E3 2014

+

E3 2014

  • Jest idealna!

    Votes: 144 44.4%
  • Może być, ale przydałoby się parę zmian.

    Votes: 155 47.8%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 4 1.2%
  • Nie podoba mi się!

    Votes: 21 6.5%

  • Total voters
    324
Status
Not open for further replies.
Teraz będzie naprawdę dużo roboty, żeby to zmienić, więc pewnie to zostawią... Koszmar. To niech chociaż zmienią to samozapełnianie się mikstury na wielokrotne wykorzystanie jednej. I niech dodadzą jakiś % zapełnienia fiolki. Wtedy byłoby chociaż realistycznie. Po stworzeniu mikstura miałaby 100% zapełnienia płynem, a po jednokrotnym wykorzystaniu na przykład 75.

Własnie dlatego wolę czekać z kupnem do premiery. Ciekawe, czego jeszcze się dowiemy. Póki co to chyba największy minus gry. Całe szczęście kamera nie powinna być problemem.
 
Last edited:
Ogólnie to chyba rzeczywiście dziennikarze wykazują mniejszy entuzjazm. Czy tamten pokaz obiecywał więcej i przy nim ten obecny wydaje się taki, jakby REDzi spuścili nieco z tonu?
Dlaczego spuścili z tonu?
Gameplay rok temu był rewolucyjny, więc zaskoczył wszystkich. W tym pokazali więcej świetnego gameplayu, ale to już nie jest pierwsze wrażenie. To MY widzieliśmy gameplay po raz pierwszy, nie dziennikarze.
No i z tego co widzę, to każdy jest zachwycony/bardzo zadowolony. Polskie media wrzeszczą 10/10, były dwa filmy z zagranicznymi dziennikarzami, którzy byli pod wielkim wrażeniem (jeden jasno powiedział, że to najlepszy pokaz targów), Angry Joe rzucił na Twitterze "Witcher 3 obviously awesome as always" - I to wydaje mi się kwestią kluczową, dziennikarze się przyzwyczaili, że gra jest "awesome".
No i jeszcze jedna ważna kwestia - konkurencja jest w tym roku OLBRZYMIA.
GTA V na PC, Dragon Age: Inquisition, nowy Tomb Raider, odświeżenie serii Halo, nowy Assassin's Creed, Arkham Knight, Far Cry 4 do tego dobrze zapowiadające się survival horrory (Alien Isolation, Dying Light)... Przełom 2014/2015 zapowiada się naprawdę dobrze.
 
Last edited:
Teraz tak myślę. że jednak levele zdają się wykluczać eksperymentowanie. Po co levele gdyby można było sobie tworzyć ciekawe łańcuchy składników? Chyba rzeczywiście alchemia będzie ssać, a zostanie tylko dlatego, że to taka cecha Geralta.

No i to milczenie odnośnie dynamicznej pogody... Huśtawka nastrojów :)
 
Zresztą pal licho skąd będą eliksiry. Ważne żeby gra (na wyższych poziomach trudności) wymuszała i nagradzała ich stosowanie. W dwójce jak było ciężko to eliksiry mało pomagały a jak było łatwo to były zbędne. Zabawa nie w ich wytwarzaniu (choć coś co się samemu zrobi cieszy bardziej) ale stosowaniu i poczuciu, że się to opłaciło.
Bardziej od kwestii pochodzenia eliksiru martwi mnie konsekwentne nie zwracanie uwagi RED'ów na zgodność działania przedmiotów z ich opisem (opisem często dość mętnym) Pamiętacie, że długo po premierze oleje nałożone na miecz srebrny nie działały. Po prostu. Były tylko kolorową ozdobą. A chyba do dziś oleje nie działają po wczytaniu save'a. Wczytujesz save z nałożonym olejem, widzisz go na mieczu, licznik odmierza czas do końca działania. Tylko działania nie ma.
Niech to, czarna noc a mnie opadły czarne wspomnienia tego jak dwójka w kilku aspektach była naprawdę zrąbana i ile potencjału się zmarnowało.
 
