Edycje kolekcjonerskie - ile ich było ?

+
Edycje kolekcjonerskie - ile ich było ?

Witam,

Czy ktoś orientuje się ile było edycji kolekcjonerskich poszczególnych Wiedźminów i co oznacza napis "Red Team" zamiast numeru na edycji kolekcjonerskiej Wiedźmina 1 ?

W edycji kolekcjonerskiej Wiedźmina 2 były ekskluzywne DLC - Kurtka oddziałów Roche'a i misja Sekretny Kupiec. Czy te DLC są obecnie w standardzie w edycji rozszerzonej W2 ?
 
Last edited:
Pamiętam tyle, że W2 premierowo miało 3 wersje: standardową, premium (niewiele droższa a w jej skład wchodziły: OST, pejperkraft, mapa, pamflet Jaskra z monetą i coś tam chyba jeszcze) i kolekcjonerska, czyli to pudło z oczywiście medalionem, kartami itd. Po kilku latach wyszła ER, które to rozszerzenie można było pobrać w ramach aktualizacji, kiedy kupiłeś grę wcześniej. Aktualka ważyła z 10GB. Te wszystkie duperele jak kurtka, 10 osełek itd., prawdę mówiąc, nie wiem, jak się znalazły w W2 - czy wszystkie na raz, czy po kolei jak w W3. Co do W1, to ja ładne parę lat temu dorwałem Platynową Edycję, jest to chyba reedycja, bo są na niej materiały dodatkowe jak przygody (i w sumie więcej Rozszerzenia nie ma - jest jeszcze OST, awki na fora i tapety na PC). "Red Team" oznacza, że pewnie wypuszczono jeszcze nowszą reedycję, bo ja mam "000" na grzbiecie. W3 to miało zwykłą edycję (przypominała wersję premium od W2) i kolekcjonerkę z pudłem. W1 podobnie, tyle że wersja podstawowa to chyba była po prostu wersja podstawowa - ot gra i tyle.
 
Last edited:
kubolmem;n9362351 said:
W2 premierowo miało 3 wersje: standardową, premium (niewiele droższa a w jej skład wchodziły: OST, pejperkraft, mapa, pamflet Jaskra z monetą i coś tam chyba jeszcze) i kolekcjonerska
Z tego, co pamiętam, to edycja premium była jednocześnie edycją premierową. Nie było samego standardowego wydania z pudełkiem i płytą, każdy dostawał soundtrack, papercrafty i inne gadżety. Oprócz kolekcjonerki była jeszcze edycja bodajże tylko przeznaczona dla Empików, do której oprócz zawartości edycji premium, dorzucany był jeszcze notatnik, rysik i medalion.
 
ZdzichsiuPL;n9376611 said:
Z tego, co pamiętam, to edycja premium była jednocześnie edycją premierową.
Tego pewien nie jestem, bo pamiętam jak na Hyperze jeszcze kiedyś trafiłem na prezentację W2 na jakichś targach i tam była mowa o właśnie podstawowej, premium i kolekcjonerce. Na tym pokazie był dodatkowo pokazany gameplay z prologu, jak wychodzimy z więzienia. Sami prezenterzy wówczas powiedzieli, że miecz Geralta jest trochę przypakowany, żeby przypadkiem nie paść (miał 5 run, co swoją drogą w grze zostało - jak się w plikach XML zmieniło ilość slotów na 5, to mimo że w wyposażeniu obok miecza były 3 zapełnione kropki, na mieczu było widać 5 run). Oczywiście zawsze mogło się coś zmienić. Wtedy Wiedźminem się jako tako nie interesowałem, trafiłem przypadkiem, obejrzałem, bo nic nie było innego do roboty i o W2 zapomniałem. W2 kupiłem jakiś rok, dwa po premierze.
 
Na bank pamiętam pana Tomasza Gopa, który mówił, że ich podstawowa edycja jest tak napakowana, że zdecydowali się nazwać ją edycją premium. To była "najniższa" edycja :)
 
Też mi się tak wydaję, że "najniższa" to była premium i to za tak niską cenę xD
 
Stóweczka za wypas edycję, dwie stówy za świetną EK, weź teraz szukaj takich gier i cen :p Cyfrówki kosztują więcej :D W sumie W3 też na swoje czasy utrzymał niski poziom cenowy, gra o wiele większa, a standardowa edycja tylko trzy dychy drożej. Mowa oczywiście o wersji PC.

Co do napisu RED Team, być może były to jakieś edycje do konkursów? Może zapasowe kopie na wypadek reklamacji?
 
Za czasów W1 ludzie z cdpu sprzedawali swoje kolekcjonerki, żeby mieć za jeść :sad2:
 
Dobra, skoro tak twierdzicie, że W2 premierowo miało tylko dwie wersje, to spoko. Albo mnie pamięć myli, albo po prostu brak doinformowania z mojej strony.
 
Ogólne wersje były tylko dwie. Premium i EK, ale była jeszcze edycja dla Empiku z notesem Jaskra i breloczkiem oraz edycja chyba dla Media-Markt z płaskim medalionem.
 
"Zabójcy Królów" mieli jeszcze Mroczną Edycję, taką niby-kolekcjonerską wydaną z okazji premiery na Xboxa 360. Była w pudełku z półprzezroczystą ścianką, artbookiem w innej okładce i płaskim medalionem.
https://s.cdaction.pl/obrazki/wiedzmin-2-zabojcy-krolow_174kf.jpg
Poza tym pierwsza część w wersji rozszerzonej miała też Edycję Specjalną z figurką Geralta:
http://www.gamer.ru/system/attached_images/images/000/670/216/original/2.jpg
Red Team to oznaczenie egzemplarzu nie do sprzedaży detalicznej tylko dla pracowników studia, z tego co kojarzę.
Wszystkie inne edycje chyba już Koledzy wymienili. :-]
 
Co masz na myśli mówiąc "edycje"? Już Wiedźmin (pierwszy) był w kilku edycjach: premierowa, kolekcjonerska, rozszerzona, cyfrowa i pewnie kilka innych. A części gry były trzy: Wiedźmin, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów i Wiedźmin 3: Dziki Gon z dwoma dodatkami.
 
Top Bottom