E3 2014

+

E3 2014

  • Jest idealna!

    Votes: 144 44.4%
  • Może być, ale przydałoby się parę zmian.

    Votes: 155 47.8%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 4 1.2%
  • Nie podoba mi się!

    Votes: 21 6.5%

  • Total voters
    324
Status
Not open for further replies.
Ja mam taką prośbę do wszystkich, którzy wrzucają linki w temacie "Wiedźmin 3 w mediach". Napiszę tu, bo nie chcę Wam tam śmiecić. Jakby któryś z artykułów, wywiadów etc. zawierał spoilery, to proszę oznajmijcie to gdzieś obok. Poczytałbym, ale się boję, że znajdę tam coś czego nie chcę wiedzieć :p
 
Ja mam taką prośbę do wszystkich, którzy wrzucają linki w temacie "Wiedźmin 3 w mediach". Napiszę tu, bo nie chcę Wam tam śmiecić. Jakby któryś z artykułów, wywiadów etc. zawierał spoilery, to proszę oznajmijcie to gdzieś obok. Poczytałbym, ale się boję, że znajdę tam coś czego nie chcę wiedzieć :p

Z racji zbierania ich wiem, że chyba tylko w dwóch artykułach z E3 nie było żadnych spoilerów.. Ogólnie odradzam przeglądanie takowych... Początkowo nawet planowałem dodać jakieś oznaczenia ale limity znaków i ilość spoilerów mnie zniechęciła.
@Keth To co z zniesieniem tych limitów?
 
Last edited:
Ja mam taką prośbę do wszystkich, którzy wrzucają linki w temacie "Wiedźmin 3 w mediach". Napiszę tu, bo nie chcę Wam tam śmiecić. Jakby któryś z artykułów, wywiadów etc. zawierał spoilery, to proszę oznajmijcie to gdzieś obok. Poczytałbym, ale się boję, że znajdę tam coś czego nie chcę wiedzieć :p
Generalnie radzę nie czytać. Ja sam ich nie czytam, ale gdy natykam się na taki artykuł, kopiuję linka dla wszystkich głodomorów.
 
@Napoleon_Pl, @Vojtas Dzięki za info. Dobrze zatem, że nie brałem się za przeglądanie :) To taka prośba na przyszłość ode mnie też do tych, którzy na bieżąco tam coś wrzucają zanim trafi do pierwszych postów.
 
Last edited:
Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tą alchemią? Nastukaliście tyle stron, że nie jestem w stanie przez to przebrnąć. Dobrze rozumiem, że eliksiry będą nam się odnawiać po walce?
 
Podczas medytacji mają się niby odnawiać, a składniki będą potrzebne tylko na ich pierwsze uwarzenie i na ich ulepszanie w skali 1-3...
 
Parę słów na temat systemu alchemii, bo widzę, że wywołał żywą dyskusję.

Obecnie pijemy eliksiry podczas walki, tak jak to miało miejsce w pierwszym Wiedźminie. Ich efekty nie trwają długo, ale zważając na toksyczność, można je pić w dowolnym momencie. Do stworzenia nowego eliksiru lub do ulepszenia już posiadanego zawsze będziemy musieli znaleźć składniki. Dawki posiadanych eliksirów natomiast, Geralt automatycznie uzupełnia w trakcie medytacji.

Oprócz eliksirów mamy też mutageny, które są wyjątkowo toksyczne. Ze względu na to, można je pić tylko w trakcie medytacji w przeciwieństwie do eliksirów, z których można korzystać w trakcie jej trwania. Efekty mutagenów są permanentne i trwają do momentu ich przerwania w ekranie medytacji lub do zastąpienia ich innym mutagenem.

Design łączy wg nas najlepsze strony alchemii z Wiedźmina 1 i 2 i pozwala na 2 style gry. Jedni gracze mogą bawić się w maksymalizowanie efektów zarządzając mutagenami i eliksirami. Drudzy mogą po prostu wypić kilka mutagenów i nie przejmować się pilnowaniem toksyczności eliksirów w walce. Mutageny będą działać permanentnie.

Chcieliśmy w ten sposób rozwiązać problem, który pojawia się w każdym RPGu - czyli oszczędzanie przedmiotów jednorazowego użytku na lepszy moment, który nigdy nie nadchodzi. Czekamy i czekamy, aż wreszcie kończymy grę z dziesiątkami, czasem setkami miksturek/granatów/naboi w ekwipunku. Wydaje nam się, że to rozwiązanie położy kres temu zjawisku.
 
Dzięki, że wyjaśniłeś. Mam jednak jedno pytanie.

. Dawki posiadanych eliksirów natomiast, Geralt automatycznie uzupełnia w trakcie medytacji.

Rozumiem, że do uzupełnienia stworzonego już wcześniej eliksiru nie będziemy potrzebowali składników?
 
Parę słów na temat systemu alchemii, bo widzę, że wywołał żywą dyskusję.

Obecnie pijemy eliksiry podczas walki, tak jak to miało miejsce w pierwszym Wiedźminie. Ich efekty nie trwają długo, ale zważając na toksyczność, można je pić w dowolnym momencie. Do stworzenia nowego eliksiru lub do ulepszenia już posiadanego zawsze będziemy musieli znaleźć składniki. Dawki posiadanych eliksirów natomiast, Geralt automatycznie uzupełnia w trakcie medytacji.

Oprócz eliksirów mamy też mutageny, które są wyjątkowo toksyczne. Ze względu na to, można je pić tylko w trakcie medytacji w przeciwieństwie do eliksirów, z których można korzystać w trakcie jej trwania. Efekty mutagenów są permanentne i trwają do momentu ich przerwania w ekranie medytacji lub do zastąpienia ich innym mutagenem.

Design łączy wg nas najlepsze strony alchemii z Wiedźmina 1 i 2 i pozwala na 2 style gry. Jedni gracze mogą bawić się w maksymalizowanie efektów zarządzając mutagenami i eliksirami. Drudzy mogą po prostu wypić kilka mutagenów i nie przejmować się pilnowaniem toksyczności eliksirów w walce. Mutageny będą działać permanentnie.

Chcieliśmy w ten sposób rozwiązać problem, który pojawia się w każdym RPGu - czyli oszczędzanie przedmiotów jednorazowego użytku na lepszy moment, który nigdy nie nadchodzi. Czekamy i czekamy, aż wreszcie kończymy grę z dziesiątkami, czasem setkami miksturek/granatów/naboi w ekwipunku. Wydaje nam się, że to rozwiązanie położy kres temu zjawisku.

No i to jest jak dla mnie całkowicie ok.Dzięki za odpowiedź :)
Marcinie, czy to prawda iż Wasze demo na E3 latało na I5 + GTX 770 + 16GB ramu?
No i przy jakich ustawieniach graficznych? Jeżeli ta informacja jest prawdą.
 
Dawki posiadanych eliksirów natomiast, Geralt automatycznie uzupełnia w trakcie medytacji.

Składniki zbieramy i są one wykorzystywane do tworzenia eliksirów, ale te Geralt tworzy sam, bez naszego udziału? Jak kontrolujemy, który eliksir Geralt stworzy?

E; dobra już rozumiem, ale nie do końca mi się to podoba.

Z tego wynika, że składniki nie będą zbyt często spotykane, a to zmniejszy motywację do eksploracji, kiedy już zdobędziemy te eliksiry jakie potrzebujemy. Chociaż może i zwiększy, jeśli będą rzadkie. Nie będzie czegoś takiego jak w w W2- o Boże, znowu te zioła. No dobra wezmę je, bo szkoda je zostawiać, mimo że ich nie potrzebujemy.

Ehh, przepraszam za moją dzisiejszą dyspozycję. Nie kontaktuję po dzisiejszym dniu. :p
 
Last edited:
@Crushon

Te, które stworzyłeś już wcześniej w tradycyjny sposób :).

Geralt nie będzie tworzył ich samowolnie, tylko uzupełniał każdy zużyty eliksir, w trakcie medytacji.
 
Pewnie wszystkie jakie mamy. Ewentualnie jeśli można będzie można wyrzucić flakon po eliksirze, później trzeba będzie zrobić go na nowo, to git
 
Last edited:
Ależ jęczycie, masakra to jest...
Jak dla mnie to fajne rozwiązanie, ile miał by Geralt tych ziół używać do stworzenia eliksiru? Na jedną fiolkę cały krzak?No bez jaj.Zbierze chłop to i owo to i zapas mu pozostanie. Dla mnie to ciągłe robienie "Jaskółek" "Wilków" itp, było dość monotonne a i faktycznie , nosiłem tego od cholery i po co?
Tak w zasadzie będzie ciekawiej, chociaż rozwiązanie gdzie po zażyciu eliksiru zostało by np 75%, potem 50%/25% i 0% - też jest ok.Kiedy cały zapas się wyczerpie, to wtedy nowy eliksir trza uwarzyć.A np. Jedną z opcji w ścieżce alchemii byłaby możliwość by specyfik starczał na dłużej.Jedno zażycie -15%
Może jeszcze coś takiego zaimplementować?
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom