Easter Eggs *SPOILERS*

+
Easter Eggs *SPOILERS*

UWAGA! W tym temacie mogą pojawić się spoilery. Jeżeli nie chcesz zepsuć sobie przyjemności z gry przestań czytać teraz!Może trochę to za wcześnie, ale chciałbym poruszyć kwestię Easter Eggów w grze Wiedźmin i ogólnie w grach. Czy są potrzebne? Czy chcielibyście aby były w Wiedźminie? Co to w ogóle jest Easter Egg? Jak dla mnie jest to element gry, który nie pasuje do danej konwencji stylu, i który często ma odniesienia do wydarzeń lub postaci rzeczywistych (w szczególności twórców) lub też ma odniesienia do innych gier podobnego lub innego gatunku.Jak do tej pory w wiedzminie są sygnały o trzech Easter Eggach:1. Scorpik w swoim wywiadzie powiedział że planuje w którymś utworze wstawić "Jajko".2. Podobno w intrze też jest jakiś (mnie nie udało sie znaleźć, być może ze względu na jakość filmu)3. Jeden, który wykryłem na starszych gameplay'ach. Otóż szef lokalnej mafii w Wyzimie nazywa się Mutton. Po angielsku oznacza to "baranina". Jest to ewidentne odniesienie do szefa polskiej mafii pruszkowskiej Jeremiasza Barańskiego vel Baranina :) Ciekawe, że dla anglików nie będzie to w ogóle zrozumiałe.
 
Nie sa tym eggiem piersi kobiety ktore mozna zobaczyc na jednym z koncowych slajdow intra?
 
grabi said:
Nie sa tym eggiem piersi kobiety ktore mozna zobaczyc na jednym z koncowych slajdow intra?
To by było za proste bo prawie każdy je zauważył....
 
Eeee... tam wcale nie taki wielki ten "spoiler" nie psuje przyjemności grania w grę aż tak bardzo ! Ot taka ciekawostka !Ale jakby miały być takie smaczki to chyba ich będzie więcej niż 3-y !A co do tego "jajka" to co mam przez to rozumieć ? W jakiej postaci to jako ma być w utworze Scorpika ?Jako jajko-jako (?) czy słowo jajko ?
 
Iwona said:
Iwona said:
Nie sa tym eggiem piersi kobiety ktore mozna zobaczyc na jednym z koncowych slajdow intra?
To by było za proste bo prawie każdy je zauważył....
Ja zauwazylem dopiero jak o nim przeczytalem:)Btw Sadze ze to jest ten spoiler, tylko ze tworcy nie podejzewali ze film tak szybko wycieknie do internetu:p Przez to jest ten egg "spalony":)
 
Easter Egg dla mnie jest to element gry, który nie pasuje do danej konwencji stylu czy fabuły. W tym wypadku kobiece piersi jak najbardziej pasują, bo przecież odczarowana księżniczka, nie miała prawie nic na sobie.->Gregmastergruda: "Jajko" uzyłem jako polski odpowiednik EasterEgga. BTW jest jakieś oficjalne tłumaczenie tego terminu?
 
Owszem i zapewne bedzie nieco takich "eggow" w samej grze:) A co do filmiku, to dlaczego ta klatka z piersiami byla by tak zrobiona ze nie widac jej przy normalnym ogladaniu filmiku?(trzeba pauze wcisnac) Jak dla mnie to ewidentnie jeden z eggow:p Poza tym w takim USA bylby on jeszcze bardziej zabawny(wiadomo klopoty z umieszczeniem w grze nagich czesci ciala kobiecego):)
 
Nie sądzę by to był ten element, bo to można nawet zauważyć na teledysku Vadera. Myślę, że na tym pełnym filmiku możemy nie zauważyć tego EE z powodu słabej jakości. Ja bym szukał jakiejś ryciny na ścianie, bądź czegoś w tle.Ester Egga postrzegam tak samo jak Sum.Zastanawiam się czy to co zaznaczyłem na obrazku nie będzie tym Ester Eggiem, bo mam wrażenie, że tu jest jakaś twarz:
Oczywiście mogę się mylić.Na razie o tym jaku najlepiej wie *Dagon* (jeżeli chodzi o forumowiczów) i on mógł by nas upewnić czym te EE jest. Chyba, że ktoś z CDPR nam coś napisze ;D
 
jajak dodają humoru i w trakcie calej rozgrywki kiedy nadziewasz sie na cos takiego przynosi naprawde sporo frajdy. powiem tylko abyscie patrzyli na malowidla w roznych genericach ;)
 
A co do filmiku, to dlaczego ta klatka z piersiami byla by tak zrobiona ze nie widac jej przy normalnym ogladaniu filmiku?(trzeba pauze wcisnac)
To tylko i wyłącznie wina jakości filmiku z tuba'a, oglądając zwykłe intro jest to po prostu zwykły element, tzn ani jakoś wyeksponowany, ani schowany.. jak ktoś się patrzy tam gdzie trzeba to od razu zauważy ;)
 
forest said:
jajak dodają humoru i w trakcie calej rozgrywki kiedy nadziewasz sie na cos takiego przynosi naprawde sporo frajdy. powiem tylko abyscie patrzyli na malowidla w roznych genericach ;)
Czyżbyś znalazł jajko? Ja specjalnie malowideł nie widzę. Może kwestia jakości obrazu...Jak mi się ściągnie w końcu ten filmik, który zapodał dziś Sum, to zobaczę raz jeszcze.
 
Radek said:
Radek said:
jajak dodają humoru i w trakcie calej rozgrywki kiedy nadziewasz sie na cos takiego przynosi naprawde sporo frajdy. powiem tylko abyscie patrzyli na malowidla w roznych genericach ;)
Czyżbyś znalazł jajko? Ja specjalnie malowideł nie widzę. Może kwestia jakości obrazu...Jak mi się ściągnie w końcu ten filmik, który zapodał dziś Sum, to zobaczę raz jeszcze.
Z tego co pamiętam, to forest jest beta testerem. Myślę, że on mówi o grze ;)
 
o Iwona, jaka pamiętliwa;) i owszem bo po dotarciu wiesci o jajku w intrze ogladalismy je kilkanascie razy i za cholere dopatrzec sie nie moglismy. a to o czym mowilem to takie subiektyne spostrzezenie bo reszta nie widziala w tym tego co ja widzialem... ;)
 
mam pytanie na zupelnie innny temat Strasznie mnie mecza roslinki na bagnach strasznie ciezko je zabic bo w 5 sekund mnie zabijaja zadajac po 40 damage. Czy tylko ja nie umiem sobie z nimi radzic czy jest na nie jakis sposob jaki styl na nie uzywacie:)
 
erld said:
mam pytanie na zupelnie innny temat Strasznie mnie mecza roslinki na bagnach strasznie ciezko je zabic bo w 5 sekund mnie zabijaja zadajac po 40 damage. Czy tylko ja nie umiem sobie z nimi radzic czy jest na nie jakis sposob jaki styl na nie uzywacie:)
Styl silny + igni. Są podatne na podpalanie. Kup se też książkę na ich temat - jakoś łatwiej sie zwalcza stworki gdy są w bestiariuszu (ale mogę się mylić). Polecam wypić jaskółkę bo inaczej to cienko...
 
Kończę IV akt i do tej pory znalazłem kilka "bajerków", o których nie wspomina poradnik. Oto one (uwaga, lekkie spoilowanie):Akt IIINa przyjęciu w karczmie Nowy Narakort spotykamy milczącego rycerza. Można go upić, da nam sygnet stałego klienta u kurtyzan :)Akt IVPiekarz w wiosce wspomina o tajnym przepisie, w którym występuje Biały Miód. Dałem mu jedną buteleczkę, w zamian dostałem cukrową lalę - nie było warto, nie wiem czy coś dalej za tym idzie.Jedna z kobiet w wiosce wspomina coś o mieszkającej w Wyzimie siostrze, którą ukąsił wampir. Udzieliłem jej kilku rad.Jeśli znacie więcej takich ukrytych zadań/smaczkó, to opiszcie please.
 
Top Bottom