E3 2014

+

E3 2014

  • Jest idealna!

    Votes: 144 44.4%
  • Może być, ale przydałoby się parę zmian.

    Votes: 155 47.8%
  • Nie mam zdania.

    Votes: 4 1.2%
  • Nie podoba mi się!

    Votes: 21 6.5%

  • Total voters
    324
Status
Not open for further replies.
Z innej beczki.
Co z cyklem dobowym i dynamiczną pogodą w W3?
Występuje, jak to miało miejsce w poprzednich częściach, czy też ten element także został "zrewolucjonizowany"?

Pytam ponieważ na gameplayach z targów nie sposób zaobserwować upływu czasu.
Wiem, że te materiały są krótkie, raptem kilkuminutowe, ale wzorem W1/W2 jeden z elementów hud'a pokazuje aktualną porę dnia.
Tam, gdzie ta paskudna strzałka.


Szkopuł w tym, że jest on całkowicie nieruchomy (w W1/W2 był animowany), nie można zauważyć, by zmieniał się w jakikolwiek sposób, a nawet w trakcie tak krótkiego gameplayu powinien.
Przynajmniej odrobinę. Pora dnia ustawiona była na sztywno na potrzeby pokazu, czy też to norma?

Wreszcie co z alkoholem, którego powrotu, jako bazy alchemicznej, ale mnie tylko chciało sporo osób, .
Skoro o bazach możemy zapomnieć, to czy o alkoholu jako takim również?

UV w materiale na tvgry po pokazie wieśka mówił coś o potworach, które można spotkać tylko w nocy czyli pewnie będzie.
 
Ironiczne "przykro mi", kiedy nadmieniłem o DA 2 będącym trudną grą.


Ale ja ci szczerze współczuję, że nie znalazłeś do dziś większego wyzwania niż DA2. Jestem przekonany, że jest wiele innych gier zręcznościowych, które mają wysoki poziom trudności. Np. TO jest podobno bardzo trudne. Spróbuj, jak już wyjdzie.

Niech Redzi zrobią tak: na poziome łatwym eliksiry się odnawiają a na trudnym nie. Można by też zrobić opcję w ustawieniach na ten temat włącz/wyłącz odnawianie się eliksirów. Według mnie pomysł jej dobry, ale dla bardziej ambitnych graczy to porażka co oczywiście rozumiem. Do premiery dużo czasu więc myślę, że złoty środek zostanie osiągnięty :)

Nie ma szans. Musieliby tworzyć dwa zupełnie inne systemy dla alchemii. Nawet REDzi się na coś takiego nie zdecydują.
 
Podsumowując: nie jest to dla mnie jakiś wielki problem. W końcu nie każdy RPG musi mieć alchemię. Mam tylko nadzieję, że korzystanie z mikstur nie będzie konieczne do ukończenia gry, bo zwyczajnie nie będę miał ochoty z nich korzystać.
Wypluj te słowa :)
Dobra gra na poziomie trudnym wymaga korzystania z całego asortymentu działań udostępnionych graczowi przez autorów. Bo poziom trudny to nie częsta śmierć bohatera ale unikanie jej przez korzystanie z pełni możliwości jakie są nam dane i satysfakcja z ich użycia gdy depczemy zwłoki przeciwnika.
Moja wizja poziomów trudności wiedźmina to
Niski - stosujemy tylko miecz
Średni - miecz + eliksiry, oleje, petardy itp w 40% walk
Trudny - miecz + cała reszta w 80% walk.
 
Podsumowując: nie jest to dla mnie jakiś wielki problem. W końcu nie każdy RPG musi mieć alchemię. Mam tylko nadzieję, że korzystanie z mikstur nie będzie konieczne do ukończenia gry, bo zwyczajnie nie będę miał ochoty z nich korzystać.
Czyli co? Pierw rozpaczasz "wycięcie" alchemii a potem piszesz, że nie będziesz miał ochoty korzystać z mikstur, bo alchemia jest be? Dziecinada.
 
Wypluj te słowa :)
Dobra gra na poziomie trudnym wymaga korzystania z całego asortymentu działań udostępnionych graczowi przez autorów. Bo poziom trudny to nie częsta śmierć bohatera ale unikanie jej przez korzystanie z pełni możliwości jakie są nam dane i satysfakcja z ich użycia gdy depczemy zwłoki przeciwnika.
Moja wizja poziomów trudności wiedźmina to
Niski - stosujemy tylko miecz
Średni - miecz + eliksiry, oleje, petardy itp w 40% walk
Trudny - miecz + cała reszta w 80% walk.

Hej, hej ... no i dodaj jeszcze Nagła Śmierć - wszystko co się da + dewiacja grającego
 
Ja liczę że będzie pięć poziomów trudności, czyli coś co mieliśmy w W2 edycji rozszerzonej

easy
medium
hard
dark [poziom jak insane ale z respawnem]
insane - [brak respawnu - nagła śmierć]

Będe usatysfakcjonowany jak coś takiego dostaniemy.
 
Cytat Zamieszczone przez Garram Zobacz posta
Wypluj te słowa
Dobra gra na poziomie trudnym wymaga korzystania z całego asortymentu działań udostępnionych graczowi przez autorów. Bo poziom trudny to nie częsta śmierć bohatera ale unikanie jej przez korzystanie z pełni możliwości jakie są nam dane i satysfakcja z ich użycia gdy depczemy zwłoki przeciwnika.
Moja wizja poziomów trudności wiedźmina to
Niski - stosujemy tylko miecz
Średni - miecz + eliksiry, oleje, petardy itp w 40% walk
Trudny - miecz + cała reszta w 80% walk.
Hej, hej ... no i dodaj jeszcze Nagła Śmierć - wszystko co się da + dewiacja grającego
Zapomnieliście o znakach ;P

PS. Na niskim sam miecz lub znaki ;)

PPS. Czy dobrze zrozumiałem
Podstawowe eliksiry (raz znalezione składniki, raz przyrządzona mikstura,)x 3 (możliwość uzyskania 3 lvl w danym eliksirze = znów zbieranie składników i znów mieszanie)
Mutageny , czy to też coś w rodzaju mikstur, które również będzie można przyrządzić ale każdorazowo od nowa?

PPPS. Apropo tego cyctatu @Marcin Momot
"Ziółek będzie w bród, więc nie ma się o co martwić. Będzie co zbierać"

Czy dobrze rozumiem, że jednak będzie można eksperymentować, robić napary, sprzedawać zioła i zrobione przez nas (niezbyt toksyczne) eliksiry, naście itd?
Bo to jest bardzo rozległy temat i bardzo bogaty.

Jeżeli alchemia szła by dwutorowo - dla mnie bomba ;)
 
Last edited:
Czyli co? Pierw rozpaczasz "wycięcie" alchemii a potem piszesz, że nie będziesz miał ochoty korzystać z mikstur, bo alchemia jest be? Dziecinada.

Nie chcę być nieuprzejmy, ale proponuję przeczytać to co napisałem jeszcze raz i tym razem się skupić.
Chyba wyraźnie wynika z mojego posta, że nie podoba mi się obecnie proponowany system i to z niego nie będę miał ochoty korzystać. Nie napisałem, że alchemia ogólnie "jest be".
 
Nie chcę być nieuprzejmy, ale proponuję przeczytać to co napisałem jeszcze raz i tym razem się skupić.
Chyba wyraźnie wynika z mojego posta, że nie podoba mi się obecnie proponowany system i to z niego nie będę miał ochoty korzystać. Nie napisałem, że alchemia ogólnie "jest be".
Dla mnie to jedno i to samo.
 
UV w materiale na tvgry po pokazie wieśka mówił coś o potworach, które można spotkać tylko w nocy czyli pewnie będzie.

To, że noc będzie jest oczywiste.
W końcu dowolną porę można ustawić w trybie medytacji, ale nie o to mi chodzi.
Pytanie czy podobnie jak w poprzednich częściach, pora dnia i pogoda będą się stopniowo zmieniać w trakcie samej gry, eksploracji.
Bo na podstawie materiałów targowych nie sposób tego stwierdzić.
 