Last edited:
No i to milczenie odnośnie dynamicznej pogody... Huśtawka nastrojów :)

Odnośnie pogody, to z tego, co widzę, na obecnie pokazywanym demie miała status "clear", czyli było pogodnie, bezchmurnie, bezwietrznie. Dlatego może nie zauważa się tego, co oszałamiało rok temu - wiatru. Ale spokojnie, bez nerwów, przypomnijcie sobie "wycieknięty" gameplay z wysp Skellige, gdzie pogoda była paskudna i pi***dziło jak w Kieleckiem, więc spoko-loko-luz-i-spontan. Redzi w życiu nie zrezygnowaliby z takiego wybajerzonego ficzera, więc wiatr i dynamiczna pogoda z pewnością się w grze pojawią, trust me ;]
 
Last edited:
Chyba w CDPR zapomnieli o tym że po co zmieniać coś co jest dobre (a w W1 alchemia była dobra naprawdę) zamiast wrócić do alchemii rodem z W1 burzą ład auto-uzupełnieniem mikstur.
Nie będę się burzyć kiedy taki niedorzeczny pomysł będzie można wyłączyć w opcjach, lub będzie niedostępny na odpowiednim poziomie trudności, jest jeszcze trochę czasu chyba można by to rozwiązać kompromisem.
 
Last edited:
Poza tym nie rozumiem jednego - co złego w tym, że ludzie chodzą z wieloma eliksirami i trzymają je na czarną godzinę? Skoro tak chcą grać, to niech tak grają. Po kiego zachowania w sektorze alchemii sprowadzać do jednego słusznego kierunku? Gracze będą zmuszeni korzystać z eliksirów wraz ze wzrostem poziomu trudności, więc martwienie się o noszenie jest bezzasadne. Grunt, by nie brakowało surowców potrzebnych do tworzenia własnych mikstur. Ważne jest też dopracowanie interfejsu (GUI), aby eliksiry dobrze i sprawnie się przygotowywało. Mniej konsolowych slasherów, więcej tradycyjnych erpegów poproszę.
 
Last edited:
Co do pogody. Jestem pełen nadziei, bo inaczej cały quest z leszym okazałby się wielkim kłamstwem, gdzie podobno drzewa uginały się od wiatru i w ogóle.
Mam nadzieję, że pogoda będzie się zmieniała i będzie dane nam tak po prostu zobaczyć deszcz i siłę wiatru w zwykły normalny dzień, a nie z powodu jakiegoś questa.
Ale woda na morzu w ostatnim trailerze prezentuje się całkiem nieźle, więc myślę, że sztorm też się może rozpętać rodem z AC4. Mam nadzieję.
 
troll mode on
Nieskończone mikstury to świetny pomysł! Wreszcie alchemia będzie prosta! Teraz tylko trzeba zmienić system walki na "one button instant kill" i wykasować całą tą niepotrzebną krew, wulgaryzmy i niepotrzebną erotykę. Następnie trzeba obniżyć ilość niepotrzebnych detali graficznych. Na koniec zamieniamy walkę na taniec i mamy gotowy hit dla dzieci na Wii U.
troll mode off
A tak poważnie to mnie zatkało. Zawód roku. Po co w ogóle eksplorować skoro nie trzeba zbierać ziół. Bo jak mikstury są nieskończone to zaraz będziemy mieli wszystkie składniki. Zabijać utopców też się nie opłaca bo nie dają expa. Nie wiem czy Wy to widzicie ale teraz nie opłaca się zsiadać z konia.
 
Nie wiem co to będzie, ale jak wprowadzą więcej pomysłów tego "geniusza" który to wymyślał, to chyba grę skończę tylko na ultra łatwym, bo po co się męczyć, skoro wszystko i tak zrobią za ciebie...
 
Co do pogody. Jestem pełen nadziei, bo inaczej cały quest z leszym okazałby się wielkim kłamstwem, gdzie podobno drzewa uginały się od wiatru i w ogóle.
Mam nadzieję, że pogoda będzie się zmieniała i będzie dane nam tak po prostu zobaczyć deszcz i siłę wiatru w zwykły normalny dzień, a nie z powodu jakiegoś questa.
Ale woda na morzu w ostatnim trailerze prezentuje się całkiem nieźle, więc myślę, że sztorm też się może rozpętać rodem z AC4. Mam nadzieję.
Przez jakiś czas był na yt filmik z częścią tego questa nagrywany pralką, ale był. I było na nim widać, jak drzewa kołysały się pod naporem wiatru. Hmm kołysały się to za mało powiedzanie.. :cheers:
 
Prędzej wykłada, być może jako młoda i ambitna pani magister ;P W końcu za kilkanaście/kilkadziesiąt lat ma tam objąć funkcję dziekan katedry medycyny ;P


Przecież gryf nie zarył w ziemię z powodu strzału z kuszy, tylko dlatego, że ostro pikował na Geralta ;P Nie wiem, czy kusza miała wpływ na to, że potwór wyłożył się jak długi przy lądowaniu, ale równie dobrze bełty mogły wytrącić go z równowagi, więc nie wydaje mi się to w żadnym stopniu komiczne czy głupie.

