Efekty krytyczne

+
Efekty krytyczne

Zwracam się z pytaniem do szanownej braci graczy - Jak się mają parametry miecza do zadawanych obrażeńa konkretnie to:1. czy obalenie podpalenie, oślepienie etc. można wywołać w dowolnym stylu jeśli miecz ma taki bonus czy tylko w wybranych( wybranych i specjalnych),2. co daje runa księżyca - co to jest wrażliwość na srebro ??Pytam bo zastanawiam sie jaki sens ma zdolność sinister - bo oślepienie wywołałem u przeciwnika może ze 2 razy.
 
AD 1 - w każdym AD 2 wrażliwość na srebro ...hmm..to poprostu wrażliwość na srebro - czyli srebro zadaje większe obrażenia niż stal tym , którzy są na srebro wrażliwi ( zakręciłem się lekko)
 
to chyba mam naprawdę pecha bo przechodzę gra 2-gi raz i nikogo nie podpaliłem srebrnym mieczem (+70 oślepienie,ogłuszenie) chyba że podczas medytacji geralt lunatykował i stłukł lustro aliny to za 7 lat może będę je miał ;D
 
Oślepienie daje to, że przeciwnik jest omamiony. A to podpalenie to dostajesz przy znaku igni, żebyś mógł się ucieszyć światełkiem w tunelu, podczas walki z ghulami
 
Nie wiem o co dokładnie biega !? ale jak miałem miecze z potencjałem na podpalenie/oślepienie to gdy robiłem wzmocnione ataki mieczem zawsze podpalał albo oślepiał.
 
od miecza nie moze sie podpalic. chyba ze ma duze tarcie a przeciwnik jest uprzednio wykąpany w paliwie
 
Zdaje się że któryś z ciosów specjalnych (IV poziomu) Miecza Srebrnego daje możliwość podpalenia. Chyba w stylu Srebrnym Grupowym. Inna sprawa że ogólnie użyteczność ataków IV poziomu jest znikoma. Czysty bajer, zużycie energii i ogromne ryzyko przerwania koncentracji (tym bardziej w grupowym!). Choć Geralt wirujący z oboma mieczami to JEST fajna sprawa.No jeszcze Stalowy Silny IV poziomu bywa użyteczny - na gości z tarczami.Dla nieświadomych - specjalnego ataku IV poziomu używamy (jeśli mamy go zakupiony dla danego stylu) przytrzymując lewy przycisk myszy aż naładuje się pasek (jak ze wzmocnionym znakiem lub raczej jak z wzmocnionym atakiem w walce na pięści). Potrzebna do tego jest energia. Jeśli oberwiemy w trakcie - nici z ataku. Jeśli nie jesteśmy odpowiednio blisko przeciwnika - też nici. Ogólnie w praktyce niełatwo je wyprowadzić. Ataki IV poziomu NIE należą do zwykłych combosów wiedźmina (piątego i owszem). Na ogół zwykłe comba I-III+V są dużo skuteczniejsze i łatwiejsze do wyprowadzania.
 
Specyficzne efekty krytyczne są charakterystyczne dla każdego ze stylów walki:Silny - krwawienieSzybki - bólGrupowy - precyzyjne trafienieJak zauważyliście zapewne, w każdym stylu można zwiększyć prawdopodobieństwo podstawowego efektu krytycznego - np: w silnym krwawienie - po wydaniu talentu.dodatkowo - jak zauważył HAPLO - ataki specjalne powodują odpowiednie efekty krytyczne. Można zwiększyć ich prawdopodobieństwo rozwijając odpowiednią umiejętność w drzewku znaków - np w igni - rozżarzone ostrze (dodatek do trzeciego poziomu rozwoju) zwiększa szanse na podpalenie przy specjalnym w srebrnym grupowym.Osobiście bardzo, ale to bardzo lubię ataki specjalne - nie są może jakoś wyjątkowo skuteczne ale podoba mi się Gerwant (lol) wpadający w grupę cmentarów, robiący jeden zamach mieczem dookoła (specjal grupowy srebrny) po którym wszyscy naokoło płoną...Ale ja jestem trochę zboczony na punkcie grywalności - inwestuję w umiejętności które sprawiają, że gra ma lepszy klimat, zamiast w te ułatwiające grę:)
 
GeraltofRiviaFC said:
Ej wyobrażacie sobie wiedźmina , który robi tak: mach, macha sobie mieczem i przeciwnik płonie od ciosu
Miecz płonie (Chyba... Dokładnie nie pamiętam)... I zadaje obrażenia...
 
Haplo said:
Inna sprawa że ogólnie użyteczność ataków IV poziomu jest znikoma. Czysty bajer, zużycie energii i ogromne ryzyko przerwania koncentracji (tym bardziej w grupowym!). Choć Geralt wirujący z oboma mieczami to JEST fajna sprawa.No jeszcze Stalowy Silny IV poziomu bywa użyteczny - na gości z tarczami.
ale za to jakie ładne ^^srebrny szybki specjalny daje niesamowity efekt. po posmarowaniu miecza argentią jeden atak wystarczał mi na zabicie fleddera i większości trupojadów. + puszczyk i Geralt bardzo efektownie kosi całe łany wampirów, a efekt graficzny oślepienia upadającego już truchła bardzo mi sie spodobał =)
 
będę musiał wypróbować argentię... szczerze mówiąc jeszcze się nią nie bawiłem :-Xczy czwarty poziom stylu ma coś wspólnego z obrazemiani krytycznymi?bo ja nie zauwazyłem by wiedźmin wykonywał dwa ataki tylko normalnie i bez straty energii...
 
rattman said:
będę musiał wypróbować argentię... szczerze mówiąc jeszcze się nią nie bawiłem :-Xczy czwarty poziom stylu ma coś wspólnego z obrazemiani krytycznymi?bo ja nie zauwazyłem by wiedźmin wykonywał dwa ataki tylko normalnie i bez straty energii...
4 poziom to atak specjalny. wykonuje sie go przytrzymując przycisk, aż pasek energii sie naładuje.atak specjalny powoduje spadek energii.jeśli nie spadła,to ataku nie było op prostu.argentia po prostu zwiększa obrażenia.najbardziej uniwersalny olej na miecz srebrny.
 
Top Bottom