu i jednej karty, natomiast uaktywnił się na twitchu (zapowiadając kolejne łał rzeczy*) gdy tylko pojawiła się kolejne, rytualne już, strzyżenie owiec pod postacią battlepassa.

*tu ich kompilacja https://henichaer.pl/jason-vs-vlad-podsumowanie-streamu/
 
Last edited:
Z tego co napisali interesujący jest nerf Gudmunda. Ciekawe jak mają go zmienić. Jeżeli znerfią go tak że będzie mieć rozkaz, to zabiją tą kartę. Doszli do wniosku że Lippy z Cerys zagrywaną 2 krotnie jest za mocną kombinacją. OK. Ale problem nie lezy w Gudmundzie tylko w Cerys. Gdyby ją znerfić tak że np. tworzyła by tarczowniczkę / straż królowej i dawała stworzonej karcie fatum. Wtedy jak chcesz mieć 3 tarczowniczki na finiszera to musisz grać jakieś oczyszczenie np. Gremistę. Nie mówiąc już o tym że ta talia owszem ma dobre otwarcie, ale ma potencjalne 4 bricki (2X tarczownika, hajdawar, Płotka) + chcemy mieć Onejromację lub Cerys na ręce startowej. Raz miałem taką sytuację że przeciwnik zaczynał (miałem 2 mulligany i dostałem na ręce wszystkie bricki, które wymieniłem a nie dostałem ani onejromacji ani Cerys. Dodatkowo grałem na wija, więc od razu Esc + Enter.
Zmienią też podróż żeby bardziej przypominala komiks. Ciekawe co się za tym kryje. Mam nadzieję że battlepass zostawią takim jakim jest.
 
Last edited:
Poszczególne karty nie są aż takim problemem jak cała reszta/ogólny obraz, który wyłania się ze stanu faktycznego + tych mglistych zapowiedzi. Parafrazując człowieka w niebieskiej kurtce sprzed paru miesięcy "ludzie, tu nic się nie dzieje".
Oby za niedługo oryginalny cytat nie pasował jak ulał do tej gry.
 
Mam nadzieję że nerfy nie skończą się na +/- do prowizji /siły, bo to i tak nie rozwiąże problemu 0-1 systemu jaki zapanował czyt. nie masz kontry możesz esc-enter. Bo nawet jak zabiją Lippiego czy wiją to wyskoczy kolejna talia.
 
Bo nawet jak zabiją Lippiego czy wiją to wyskoczy kolejna talia.
Taki urok karcianek. Zawsze jakaś talia będzie najmocniejsza. Tego sie nie przeskoczy. W balansie chodzi o to żeby nie tyle każdy lider był grywalny bo tak nigdzie nie ma, ale o to żeby jak najwieksza ilość liderów i kart oczywiście była grywalna. Na przykład z liderów praktycznie niegrywalnych mamy: Demawenda (Dodatkowe Zasoby), Filavandrela (Pobudzenie), Dijkstrę (Line Pocket), Meve (Królewska Inspiracja). Nigdy nie będzie balansu sensu stricte. Zawsze jakaś talia będzie się wybijać. Aby tak nie bylo trzebaby dać wszystkim frakcjom karty, które robią to samo.
Post automatically merged:
 
Last edited:
Mam nadzieję że nerfy nie skończą się na +/- do prowizji /siły, bo to i tak nie rozwiąże problemu 0-1 systemu jaki zapanował czyt. nie masz kontry możesz esc-enter. Bo nawet jak zabiją Lippiego czy wiją to wyskoczy kolejna talia.
Zmianą umiejek raczej balansu nie przyspieszą, wręcz przeciwnie. Więcej zmiennych jest wtedy do ogarnięcia.
BTW ten koszt werbunku to jedna z lepszych rzeczy IMHO jakie powstało po Homecomingu.
 
Koszt werbunku jest interesujący i łatwy w wykorzystaniu, dziwne że tak rzadko z niego korzystają (zmiana prowizji brąza na mniejszą oznacza od razu +2 punkty werbunku zapasu w sytuacji włożenia go do talii). Nie zmienia to faktu, że nie został on opracowany/użyty do końca tak, jak to wynikało z założeń - aby się o tym przekonać wystarczy spojrzeć na zakres 0-4 werbunku w deckbuilderze.
Tak samo dziwię się niekorzystaniu z możliwości balansu jakie daje pancerz.
Przy odpowiedniej ilości testerów można by dawać kartom drugie życie/sprawiać, że talie z tier 2 wskakują do tier 1.
 

Lexor

Forum veteran
Nie zawsze oznacza od razu +2, bo czasem używa się w talii tylko jednego egzemplarza danego brąza.
 
Top Bottom