[...]
Z innej beczki.
Co z cyklem dobowym i dynamiczną pogodą w W3?
Występuje, jak to miało miejsce w poprzednich częściach, czy też ten element także został "zrewolucjonizowany"?

Pytam ponieważ na gameplayach z targów nie sposób zaobserwować upływu czasu.
Wiem, że te materiały są krótkie, raptem kilkuminutowe, ale wzorem W1/W2 jeden z elementów hud'a pokazuje aktualną porę dnia.
Tam, gdzie ta paskudna strzałka.


Szkopuł w tym, że jest on całkowicie nieruchomy (w W1/W2 był animowany), nie można zauważyć, by zmieniał się w jakikolwiek sposób, a nawet w trakcie tak krótkiego gameplayu powinien.
Przynajmniej odrobinę. Pora dnia ustawiona była na sztywno na potrzeby pokazu, czy też to norma?

Wreszcie co z alkoholem, którego powrotu, jako bazy alchemicznej, ale mnie tylko chciało sporo osób, .
Skoro o bazach możemy zapomnieć, to czy o alkoholu jako takim również?

(Jak już wcześniej pisałem)

Ludzie... Przecież jeszcze 8 miesięcy do premiery. Redzi z niczego nie zrezygnowali.

Tak jak (chyba) większosć graczy nie chce dostać spoilera o wszystkich misjach, miejscach skarbów itd. tak Redzi nie chcą, nie mogą, nie powinni, pokazywać od razu wszystkiego. MArketing... podtrzymywanie hajpu. Czym by to robili gdyby wszystkie "wodotryski" pokazali ogółowi od razu?

Spokojnie te ładne rzeczy na pewno zobaczymy
Konstruktywna krytyka i coś o czym Redzi mogą pomyśleć (sugestie, zapytania, marzenia) a nie narzekanie i spam na 10 stron, którego już nawet nie staram się przesiewać (a szkoda bo parę ciekawych postów, czy linków na pewno mi umknie)
 
Przecież mogli specjalnie na prezentację zablokować cykl dobowy... Dlaczego miałby się nie pojawić, skoro był obecny w poprzednich Wiedźminach?
 
Marcin Momot na interze:
"Yes, that's how it is now. Please keep in mind that it's still work in progress and we might ultimately change it. We are still experimenting. "
Ciągle eksperymentują. Jeszcze wiele się może zmienić.
 
Tyko dlaczego teraz nabierają wody w usta w kwestii dynamicznej pogody i cyklu dobowego, skoro rok temu to prawie gwóźdź programu był? Jeśli wtedy się tym chwalili, to teraz przynajmniej by o tym normalnie mówili.
 
@nocny
Widziałeś podmuch wiatru na gameplayu podczas rozmowy Geralta z Jaśkiem? Nie wiem czy to była dynamiczna pogoda, czy oskryptowana scena, ale wyglądało bajecznie.
A czemu się nie chwalą? Bo chwalili się w zeszłym roku? Bo nie chcą żeby ludzie odnieśli wrażenie, że mają tak mało ficzerów, że muszą się chwalić tylko tym jednym? Bo chcą mieć co pokazać w przyszłości (do premiery 8 m-c)? Bo...
 
Tyko dlaczego teraz nabierają wody w usta w kwestii dynamicznej pogody i cyklu dobowego, skoro rok temu to prawie gwóźdź programu był? Jeśli wtedy się tym chwalili, to teraz przynajmniej by o tym normalnie mówili.

Bo może być to np temat jednej z kolejnych prezentacji.
 
Odechciewa się czytać to forum, masa gówniarzy, narzekających, marudzących i tak dalej.
Czy się to komuś podoba czy nie, takie mam zdanie. Uważam taką postawę za gówniarstwo i tyle w temacie.
Zamiast docenić ogrom pracy jaki wkładany jest w tworzenie "Wiedźmina 3" to ciągłe narzekania i biadolenia, żenada to jest na prawdę.
Jestem przekonany że będzie dobrze a NAWET JEŚLI to to poprawią tak czy owak i nic te wasze gorzkie żale nie dadzą.Jedyny ich efekt to chaos na forum, irytacja i nic więcej.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom