E3 2014

+

E3 2014

  • Jest idealna!

    Votes: 144 44.4%
  • Może być, ale przydałoby się parę zmian.

    Votes: 155 47.8%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 4 1.2%
  • Nie podoba mi się!

    Votes: 21 6.5%

  • Total voters
    324
Status
Not open for further replies.
Pojawiły się nowe foty


Zdjecia 2 i 3 z których wstawiłeś. Zwróćcie uwagę na miecz stalowy, nie siedzi w swojej pochwie, tylko tuż pod nią. Ale raczej nie trudne do poprawienia, żeby go nieco przesunąć. Nie jest to pewnie wogóle widoczne w trakcie rozgrywki, ale na screenach trochę razi.
 
Ogólnie ten obrazek chyba nie trafił na kontrolę jakości. Miecz poza pochwą, hak w nodze, kolczuga się pruje i strzała (przynajmniej wygląda jak strzała) w lewym płucu. Dobrze, że koń ma cztery nogi. Reszta ładna. Tylko to dziwne świecenie skóry u potworów. Jakby olejkiem do opalania ciągle nasmarowane.
 
Powtórzę tutaj apel do REDów: Proszę, wypuście swoje własne wideo z zaprezentowanymi gejmplejami na swoim oficjalnym kanale na Youtube. Bardzo dużo tracicie na tym, że nie macie kontroli nad jakością udostępnionych materiałów. Obecnie dostępne nagrania są fatalnie skompresowane. Widzę, że wielu ludzi odbiera to jako słabą grafikę samej gry. Co rusz trafiają się komentarze typu: "witcher 2 looks better".

Zróbcie to zanim obecne filmy nabiorą popularności. Do tej pory pamiętam sytuację, gdy jeszcze w 2013 roku po wpisaniu w youtube "witcher 2" pierwszym wynikiem było wideo z alfy Wiedźmina 2 na silniku Aurora. Właśnie to widzieli ludzie, którzy pierwszy raz usłyszeli o wiedźminie i się nim zainteresowali. Przez to wielu mogło się zniechęcić już na starcie.
Nie powtórzcie drugi raz tego samego błędu.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Wtedy IGN i GameSpot by narzekali, że to miał być ich materiał na wyłączność. Robią LIVE, reklamę by przyciągnąć widzów a tu REDzi wrzucają to na swój kanał. Nieładnie.

Może wrzucą, ale po jakimś dłuższym czasie.
 
Nowy gameplay świetny, a próby porozumienia się z Johnnym EPICKIE ;p
Ciekawe czym spowodowana jest ta rozbieżność w czasie przejazdu z północy na południe...
 
Witajcie niestety nie mogłem obejrzeć gejmpleja wczoraj lecz dziś rano to zrobiłem.Miasto jest ogromne,piękne mieszkańcy żyją własnym życiem i chodzą gdzie chcą tak się zastanawiam nad paroma rzeczami po pierwsze jak zacznę qesta u kogoś to potem jak go znajdę w tym wielkim mieście?;) i tak druga sprawa jestem ciekaw czy jakoś osoby które będą dawały nam qesty będą jakoś zaznaczone ? to tyle ale filmik piękny bravo
 
Mi też, generalnie się wszystko podoba, ale te 20 minut galopem ostudziło mój zapał :). Miałem już nadzieję, że doniesienia z konferencji Umbry będą miały swoje przełożenie w rzeczywistości, a tu chyba niestety :(
 
Aż się bałem całe oglądać, bo spoilerują ważną misję ;p
Na bagnach kolorystyka nie jest zła.

Gra wygląda naprawdę wspaniale! Jedyne co mi się rzuciło w oczy, że podczas przełączania znaków trzeba otwierać to okrągłe menu. Mam nadzieję, że da się to zrobić też jakimiś skrótami klawiszowymi, bo w W2 było to czasochłonne... No i oczywiście ten widok jak w mmo jest do kitu.

Swoją drogą nie wiem, czy widizałem wszystko. Był jeszcze 1 gameplay na bagnie tak? I tyle? Czy coś jeszcze? Jeśli tak to poprosiłbym o link. Będą nowe materiały?
 
Last edited:
Moje małe podsumowanie.

1. Trzy urywki i każdy kolejny robił większe wrażenie, a prawdopodobnie tylko dlatego, że każdy kolejny oglądałem w lepszej jakości. Urywki z Wiedźmina 3 zyskują bardzo dużo wraz z poprawą jakości wideo. Może to przez to, że W3 wydaje się być pozbawiony tego nieładnego wyostrzania, charakterystycznego dla W2 i dla niektórych skrinów z W3 (choćby ten z Novigradem). W bardzo skompresowanym wideo z urywkami z W3 zacierają się tekstury różnych rzeczy, co w połączeniu z kolorystyką sprawia, że wyglądają jak z kreskówki. Kiedy za pierwszym razem oglądałem fragment z Novigradu w bardzo kiepskiej jakości miałem pewne wątpliwości. Nie sądziłem, że poprawa jakości wideo może zmienić wiele w odbiorze samej gry, no bo przecież grafika, kolory i światło jakie jest, każdy widzi. Jednak kiedy oglądnąłem trochę lepszą wersję, okazało się, że nagle jakby sama grafika gry się poprawiła. Po prostu te nie wyostrzone tektury wymagają tego by oglądać je w odpowiedniej jakości, inaczej jakby zlewają się w kreskówkową płaszczyznę o jednolitym kolorze. Ostatni urywek z bagien przekonał mnie, że świat jest bardzo szczegółowy i daleko mu do kreskówki. Sam jednak nie wiem, czy nie dorabiam tylko teorii, do subiektywnych odczuć :)

W każdym razie brak tego wyostrzania (lub sprawienie, że nie rzuca się ono tak w oczy) uważam za ogromną zaletę.

2. Po przeczytaniu różnych opinii zmieniłem nieco podejście do graficznego prezentowania zmysłów wiedźmińskich podczas tropienia. Teraz uważam, że jest dobrze tak jak jest.

3. Tak samo zmieniłem nieco zdanie o animacji biegu pod wzniesienia. Znalazłem gdzieś argumentację, że taka uproszczona animacja jest typowa dla rozległych, otwartych gier, ponieważ w grze priorytetem jest czerpanie z niej zabawy, a realizm jest na dalszym miejscu. W grach o ładnych animacjach brodzenia w śniegu, czy wyłażenia pod górkę, tego śniegu i tych górek stosunkowo do całej gry nie jest wiele. Natomiast w ogromnym, otwartym świecie cały czas biega się po pagórkach. Po pierwszym zachwycie nad zmieniającym rytm i tempo Geralcie, po jakimś czasie wielu zaczęłoby się tym męczyć.

Myślę, że animacja biegu wymaga pewnych szlifów, tak samo animacja biegu pod górę, ale o tyle, ile jest możliwe nie psując przy tym radości z gry.

4. W kwestii oddalającej się kamery mam zdecydowanie mniej radykalne podejście niż eustachy. Właściwie mogę grać z tym oddaleniem. Mimo wszystko uważam, że jakaś możliwość przełączenia powinna być.

5. Najbardziej jednak jestem zadowolony z rzeczy, o których od wieków na tym forum pisałem w różnych tematach z życzeniami i pomysłami. Oczywiście przede wszystkim otwarty świat. Druga sprawa, to Geralt dosiadający się do rozmówcy podczas rozmowy. Mam nadzieję, że takie rozwiązania podczas dialogów są normą, a nie wyjątkiem. No i łodzie i konie. Czasem patrząc na te urywki z W3 mam wrażenie, że REDzi czytali także moje pomysły :)

6. Co do wad. W pierwszej kolejności do poprawy jest to straszne "łzawienie ekranu" :) Wygląda to okropnie. Obawiam się jednak, że teraz, aby pozbyć się między innymi tego łzawienia, zacznie się optymalizacja, czyli w gruncie rzeczy głównie oszpecanie gry (downgrade), a więc to co widzimy teraz nie będzie tym co dostaniemy na koniec. Oczywiście optymalizacja jest konieczna, bo inaczej gra straci sens, ale trzeba pamiętać o tym, że wiąże się to niestety z owym, stopniowym usuwaniem lub upraszczaniem tego, czy owego.

7. Większe rozczarowanie jakie odczułem, wiąże się z wielkością świata. Jednak gdzieś tam liczyłem na te 40 minut jazdy konno. :) No cóż, od początku te 40 minut jazdy konno i 20% wielkości Skyrim nie mogło mi się zejść w jakąś sensowną całość. :) Ale to już kilka razy wykładałem :) Teraz będę musiał wyliczyć o ile jest większy W3 od Skyrima zakładając te 20 minut jazdy konno. :) To później.

8. Słoneczniki. Też mnie to bardzo razi, że kwitną w maju. To roślina jednoroczna, która zanim zakwitnie musi wyrosnąć. Mi słoneczniki kojarzą się z późnym latem, a nie z majem... No ale cóż. ładnie wyglądają w grze, więc może niech już zostaną...

W poprzednich Wiedźminach ciągle czegoś mi brakowało podczas ich zapowiadania, a tutaj jakoś wszystko (poza drobiazgami) wydaje się iść w dobrą stronę... I to mnie niepokoi :)
 
Mam tylko nadzieję, że do czasu premiery twarz Geralta nieco się zmieni. Teraz wygląda tak jakoś... amerykańsko. Momentami na tych gameplayach przypominał mi aktorów z Hollywood. Mam nadzieję, że przybierze bardziej słowiańskie rysy.
 
A to że niby jak przy wyłączonej synchronizacji poziomej powstają takie paski przesunięte względem siebie ?
No mnie to w grach strasznie wnerwia :/
 
"Godling" Może ktoś powiedzieć co to jest na j. polski? Czy nazwa tego stworzenia nie ma tłumaczenia? Jakoś go nie kojarzę.
 
Obawiam się jednak, że teraz, aby pozbyć się między innymi tego łzawienia, zacznie się optymalizacja, czyli w gruncie rzeczy głównie oszpecanie gry (downgrade), a więc to co widzimy teraz nie będzie tym co dostaniemy na koniec.

7. Większe rozczarowanie jakie odczułem, wiąże się z wielkością świata. Jednak gdzieś tam liczyłem na te 40 minut jazdy konno. :) No cóż, od początku te 40 minut jazdy konno i 20% wielkości Skyrim nie mogło mi się zejść w jakąś sensowną całość. :) Ale to już kilka razy wykładałem :) Teraz będę musiał wyliczyć o ile jest większy W3 od Skyrima zakładając te 20 minut jazdy konno. :) To później.
Screen tearing usuwa się za pomocą synchronizacji pionowej, nie downgrade'u grafiki.
A 20 minut jazdy dają nam Ziemie i Novigrad, proszę się uważniej przysłuchać.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom