Edycja Rozszerzona - Roche czy Iorweth?

+
Edycja Rozszerzona - Roche czy Iorweth?

Witam. Jestem w I akcie i niedługo będę musiał dokonać wyboru czy podązać z elfami, czy z Rochem. I tu moje pytanie :
Po której stronie dodatki w edycji rozszerzonej są lepsze? Podobno po stronie Vernona jest Quest z dziećmi Foltesta itd. a po stronie Iorwetha tylko 1 (tak słyszałem i chcę sięteraz upewnić). Osobiścię wolę stronę elfów, bo są bardziej zaje*****, ale jeśli po stronie Temerii było by więcej Questów, czy ciekawych miejsc to wział bym drogę Vernona. Proszę o odpowiedz i rozrysowanie mi Edycji Rozszerzonej w tych 2 wątkach :D. Ile misji do poszczególnego wątku i co WY polecacie ! :D
 
Nie przechodziłem co prawda jeszcze ścieżki Iorwetha na ER, ale mogę powiedzieć że wybierając stronę Roche'a jest dość ciekawe śledztwo co z dziećmi Foltesta (łącznie chyba 3 wątki + jeden tak jakby główny do nich) no i świetna lokacja w lesie :) Szkoda, że podobno nie ma jej w ścieżce Iorwetha, zwłaszcza, że można tam zdobyć dwa elementy do odczytania schematu na Caerme, czyli feromony królowej endriag i krew nekkera wojownika. Mi się co prawda to nie przydało, ale dla tych którzy się zagapili w 1 akcie to świetna okazja.
 
Dzięki :p Niech ktoś się wypowie co było ciekawego, jakie misje, lokacje przy wybraniu ścieżki elfów [BEZ SPOLIEROW] :D. Jeśli ktoś przeszedł ER tymi 2 ścieżkami to proszę napiszcie co lepsze :D!
 
Proponuję nieco wysiłku własnego i poszukiwań na forum. Naprawdę sporo spraw poruszanych przez Ciebie jest opisanych.
Choćby z tego tematu można się sporo dowiedzieć.
Na razie nie zamykam tematu, ale powiedzmy, że bacznie obserwuję, w jakim kierunku się będzie rozwijał ;)
 
Ja przeszedłem po tej i po tej

Stwierdzam : Ścieżka Rocha lepsza !
 
tuptus said:
Szkoda, że podobno nie ma jej w ścieżce Iorwetha, zwłaszcza, że można tam zdobyć dwa elementy do odczytania schematu na Caerme, czyli feromony królowej endriag i krew nekkera wojownika. Mi się co prawda to nie przydało, ale dla tych którzy się zagapili w 1 akcie to świetna okazja.
W ścieżce Iorwetha też można zdobyć te 2 składniki, co do krwi to nie jestem pewien ale feromon na 100%. Imo obie ścieżki mają swoje + i -. Co prawda Roche'a dopiero kończę II akt więc nie wiem jaki jest ten quest ale w Iorwecie zdecydowanie zbyt krótki, góra 30 min przy dobrych wiatrach i po grze. Do tego niezbyt ciekawy, pełno plugastwa do zabijania i tyle. Na plus zasługują te zagadki choć niezbyt trudne, możliwość zdobycia zapomnianego miecza Vranów w ścieżce Iorwetha + kilka run Ysghit i możliwość zajrzenia w ten prototyp megaskopu :)
 
Generalnie po każdej stronie jest po jednej dodatkowej misji, w której można zdobyć trochę ciekawych zabawek do ekwipunku. Misje są ciekawe, tak jak nowe lokacje, polecam przejść po obu stronach.
 
Powiem ci tak
Ścieżka Rosha
-dowiemy się co się stało z dziećmi po zamachu, i parę questów przy tym ciekawych
Ścieżka Iorwetha
-ciekawy quest w podziemiach z easter egg z okiem saurona władcy pierścieni, Dodatkowo w queście jest nami Cynthia(ta co zdradziła Filippe i dzięki której Nilfgard dostał Triss. Jak dobrze rozegramy możemy ją zaliczyć :)
Jak sam widzisz wybór należy do ciebie.
 
Właśnie skończyłem nowy quest po stronie Roche'a i owszem jest nieco lepiej niż w Iorwecie ale szału nie ma. Spodziewałem się więcej. Wychodzi, że zapomniany miecz Vranów nie jest już najlepszą stalową klingą po stronie Roche'a. Tancerka wypada lepiej, po ulepszeniu runą Ysghit obrażenia 63-71. A Deithwen świetnie sprawdza się na gargulce. Te dwa miecze to świetne połączenie na maga od Vranów, już nie musiałem się kryć za kolumnami :D
 
W którym miejscu spotykamy Cynthie? Latam po całym Loc Muine po stronie Iorwetha i nigdzie jej nie ma.
 
Po stronie Iorwetha na rynku w Loc Muine spotykamy tych naukowców z Flotsam którzy chcieli by wiedźmin coś dla nich przetestował. Jeśli zgodzimy się im pomóc spotkamy Cynthie która również im pomaga. I później po zakończeniu misji można się z nią zabawić jak chcemy. Po misji czeka na ciebie w Karczmie, tej obok tablicy ogłoszeń
 
Top Bottom