Dziwny pogłos podczas dialogów

+
@Miko19 @Kazak @mikenas @djszpaku - mogłabym Was prosić o podanie kilku informacji?
- specyfikację PC
- słuchawki/głośniki + w jakiej konfiguracji
- jeśli pamiętacie, w których scenach to się zdarzało (nazwa questa, sama sytuacja bądź postaci, które w dialogu uczestniczyły)
- niezmiernie pomocne byłoby nagranie
 
Last edited:
@not_triss
-GPU - GTX 660 OC, CPU Intel i5 2320 3.0Ghz, 12gb RAM, Windows 7 64bit
-Używam wieży Stereo JVC podpiętej pod PC. Ale na słuchawkach dzieje się to samo.
-Zdarza się to praktycznie w każdy queście, (ale chodzi tylko o dialogi, różne teksty wypowiadane przez postacie w tle są normalne) ale najłatwiej wyłapać to na damskich głosach jak np. u Yen albo Triss. Kobiece głosy są gładsze i te anomalie dźwiękowe są bardziej słyszalne.
-Nie mam za bardzo jak nagrać ale podeślę Ci w wiadomości prywatnej (żeby nie było że propaguję tutaj jakiegoś let's playera) link do filmiku gdzie głosy przycinają się tak samo jak u mnie.
 
Last edited:
@Miko19 @Kazak @mikenas @djszpaku - mogłabym Was prosić o podanie kilku informacji?
- specyfikację PC
- słuchawki/głośniki + w jakiej konfiguracji
- jeśli pamiętacie, w których scenach to się zdarzało (nazwa questa, sama sytuacja bądź postaci, które w dialogu uczestniczyły)
- niezmiernie pomocne byłoby nagranie
To samo info, które udzieliłem Q&A z CDPR na e-mailu:
Processor: Intel(R) Core(TM) i7-4820K CPU @ 3.70GHz (8 CPUs), ~3.7GHz
Amount of RAM: 32688MB
Graphic card: NVIDIA GeForce GTX 780
Screen resolution: 1920 x 1080 (32 bit) (60Hz)
Driver update-date: 5/12/2015 08:27:22, 15858728 bytes

Głośniki Creative'a 2.1, ładne z pół dekady już mają, ciężko mi sprawdzić dokładny model.

Scena chociażby z questa "Po nitce do kłębka", w rozmowie
Lamberta z Geraltem w karczmie "Nigdzie",
przy wybieraniu opcji dialogowej "spotkajmy się pod domem".
Nagranie też zrobiłem, bardzo dobrze słychać zniekształcenie w głosie Geralta, trochę gorzej drugiej postaci: https://www.youtube.com/watch?v=ZsTROTtaDWM&feature=youtu.be
 
Last edited by a moderator:
I jeszcze mała uwaga którą zauważyłem. "Pogłos" jest tylko podczas dialogów czyli wtedy gdy możemy kierować odpowiedziami i włącza się swego rodzaju cutscenka. Gdy nasze postacie się poruszają podczas misji i wymieniają jakieś zdania "luzem" wtedy dźwięk jest normalny.
 
Z okazji patcha komuś znikł problem może..? U mnie wciąż to samo chodź dostałem info od supportu że pracują nad rozwiązaniem problemu.
 
Z okazji patcha komuś znikł problem może..? U mnie wciąż to samo chodź dostałem info od supportu że pracują nad rozwiązaniem problemu.
Może to efekt placebo, ale na patchu 1.04 problem wydaje się nadal występować, tyle że rzadziej. Musiałbym zacząć nową grę i sprawdzić to w nieco szerszym środowisku, bo od wtorku do piątku udało mi się w ciągu 56 godzin skończyć praktycznie wszystkie zlecenia wiedźminskie, questy poboczne i główną linię fabularną xD
 
Last edited:
Na laptopie miałem ten sam problem, wyczytałem gdzieś, że winą tego pogłosu, przerywania itd. jest włączony tryb oszczędzania energii. I faktycznie po przełączeniu w tryb wydajny od razu problem zniknął. Może Wy także macie jakiś program, który to powoduje.
 
Mam komputer stacjonarny więc mi to chyba nie pomoże :) Martwi mnie trochę fakt że REDzi nic z tym jeszcze nie zrobili mimo że support podobno już się tym zajął... Druga sprawa jaka mnie martwi to taka że niemal na każdym tzw "Let's Playu" występuje ten pogłos w dialogach i nikt na to nie zwraca uwagi.
 
Mam dokładnie to samo. Dla próby dałem posłuchać dialogów mojej dziewczynie i stwierdziła, że nie ma w nich nic dziwnego. Być może tak mała ilość zgłoszeń tego uchybienia wynika właśnie z tego, że tylko niektóre osoby sa tak wyczulone na pogłos tego typu.
 
Mam jedną hipotezę, bo akurat na moim sprzęcie podobny efekt jest ale z wiadomej przyczyny. Otóż mam interfejs audio umożliwiający odtwarzanie 5.1, ale chcę grać na słuchawkach. Sęk w tym, że na tym interfejsie audio z gry idzie automatycznie w formacie surround, czyli na kanały 1-2-3-4-5, Left-Right-Center-Left Surround-Right Surround. Skutek jest taki, że z rzeczy dziejących się na froncie, czyli puszczanych w kanał Center (zwykle dialogi) nic nie słyszę, bo słucham tylko L-R (słuchawki). Możliwe, że macie ten sam problem. Coś znika w dźwięku jeśli jest na wprost, zostaje pogłos, który pobrzmiewa we wszystkich kanałach.
Rozwiązanie prowizoryczne jest takie, że można, o ile sprzęt pozwala, przepuścić sobie sygnał z C i z Ls Rs na L-R i zmiksować, ale nie każdy może. Rozwiązanie bardziej sensowne jest wymusić w grze odtwarzanie dźwięku w formacie dwukanałowym Stereo, żeby dało radę grać na słuchawkach, wieży stereo itd. nawet z interfejsem wielokanałowym.

I tutaj moje pytanie do "Wsparcia" - jak to zrobić, a dokładnie jak przełączać, żeby dźwięk był 2-channel Stereo, albo Multichannel Surround? Sam interfejs audio nie ma opcji 2.0 / 5.1 . Czy takie opcje są w Windows?
 
Last edited:
To jakiś problem w grze, bo na nagraniach YouTube (polska wersja) u każdego w tym samym momencie występuje taki efekt.
https://youtu.be/nWYpuJCruTU?t=6m59s 7minuta - posłuchajcie głosu Yennefer, nie jest płynny a jakiś spowolniony i drżący, do tego ta chrypka.
https://youtu.be/nWYpuJCruTU?t=5m2s - 5 minuta - głos jest OK

(podobny efekt dzieje się kiedy w programie od edycji dźwięku spowolnimy tempo, wtedy jest taki zlagowany, chrypczący)
Sam odpalając grę po raz 1 zdziwiłem się, że jest coś nie tak.

Niestety dla nas, w innych wersjach językowych tego problemu nie ma.
https://youtu.be/HdC5vCxBuPM?t=16m25s 16minuta 25sekund - głos jest czystszy i prawdziwszy.

Czyli coś jest skopane w grze :( Albo ktoś źle obrobił niektóre piliki audio.

---------- Zaktualizowano 12:33 ----------

jak to zrobić, a dokładnie jak przełączać, żeby dźwięk był 2-channel Stereo, albo Multichannel Surround? Sam interfejs audio nie ma opcji 2.0 / 5.1 . Czy takie opcje są w Windows?
Bardzo łatwo da się to zrobić. (zmieniać przy wyłączonej grze)
http://s22.postimg.org/yp6kth3oh/image.jpg


A tak nawiasem, dlaczego na forum jest 2 godziny do tyłu? Teraz jest 14:43
 
Last edited:
Jakoś przecierpiałem ten głos Jennefer w wersji polskiej, drugi raz będę przechodził grę po angielsku.
Zaraza :)
 
Dzięki. A tak swoją drogą polski dubbing jest ciągle najsłabszym ogniwem tej serii. Myszowór woła z dalekiego pomostu, a słychać go jakby gadał tuż przy uchu. Aktorzy jakby nie wiedzieli w jakiej sytuacji wypowiada kwestię postać, czy krzyczy, czy szepcze, z daleko czy blisko i do ilu ludzi.
 
Top Bottom