Ja tam się na temat alchemii na razie nie wypowiadam, póki nie będzie żadnych konkretniejszych informacji, bo w tej chwili zaczyna się nakręcać głuchy telefon i teorie odnośnie jej przyszłego wyglądu tworzą się same ;P Zresztą, ani mnie to ziębi, ani grzeje, alchemię przełknę w każdej wersji, w Wiedźminie 2 już niewiele się nią bawiłem ;P

WŁAŚNIE O TO CHODZI (ja osobiście też z alchemii praktycznie zrezygnowałem) = nie jestem pewien, czy dobrze słuchaliście Pana Konrada. Ten system (którego przecież jeszcze nie znamy, więc spokojnie) ma spowodować, że dużo więcej osób chętniej będzie z alchemii korzystać.
W W2 ścieżki rozwoju alchemii prawie nie ruszałem, a widziałem jeden, czy dwa filmiki pokazujące jak dużo bogatszy jest ...świat wiedźmina gdy jej się używa. To na prawdę ważne.
Samo odtwarzanie się brzmi jak by to było spore ułatwienie, ale na razie za mało wiemy jak to działa (3 poziomy eliksirów i inne z lvl na lvl coraz trudniejsze do zdobycia składniki... to na prawdę brzmi interesująco) Mam jednak nadzieję, ze bez posiadania w inwentarzu (inna kieszeń ekwipunku, bez naliczanej wagi) odpowiedniej ilości chociaż podstawowych ziół, które można by kupić za bezcen u jakiejkolwiek zielarki (krótko można było by za 100 orenów kupić ich tonę) odnowienie eliksiru było by połowiczne, utrudnione, albo dużo bardziej toksyczne ;)
 
Tylko, czy ten nagrywany pralką nie był własnie z poprzedniego E3, albo ewentualnie z tamtego okresu, kiedy jeszcze chętnie chwalono się srogim wietrzyskiem?
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
Ta pogoda to szukanie dramatu, tam gdzie go nie ma. W obu poprzednich częściach zmieniała się dynamicznie. No to tu na złość odejmą ważną część gry? To co, może jeszcze eliksiry same się będą napełniać?
...wait
 
Nie wiem co to będzie, ale jak wprowadzą więcej pomysłów tego "geniusza" który to wymyślał, to chyba grę skończę tylko na ultra łatwym, bo po co się męczyć, skoro wszystko i tak zrobią za ciebie...

Ten geniusz to Konrad Tomaszkiewicz. Sam się pochwalił, że przyszedł mu taki pomysł do głowy pewnego dnia, po tym jak się obudził.

Miejmy nadzieję, że od tamtej pory mają przy grze tyle roboty, że nie ma czasu na spanie... i budzenie się z nowymi pomysłami.
 
troll mode on
A tak poważnie to mnie zatkało. Zawód roku. Po co w ogóle eksplorować skoro nie trzeba zbierać ziół. Bo jak mikstury są nieskończone to zaraz będziemy mieli wszystkie składniki. Zabijać utopców też się nie opłaca bo nie dają expa. Nie wiem czy Wy to widzicie ale teraz nie opłaca się zsiadać z konia.
Trzeba zbierać zioła. Nie można natomiast będzie odblokowywać najpotężniejszych eliksirów tłukąc dwa potwory i ogołacając krzak między nimi.
Nie wiem jak ten system wyjdzie w praktyce, potrzebne jest trochę więcej informacji. Na razie mamy minutową wypowiedź z wywiadu. Poczekamy, zobaczymy.
Też jestem sceptyczny jak na razie.
 
Ta pogoda to szukanie dramatu, tam gdzie go nie ma. W obu poprzednich częściach zmieniała się dynamicznie. No to tu na złość odejmą ważną część gry? To co, może jeszcze eliksiry same się będą napełniać?
...wait

W dwójce to tak sobie było z tą pogodą i cyklem pór dnia zresztą też. Tutaj zapowiadało się wcześniej na coś konkretnego z tym wiatrem i burzą. Dlatego obawiam się, że będzie powrót do takiej mizerii z jakimś deszczykiem co jakiś czas. Zawsze jest możliwość, że się wycofali, jeśli coś nie hulało do końca.
 
Pamiętam jak Redzi opublikowali okładkę gry, wszyscy krzyczeli, że jest koszmarna. I co? Minął jeden dzień, trailer i już wszyscy zapomnieli.
Nie podoba mi się sprawa z alchemią, ale pewnie będzie podobnie jak wyżej.:rly?:
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom