E3 2014

+

E3 2014

  • Jest idealna!

    Votes: 144 44.4%
  • Może być, ale przydałoby się parę zmian.

    Votes: 155 47.8%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 4 1.2%
  • Nie podoba mi się!

    Votes: 21 6.5%

  • Total voters
    324
Status
Not open for further replies.
Weźcie pod uwagę że z Djikstrą gadał już wcześniej, gdy brał "questa", więc niekoniecznie były tylko dwie linie dialogowe, może tylko tyle zostało, natomiast Johnny w ogóle nic nie mówił, bo nie miał jak, więc linie dialogowe będą dostępne po zdobyciu jego głosu...
 
A ja coś przypomnę, a może ktoś nie wie. MD w Swoim wywiadzie napomknęła panu Mamaisowi o imporcie z W2 tatuażu niebieskich pasów. Może tak jak obiecał przekaże to panu Tomaszkiewiczowi i będzie dodatkowy smaczek?
 
W tym gameplayu z bagien po skończonej walce , Geralt pokazuje małą sztuczkę z mieczem. Najlepiej zwolnić sobie wtedy będzie lepiej widać.
Gdzie mogę znaleźć filmik z Novigradu bez kompresji ? :cheers:
 
Zastanawiam się czy zielona ikona z symbolem młota oraz liczby 100 przy mieczu oznacza uszkodzenie/jakość miecza. Macie jakieś pomysły co to może znaczyć. Zakładam, że jest wartość, waga i właśnie ten trzeci symbol
View attachment 4083
 

Attachments

  • miecz.jpg
    miecz.jpg
    12.3 KB · Views: 40
Znaczy coś jak w Oblivionie?

W obliviona grałem baaaaaaaaaardzo dawno temu ;p więc nie pamiętam jak tam to wyglądało. Ale to pewnie działa tak że broń w trakcie walki się powoli psuje, i trzeba będzie regularnie(choć niekoniecznie często) odwiedzać kowala żeby utrzymać broń w należytym stanie.
 
Tak.
Na przykład nie możesz dodać usprawnienia X do broni, która nie ma tej cechy na poziomie Y.
 
Kusza nie posiada takiej cechy. Tylko miecze. Wszystkie o tej samej wartości.
I prawdopodobnie chłopa od zielarki dałoby się uratować, gdyby Geralt ruszył mu od razu na pomoc. Miał jakieś trzy sekundy, póżniej bandyta podrzyna mu gardło. Zły wybór. Ale teraz zielarka jest samotna, więc z pewnego punktu widzenia, może być i dobry. Chociaż to w sumie nie był chłop zielarki, ale na pewno się do niej przystawiał.
I cały czas nie mogę wyjść z podziwu nad tymi wszystkimi szczególikami, które redzi wrzucają do gry. To są tak drobne rzeczy, że zwykle nawet niezauważalne.
 
Last edited:
Kiedyś toczyła się tu dyskusja o mieczach Wiedźmina, o tym że potwory przedkoniunkcyjne powinno się móc zaciukać mieczem stalowym, a srebrny byłby tylko na pokoniunkcyjne. Dyskutowaliśmy też na temat wytrzymałości obu mieczy, że srebrny powinien ją mieć by ludzie zaczęli go mocniej oszczędzać tak by nie marnować go na potwory przedkoniunkcyjne. Ale potem ktoś stwierdził że jak ma być wytrzymałość to obu mieczy, ewentualnie srebrny powinien mieć mniej. Podział potworów na przed i po koniunkcyjne będzie, więc może reszta idei też zostanie wprowadzona?
 
Co do mieczy - już wiemy, że i jeden i drugi zadaje trochę takich obrażeń (fizycznych), trochę innych (nazwijmy magicznych)
W rzeczywistości nie zrobiło by nam różnicy czym by nam nogę bądż rękę urżnięto, amputowano, bo ręczna piła ze stali nierdzewnej bądź ze srebra wyglądała by tak samo ;) (z tego co się orientuję dawniej ręczne piły do amputacji były robione ze srebra, bądź pokrywano je srebrem - jakieś właściwości antyseptyczne / obecnie mają automatyczne "minipiły")

Ten "zielony" wskaźnik najprawdopodobniej oznacza wytrzymałość... bo jak długo można po łbach walić i łapy odcinać, by miecz się ciut stępił? Nie mówiąc o jakichś bardziej... "chemicznych" stworach, które mogły by powodować np. "szybsze rdzewienie" ekwipunku - pancerza, mieczy (?sztyletów?). Podejrzewam, że co jakieś 25% swojej wytrzymałości mógłby zadawać o 1-no obrażeni mniej.. albo coś w tym stylu.
Osełka w W1 były, w W2 nie pamiętam.. co stało by na przeszkodzie, by Geralt mógł dokonywać pewnych drobnych napraw na szlaku?
Jednak poważniejsze naprawy jak przekucie miecza, załatani (dobre) kolczugi, albo naprawa końskiej uprzęży wymagała by udania się do jakiegoś większego osiedla i wydania "paru" orenów.
Jak dla mnie bardzo fajna opcja :)


PS. Ap ropo sztyletów - chciałbym, by Geralt miał opcję walki w: walce ulicznej, albo małym pomieszczeniu, bądź nurkując walki wręcz / na norze noże ;)
@maritimus już poprawiłem ;) dobra, dobra wiadomo o co chodzi ;)
 
Last edited:
Po obejrzeniu i zapoznaniu się z różnymi materiałami poprezentacyjnymi można zauważyć, że prawie każdy zwraca uwagę na łańcuch zadań, czyli odsyłanie Geralta od Annasza do Kajfasza. Tak, mam dla ciebie informację, ale musisz coś najpierw dla mnie zrobić, idź tam kawałek dalej i przynieś mi Bardzo Ważną Rzecz. A jak już Geralt tam pójdzie, to okazuje się, że aby dostać BWR, musi kolejny raz uczynić przysługę. I tak kilka razy.
Schemat znany od zarania dziejów, którego najwidoczniej nie da się pozbyć, a można jedynie ładniej opakować.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom