Dziwny pogłos podczas dialogów

+
Dziwny pogłos podczas dialogów

Śmigam na patchu 1.02 z dwoma premierowymi DLC.
Grając na polskiej wersji, niekiedy podczas kwestii mówionych słyszę swoisty "pogłos", zniekształcenie głosu postaci, tak jakby ktoś puścił dwukrotnie dźwięk z opóźnieniem kilku milisekund.

Rozmowy brzmią przez to niekiedy jakby ktoś puszczał je z syntezatora jakiegoś i przyznaję, że jest to kapkę irytujące. Jakieś pomysły, drodzy waszmoście?
 
Jeśli masz zainstalowanego Realteka, pogrzeb w panelu jego ustawień - są różne presety, być może masz któryś błędnie ustawiony.
Rozważ reinstalację sterownika dźwiękowego.
 
Mam ten sam problem. Do tego dźwięk "szuszczy" jakby się kabelki nie stykały, ale nigdzie indziej nie mam tego problemu.
 
Last edited:
Jeśli masz zainstalowanego Realteka, pogrzeb w panelu jego ustawień - są różne presety, być może masz któryś błędnie ustawiony.
Rozważ reinstalację sterownika dźwiękowego.
Grzebałem, grzebałem, wyłączałem i włączałem wyrównanie głośności, upewniałem się że wszystko inne jest w stanie nienaruszonym i... dalej to samo. Wszystkie dźwięki w grze brzmią normalnie, problem jest tylko z większością (nie wszystkimi, chociaż może po prostu tego nie słyszę) dialogów. Są one lekko modulowane, tak jakby wypowiadał je cyborg czy coś w tym stylu, mają taką lekka "nutę" cybernetyczną... ciężko to wyjaśnić. Spróbuję nagrać jakiś dialog FRAPSem, zobaczymy czy się uda.
 
U mnie np na sluchawkach i sound blasterze xfi 5.1 glos geralta jest wlasnie jakby mowiony echcem co ciekawe z reszta jest okej. A jego mowy nie slychac zmienialem wszystko i nic. Przez to nie moge grac na sluchawkach. Po prostu jest taki poglos jak mowisZ
 
Mam dokładnie to samo. Strasznie jest to irytujące gdy Geralt mruczy jakby był jakimś cyborgiem z przyszłości...
 
Wiadomość z ostatniej chwili: po przełączeniu się na angielski dubbing, problem nie występuję. Czyli albo będziemy musieli liczyć się z cyborgami w wersji polskiej, albo grać po yngielsku, z kijowym nieGeraltem, kijowym nieZoltanem i kijowym nieJaskrem. Przynajmniej Emhyr i Yennefer brzmią w miarę fajnie, ale w ojczystej wersji też spełniają wszystkie oczekiwania, pomijając fakt, że Emhyra w grze nie widujemy prawie wcale :p

Może pliki polskiego dubbingu w wersji płytowej były w jakiś sposób uszkodzone? Innego wyjaśnienia nie widzę :x
 
Ja mam z goga spolszczenie. Geralt caly czas cicho mruczy jakby byl na haju. Co ciekawe tylko na sluchawkach i tylko on
 
Czyli wychodzi na to że pliki dźwiękowe są rąbnięte. Hmm... ciekaw jestem czy można się spodziewać jakiegoś fixa na to. Pewnie to tylko pobożne życzenia...
 
Czyli wychodzi na to że pliki dźwiękowe są rąbnięte. Hmm... ciekaw jestem czy można się spodziewać jakiegoś fixa na to. Pewnie to tylko pobożne życzenia...

Zastanawiam się czy pobranie dubbingu z GoGa by pomogło, czy to problem uniwersalny dla obu wersji. Bo wątpię, że jeśli pliki są rąbnięte, to sam patch by pomógł. Tu trzeba by wszystkie dialogi od nowa pobierać.

Poważnie zaczynam kontemplować nad przerzuceniem się na pełną wersję angielską (polskie napisy nie ujdą przy zupełnie innych kwestiach w j. angielskim), chociaż cholernie brakowałoby mi Rozenka, Kopczyńskiego i całej reszty...
 
Pobranie z GoGa nic nie dało, patch również nie rozwiązał problemu, dźwięk jak był "cybernetyczny" tak jest. Wkurzające jak cholera...
 
Pobranie z GoGa nic nie dało, patch również nie rozwiązał problemu, dźwięk jak był "cybernetyczny" tak jest. Wkurzające jak cholera...
No, też spróbowałem metody ponownego pobrania dubbingu z GoGa. Nic, nada, null. Syf, kiła i mogiła.
A szlag człowieka naprawdę trafia.
 
Z ciekawości odinstalowałem sterowniki dźwiękowe Nvidia ale i to nic nie dało. A stery Reatleka mam najnowsze. Kończą mi się powoli pomysły a nie chce mi się wierzyć żeby WSZYSTKIE pliki z dubbingiem PL były wadliwe. Aż takie gafy to by chyba REDsi nie strzelili... :/
 
Z ciekawości odinstalowałem sterowniki dźwiękowe Nvidia ale i to nic nie dało. A stery Reatleka mam najnowsze. Kończą mi się powoli pomysły a nie chce mi się wierzyć żeby WSZYSTKIE pliki z dubbingiem PL były wadliwe. Aż takie gafy to by chyba REDsi nie strzelili... :/
Jeśli na problem narzeka tylko kilka osób, a reinstalacja plików z sieci ani steroników nic nie dała, to wina leży prawdopodobnie gdzieś po stronie samego software'u gry.
 
Jeszcze żeby mieć pewność ściągnąłem i zainstalowałem najnowsze stery dźwiękowe. Nic to oczywiście nie dało. Ech... fajnie by było gdyby ktoś z redów łaskawie pochylił się nad tym problemem... :(
 
@Nars tego również próbowałem ale nie mogę wysłać, wyskakuje mi błąd że plik jest zbyt duży a ja tylko próbowałem wysłać DxDiag o który tam proszą. Mógłby wysłać ktoś inny i podzielić się ewentualnie odpowiedzią? Byłbym bardzo wdzięczny :)
 
@Nars tego również próbowałem ale nie mogę wysłać, wyskakuje mi błąd że plik jest zbyt duży a ja tylko próbowałem wysłać DxDiag o który tam proszą. Mógłby wysłać ktoś inny i podzielić się ewentualnie odpowiedzią? Byłbym bardzo wdzięczny :)
Spróbuj wysłać jeszcze raz przez stronkę. Jeśli nie przejdzie, wyślij zgłoszenie mailowo na PC_support@witcher3.com i załącz wiadomy plik.
 
Zapytanie wysłane na maila wczoraj tak jak @szypek26 radził. Teraz czekam na odpowiedź i jak będę wiedział coś konkretnego to na pewno nie będę samolubem i się tym tutaj podzielę. :)

---------- Zaktualizowano 14:54 ----------

EDIT
Obejrzałem parę filmików w internecie z rozgrywki i stwierdzam że nie tylko my mamy taki problem, z tym że dla większości jest on chyba niezauważalny. Mi już uszy krwawią od tego dubbingu i poważnie zaczynam się zastanawiać nad zmianą na angielski. Wychodzi więc na to że REDzi wypuścili po prostu porysowany dubbing. Trochę to przykre ale innego wyjaśnienia nie wiedzę... (jakby któryś z moderatorów mógł to podpiąć pod mój ostatni post to byłbym wdzięczny, bo ja jakimś sposobem nie mogę edytować...)
 
Top Bottom