Edycja Gry Roku (GOTY) - FAQ

+
1 września fizycznie kupiłam Edycję Gry Roku, którą uruchomiłam przez platformę GOG. Kiedy wszystko się bezproblemowo zainstalowało, zwróciłam uwagę na to, że nie ma żadnych z opcji 16 darmowych dlc, np fryzur czy dodatkowych questów (wszędzie widzę informację, że są one zawarte w płytach - rozumiem więc, że powinny zainstalować się automatycznie) przeszukałam pół internetu w odpowiedzi na moje pytanie, ale wszystkie posty były starsze, sprzed Edycji. Próbowałam przez GOG-a zainstalować je (nie przez aplikację, lecz w internecie, na oficjalnej stronie), transakcja dokonana, normalnie na stronie się wyświetla jako, że mam, natomiast na aplikacji wciąż nie ma, a przycisk pobrania jest niedostępny. Może jestem po prostu głupia i trzeba je jakoś aktywować, cokolwiek? Ktoś wie?
Co Ty, nawet Redzi nie wiedzą pewnie dlaczego tak bardzo spartolili nieudolnymi poprawkami tak świetną grę... :]
Ogółem, jeżeli pobrałaś owe DLC i masz na dysku, to w GOGu (tak, tej marnej apce) spróbuj wskazać ich położenie, mi tak zadziałało, gdy po reinstalce tego syfu nie wyszukiwało mi Wieśka (choć i tak musiało pobrać 7GB z tylnej części ciała).

Jeśli jest to wersja GOTY to DCL zostały już pobrane razem z grą. Jedynie alternatywne wyglądy strojów dla Yen, Tris, Ciri można zdezaktywować w Ustawieniach Zarządzaniu lub zrobić to ręcznie poprzez edycje w pliku user.settings
[DLC]
DlcEnabled_dlc_010_001=1
DlcEnabled_dlc_015_001=1
DlcEnabled_dlc_005_001=1
DlcEnabled_dlc_007_001=1
DlcEnabled_dlc_013_001=1
DlcEnabled_dlc_004_001=1
DlcEnabled_dlc_006_001=1
DlcEnabled_dlc_001_001=1
DlcEnabled_dlc_008_001=1
DlcEnabled_dlc_011_001=1
DlcEnabled_dlc_002_001=1
DlcEnabled_ep1=1
DlcEnabled_dlc_014_001=1
DlcEnabled_dlc_009_001=1
DlcEnabled_bob_000_000=1
DlcEnabled_abob_001_001=1
DlcEnabled_dlc_012_001=1
DlcEnabled_dlc_003_001=1
DlcEnabled_dlc_016_001=1
DlcEnabled_dlc_011_002=1
"1" - włączony (po "=")
"0" - wyłączony
 
[FONT=&quot]Mam pytanko. Mam wersje goty i przeszłam wersję podstawową. Znajdując się nadal w tym świecie, zaczęłam grać w dodatek serce z kamienia (na i tak juz o 4 za wysokim lvl). Co wtedy z drugim dodatkiem? Jak powinno się po kolei grać w tę grę? Jeśli skończę dodatek i zacznę drugi, to wtedy będe na już zdecydowanie za wysokim lvl. Wiem, że można włączyć dodatki z osobna, jednak chciałam, żeby wszystkie moje itemki zostały. Nikt mi tego nigdy nie wytłumaczyl w sumie . Meh, moje pytanie ogólnie brzmi. Jak grać w tę gre po kolei? :D[/FONT]:thinking:
 
[FONT="]Mam pytanko. Mam wersje goty i przeszłam wersję podstawową. Znajdując się nadal w tym świecie, zaczęłam grać w dodatek serce z kamienia (na i tak juz o 4 za wysokim lvl). Co wtedy z drugim dodatkiem? Jak powinno się po kolei grać w tę grę? Jeśli skończę dodatek i zacznę drugi, to wtedy będe na już zdecydowanie za wysokim lvl. Wiem, że można włączyć dodatki z osobna, jednak chciałam, żeby wszystkie moje itemki zostały. Nikt mi tego nigdy nie wytłumaczyl w sumie . Meh, moje pytanie ogólnie brzmi. Jak grać w tę gre po kolei? :D[/FONT]:thinking:

Graj po kolei, podstawka -> Serca z Kamienia -> Krew i Wino. Choć w SzK ja osobiście zagrałem przed ukończeniem podstawki, bo to akurat nie ma wielkiego znaczenia. W KiW natomiast zdecydowanie lepiej zagrać po ukończeniu podstawki, bo są tam odniesienia do zakończenia. Nie ma też czegoś takiego jak za wysoki lvl. Jeśli uważasz, że walki są dla ciebie zbyt łatwe włącz sobie skalowanie przeciwników. A jeśli lubisz dostawać pełne doświadczenie również za zadania, które się wyszarzyły na skutek zbyt dużej różnicy poziomów między twoja postacią i zadaniem, to uzyj odpowiedniego moda.
 
you have been upgraded to The Witcher 3: Wild Hunt Game of the Year Edition! You are receiving this because you own The Witcher 3: Wild Hunt and all its expansions on GOG.com. Don't worry, those games are still in your library - the GOTY Edition has been added as a separate product.
Dostałem dziś takiego maila. Interesujące. Czyli na GOG'u mam i W3 z oddzielnymi SzK i KiW oraz GOTY. Cuda-wianki, Waszmościowie. Też macie?
 
Last edited:
Tak, w ciągu następnych dni wszyscy posiadacze podstawki i obu dodatków dostaną za darmo wersję GOTY jako osobny produkt na półce. Była akcja na GOGu w której użytkownicy prosili Redó o taką akcję no i się udało :)
 
Ja z ciekawości już sobie przeinstalowałem dotychczasową wersję i jak na razie zero problemów, choć pograłem raptem 30 minut. Savy działają, plik konfiguracyjny także, używane przeze mnie mody również. Nic tylko się cieszyć grą.
 
Też mam teraz GOTY jako oddzielną grę. Ktoś wie, w jakim celu to zostało zrobione skoro mam oba dodatki ?
 
Jak pisałem wcześniej, była to prośba graczy na forum GOG. Chodziło o:
1. Wygodę - GOTY to jedna instalka która zawiera już wszystko (i odnoszę wrażenie jakby folder z grą był nieco mniejszy, ale może to kwestia samego faktu przeinstalowania gry)

2. Wersja premierowa z oboma dodatkami i patchem 1.31 nie jest dokładnie tą samą grą co GOTY w wersji 1.31. Może się to wydać dziwne, ale w przypadku Wiedźmina tak właśnie jest. Nie znam dokładnych różnic, ale jedna z nich jest automatycznie zmieniające się tło menu w wersji GOTY (akurat nie jest to nic istotnego).
 
Jak dla mnie bomba :D Gdybym musiał instalować Wieśka, a na nowym kompie to będzie pierwsza rzecz jaką zrobię nie będę się musiał bawić patchami itp tylko od razu jedna instalka i po problemie :D
 
Z GOTY to naprawdę porażka jeśli chodzi o ilość wersji. Podstawka 1.31 + rozszerzenia - brak losowego menu głównego, GOTY w wersji Steam - brak losowego menu ( to tak naprawdę podstawka + rozszerzenia), jedynie GOTY w wersji GOG to prawdziwe GOTY. Poza tym modderzy piszą że są problemy z kompatyblinością skryptów w wersji 1.31, a GOTY z GOG'a.
 
Oki. Teraz mam pytanie: mam normalną wersję 1.31 i dodatki.
I teraz tak: czy instalując wersję GOTY, musiałbym wsio od początku robić?
 
robert70r;n7145180 said:
Oki. Teraz mam pytanie: mam normalną wersję 1.31 i dodatki.
I teraz tak: czy instalując wersję GOTY, musiałbym wsio od początku robić?

​Tak. Dlatego przygotowuję się do wielomiesięcznej sesji - Wiedźmin 1, 2 i na koniec jeszcze raz 3 GOTY :) Grając wszystkie części od początku można wykorzystać wcześniejsze zapisy gier co powoduje że pewne questy odzwierciedlają to co robiliśmy w poprzednich częściach gry.
 
robert70r;n7145180 said:
Oki. Teraz mam pytanie: mam normalną wersję 1.31 i dodatki.
I teraz tak: czy instalując wersję GOTY, musiałbym wsio od początku robić?
Nie trzeba jeśli grasz na PC. Można wykorzystać savy ze "zwykłej" wersji. Mogę Ci to potwierdzić, bo sam zachowałem swoje savy i po przejściu na wersję GOTY wszystko jest w porządku.

Dla pewności zawsze możesz zrobić sobie kopię zapisów - na pewno nie zaszkodzi.
 
PrzemoKRK;n7145620 said:
Nie trzeba jeśli grasz na PC. Można wykorzystać savy ze "zwykłej" wersji

​To tak, lecz GOG traktuje ją jako osobną grę i robi restart wszystkich osiągnięć.
 
OK. Jeżeli komuś zależy na osiągnięciach to lepiej nie przeinstalowywać. Dla mnie ma to marginalne znaczenie. Ważne by można było kontynuować rozgrywkę i by mody których używam działały bez problemów. To pozwala cieszyć mi się rozgrywką w 100% :)
 
W zasadzie to osiągnięcia powoli się przenoszą. Po instalacji Goty i wczytaniu paru swoich zapisów i przegraniu jakiejś godzinki z 85% osiągnięć jakie miałem w wersji nie-goty przeniosło mi się 39% :D Tylko licznik godzin się nie przenosi.
 
Last edited:
Witam,
To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość :) Odkopuję temat, ponieważ nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, a myślę, że jest ono ciekawe i może się przydać innym. Planuję zakupić Wiedźmina 3 właśnie w edycji gry roku na konsolę PS4. Z tego co słyszałem, to ta edycja ma w "sobie" wszystkie dodatki włącznie z alternatywnymi wyglądami postaci. Nie podoba mi się "nowy" wygląd Triss i w związku z tym mam pytanie: czy jest jakiś sposób wyłączenia alternatywnego wyglądu postaci w wersji na PS4? Czytałem, że na PC nie ma z tym problemu, ale o PS4 cisza i nikt nic nie napisał w tej kwestii.

Liczę na szybką pomoc, ponieważ przeszedłem niedawno kolejno część pierwszą i drugą i mam ochotę na trzecią :)
 
PeterQ22;n9370641 said:
czy jest jakiś sposób wyłączenia alternatywnego wyglądu postaci w wersji na PS4?
W menu głównym gry w ustawieniach są opcje dot. alternatywnych strojów, przynajmniej tak jest na PC. Zdziwiłoby mnie to, gdyby PS4 miało inaczej.
 
Top Bottom