Edycja Rozszerzona - najczęściej zadawane pytania

+
Turoge said:
według gry.wp.pl premiera będzie 19 wrześniahttp://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,40051;core.html pozdrawiam
LOL!!! Nie wierzył bym WPowcom. Na wp.pl różne głupoty wypisóją! Trzymaj się gram.pl bracie!!
 
Bonhart58 said:
Bonhart58 said:
według gry.wp.pl premiera będzie 19 wrześniahttp://gry.wp.pl/filtr;0,0;x;nowinki,10,40051;core.html pozdrawiam
LOL!!! Nie wierzył bym WPowcom. Na wp.pl różne głupoty wypisóją! Trzymaj się gram.pl bracie!!
A na gram.pl przypadkiem nie ma tego samego?
 
Jeśli na gramie przewidywany termin wysyłki 18.09 to nie to samo co premiera 19.09 to proponuję się ogarnąć co poniektórym... Chyba, że ciocia na poczcie pracuje i jesteście w stanie dostać tego samego dnia...
Elwer said:
ps: Mówi się: "jest napisane".
Jak się chce to się 'pisze'...
 
Brysiu said:
Czy dodatkowe przygody dostępne wraz z Edycją Rozszerzoną będą udźwiękowione?- Tak! Zarówno przygoda "Cena neutralności" jak i "Efekt uboczny" będą w pełni udźwiękowione
To może przy okazji zgromadzenia aktorów w studiu nagrań, zrobilibyście jeszcze jakąś przygodę, mielibyście na miejscu aktorów, to możnaby troche wydłużyć sesję nagraniową.
 
Pomyślałem że napiszę od siebie parę słów - jeśli rozwieją one choć jedną wątpliwość u choć jednej osoby, to już sukces. Oto najważniejsze elementy, które prezentuję zawsze jako "key features" W:ER:
  • Wszystkie zmiany oparte na uwagach i zgłoszeniach społeczności i mediów.
  • Zmienione nagrania - ok. 5k linii dialogowych przepisanych i nagranych na nowo (w kilku językach np. angielski, niektóre postaci mają w całości nowe nagrania np. Leo).
  • Nagrany od nowa język niemiecki (22k linii dialogowych) - rzecz niespotykana (zarówno ze względu na koszt jak i zasoby ludzkie) dla produktu publikowanego za darmo.
  • Krótsze czasy ładowania (zależne od sprzętu, lokacji, zaludnienia, itd., ale na maszynie na której prezentuję zawsze zbliżone do 80% - w porównaniu z wersją 1.0).
  • Ok. 200 nowych mo-capowanych animacji gestów (mimika-nie-twarzy :) ).
  • System dynamicznego kolorowania postaci używających tego samego modelu (nie tylko ludzie, ale i potwory, różny stopień zniszczenia ubrania, różne włosy - np. u ceglarzy).
  • Zmiany w GUI, dzięki którym nie spędza się w nim za dużo czasu - inventory (podział, autosortowanie, autostackowanie, filtrowanie składników), alchemia (wizualizacja kończących się składników), auto-loot (ctrl+click - działa na zwłokach, beczkach, szafach etc.).
  • Wielojęzykowość - liczba języków (10 x tekst, 9 x nagrania), tekst i nagrania niezależne, możliwość zmiany bez wychodzenia z gry, zmiana tekstu zmienia cały język gry - nie tylko napisy w dialogach.
  • Edytor do tworzenia własnych przygód.
  • Dwie nowe przygody (ok. 5h dodatkowej gry łącznie, nowe modele - postaci i nie tylko, w pełni udźwiękowione we wszystkich językach).
  • Zawartość opakowania W:ER - DVD z grą (wszystkie poprawki, nowe "ficzery", wszystkie języki), edytor, nowe przygody (nie wiem czy edytor i nowe przygody będą na oddzielnej płytce), DVD z filmami o powstawaniu gry (ok. 180 minut), nowe wydanie przewodnika (120 stron), nowe wydanie instrukcji (80 stron - nie wiem jakie zmiany zaszły w przewodniku i instrukcji), opowiadanie Sapkowskiego (50 stron), CD ze ścieżką dźwiękową (29 utworów), CD z muzą inspirowaną Wiedźminem (15 kawałków), mapa świata Sapkowskiego (A3, dwustronna).
  • Wszyscy którzy kupili Wiedźmina (ok. 900k sztuk na świecie!) mogą pobrać cały ten materiał z sieci za darmo (tutaj dziennikarze robią "wow", albo "holy fkn sht").
Wszystko to prezentuję na żywca, jednocześnie grając i opowiadając o tym co jest na ekranie (dodatkowa korzyść := widać że w grę gra się łatwo, ładnie wygląda i nawet jeśli ktoś przedtem nie grał to zobaczy czym Wiedźmin jest). Zmian jest sporo więcej, ale pozostałe to sprawy mniej spektakularne (w stylu szlifu tekstur postaci, detali wykończeniowych w głównym menu gry, systemu look-at głównego bohatera... ups zespoilowałem?! soooory...)Podsumowując - wszystko to co wymieniłem (i to czego nie wymieniam) to niecały rok pracy kilkunastoosobowego zespołu w CDP RED, naszego PRu i (szczególnie ostatnio) części wydawniczej grupy CDP.
 
Jak tak się to rozpisze to rzeczywiście nieźle wygląda. Gdyby nie ta wpadka z mimiką nie byłoby całego zamieszania. I nie jest tak, że nie doceniamy waszej pracy, po prostu rozbudziliście trochę za bardzo nasze apetyty. Teraz nie pozostaje nic jak ochłonąć i we wrześniu cieszyć się ER. Nie myslałem, że języki będzie można zmieniać w trakcie gry, To już rozgrywka zrobi się zupełnie "filmowa". To plus oczywiście.
 
No, trzeba przyznać, że ładnie się to prezentuje.A ja czekam z niecierpliwością, jakie zmiany zostały wprowadzone w D'jinnim. Bo muszę przyznać, że czasami edytor potrafi dać w kość. :-\
 
PM said:
  • Zmienione nagrania - ok. 5k linii dialogowych przepisanych i nagranych na nowo (w kilku językach np. angielski, niektóre postaci mają w całości nowe nagrania np. Leo).
A czy w polskiej wersji językowej zaszły jakieś zminy? Jeśli tak to jakie konkretnie?
PM said:
  • Ok. 200 nowych mo-capowanych animacji gestów (mimika-nie-twarzy :) ).
A co z mimiką twarzy? Z przykrością muszę napisać, że moim zdaniem nie istniała...
 
matyska87 said:
matyska87 said:
  • Zmienione nagrania - ok. 5k linii dialogowych przepisanych i nagranych na nowo (w kilku językach np. angielski, niektóre postaci mają w całości nowe nagrania np. Leo).
A czy w polskiej wersji językowej zaszły jakieś zminy? Jeśli tak to jakie konkretnie?
Polska wersja językowa jest po prostu najlepsza ;D, więc nie sadzę, by jakichś zmian wymagała w tym wypadku ;)
 
Geralt2000xD said:
To fajnie że usłyszymy nowe kwestie w grze. Ale nadal nie dostałem odpowiedzi co do napisu update.
Już kiedyś była o tym mowa – to jest prawdopodobnie tylko na folii (na gram.pl pudełko jest bez tego napisu). A teraz ja mam 2 pytania:1. Carmen i Siemko wyglądają inaczej. Jak wiemy takich modeli postaci jak Siemko (Mikul, niektórzy żołnierze) i Carmen (dziwki w Wyzimie, Pani Nocy) było dużo w grze. Czy teraz Carmen i Siemko będą wyjątkowi czy wszyscy będą tak wyglądali (w sensie np. Mikul z wąsami).2. Czy ktoś widział screena gdzie można obejrzeć „nowego” Jaskra?
 
Xarvet said:
2. Czy ktoś widział screena gdzie można obejrzeć „nowego” Jaskra?
Raczej to nadal jest słodka tajemnica REDów. Może na GC to i owo pokażą.
 
Te zbieranie rzeczy z pudeł, bez otwierania może być całkiem przydatne. Co do pytań... Ciekawe, jakie to będzie opowiadanie ;). Jeżeli te pierwsze, to mogliby je wsadzić tylko do pudełka Wiedźmin + Rozszerzona. Fajnie, gdyby do samego zestawu Update wpakowano jakieś inne opowiadanie, chyba że te nowe wydania, będzie jeszcze fajniej wydanie. Z podstawki jest ładne, ilustracje są ciekawe, chociaż ni w ząb nie pasują do fabuły. Cóż, poczekamy - zobaczymy.Natomiast nie wiem, co znaczy "autostackowanie", ale jakoś to przeboleję ;).I tak gwoli uściślenia. Jak już parę osób słusznie zauważyło "mimika" odnosi się tylko i wyłącznie do twarzy. To nie czepianie o zawartość gry, tylko o poprawą polszczyznę ;)
 
Ok, zatem nie mimika, tylko gesty. Sory.Autostackowanie to ustawianie elementów tego samego rodzaju w "stos" (trzymanie wszystkich w jednym "slocie") - szczególnie przydatne jak kończy się miejsce.
 
Top Bottom