Ekonomia w świecie gry, kupcy

+
Z moich obserwacji wielu kupców jest tylko po to, by wypełnić świat, a tak ogólnie są bezużyteczni. Pięniędzy mam po pas, ale robić z nimi nie ma co, bo u handlarzy pustki - poza kilkoma wyjątkami pieniądze się nie przydają aż tak bardzo, tym bardziej, że większość rzeczy można znaleźć. Być może dlatego właśnie u handlarzy takie pustki?
 
Last edited:
Ktoś wie, gdzie można sprzedać skóry? Tzn. gdzie jest kupiec, który je bierze, i ma dość pieniędzy?
 
Ktoś wie, gdzie można sprzedać skóry? Tzn. gdzie jest kupiec, który je bierze, i ma dość pieniędzy?

Skóry można sprzedać u wielu handlarzy. Kupują je karczmarze, a także ten handlarz ze skupu butelek w porcie w Novigradzie. Ten ostatni jeszcze na patchu 1.08 skupywał je po cenach nominalnych. Ale teraz ceny wróciły do normalności (tylko nie wiem, czy tą zmianę wprowadził któryś z nowych patchy, czy też któryś z modów, których używam). Z karczmarzy najlepsze ceny oferował ten w Gęsiej Pipie i któryś na Skellige.
 
Z moich obserwacji wielu kupców jest tylko po to, by wypełnić świat, a tak ogólnie są bezużyteczni

A już nic nie pobije, gdy podchodzę do jednego kupca, przeglądam ofertę, następnie lecę na jakieś za dupie, które znajduje się na przeciwległym krańcu mapy, a tam ten sam kupiec (pomijam, że Redzi zaserwowali nam Atak Klonów), zaglądam w jego asortyment i...DOSŁOWNIE TO SAMO, czyli bieda z nędzą piszczy na widok udka kurczaka i kilku roślinek, które zdobędziesz na każdym poletku....


Ogółem moja ekonomia w Wieśku ogranicza się do...wszystko do kowala/płatnerza.
Serio, każdy z nich ma taką nędzę finansową, iż jeżeli nie wykupimy ich całego asortymentu, to kasę tracą po 3 zbrojach/mieczach.
W SzK dowalili z ceną tego Ofirskiego Zaklinania, jednak dla większości graczy był to jedynie przyjemny sposób na pozbycie się nadmiaru gotówki.

To dziwne, gdy polujesz na potwory dla samej przyjemności, gdyż kasa niekoniecznie się już liczy.
Polowanie i targowanie...
SERIO?!
Ekonomia handlu polega na tym, że z bazy wypadowej 200 złota nie mogę podnieść nawet do 210?!
Jeżeli Wiedźmin tak się handlował, to nie dziwię się, że klepał biedę.
Poza tym, skoro jest tyle zleceń, a Wiedźminów już niewielu- winni chyba brać więcej....?
 
Last edited:
A już nic nie pobije, gdy podchodzę do jednego kupca, przeglądam ofertę, następnie lecę na jakieś za dupie, które znajduje się na przeciwległym krańcu mapy, a tam ten sam kupiec (pomijam, że Redzi zaserwowali nam Atak Klonów), zaglądam w jego asortyment i...DOSŁOWNIE TO SAMO, czyli bieda z nędzą piszczy na widok udka kurczaka i kilku roślinek, które zdobędziesz na każdym poletku....


Ogółem moja ekonomia w Wieśku ogranicza się do...wszystko do kowala/płatnerza.
Serio, każdy z nich ma taką nędzę finansową, iż jeżeli nie wykupimy ich całego asortymentu, to kasę tracą po 3 zbrojach/mieczach.
W SzK dowalili z ceną tego Ofirskiego Zaklinania, jednak dla większości graczy był to jedynie przyjemny sposób na pozbycie się nadmiaru gotówki.

To dziwne, gdy polujesz na potwory dla samej przyjemności, gdyż kasa niekoniecznie się już liczy.
Polowanie i targowanie...
SERIO?!
Ekonomia handlu polega na tym, że z bazy wypadowej 200 złota nie mogę podnieść nawet do 210?!
Jeżeli Wiedźmin tak się handlował, to nie dziwię się, że klepał biedę.
Poza tym, skoro jest tyle zleceń, a Wiedźminów już niewielu- winni chyba brać więcej....?

"Oferowana nagroda 300 to za mało"
"To co proponujesz?"
"301?"
"Eee mowy nie ma, ale zejdź jeszcze trochę, to się dogadamy"
"To może... 300... :/ "
"Niech stracę"
 
Jak ktoś ma problem ze sprzedażą itemów to jest prosty sposób. W Novigradzie jest kowal koło rynku i zawsze ma przy sobie około 2000 koron. Sprzedajesz wszystko co masz, następnie odchodzisz trochę za róg budynku i robisz około 6-7 medytacji 23 godzinnych. Wracasz do niego za dnia i znowu ma całą kasę. I tak w kółko można. Pozbyłem się w ten sposób całego zbędnego ekwipunku. Pytanie tylko, co teraz z kasą zrobić :) Ale to inna bajka...
 
Dobra, mam takie pytanie.. otóż tak, jak w ekwipunku mam jakieś zbędne miecze i mają one jakąś cene na dole, to czego ona dotyczy? Za ile można je max sprzedać, czy jak? Bo np; miałem jakiś niepotrzebny mieczyk i było napisane - 60 koron a sprzedałem u płatnerza na Skellige za 20. https://witcher3map.com/s/#4/-0.57/-25.62
 
Last edited:
Dobra, mam takie pytanie.. otóż tak, jak w ekwipunku mam jakieś zbędne miecze i mają one jakąś cene na dole, to czego ona dotyczy? Za ile można je max sprzedać, czy jak? Bo np; miałem jakiś niepotrzebny mieczyk i było napisane - 60 koron a sprzedałem u płatnerza na Skellige za 20. https://witcher3map.com/s/#4/-0.57/-25.62
Cena jaką dostajesz od kupca zależy od zasobności tego kupca oraz od profesji.
Miecznik da ci lepsze ceny za miecze, a płatnerz za zbroje, to raz, a dwa że cena zależy jak bogaty jest dany kupiec, byle wiesniak da ci mniej koron za przedmiot niż sprzedawca w Novigradzie Oxenfurcie czy Kaer Trolde.

Odnośnie targowania to ja mialem absurdy trochę inne.
Kwota wyjsciowa powiedzmy 300 koron staram się targować od ok 40-50% więcej, ale niech no tylko za pierwszym razem niewypali nawet minimalnie, będe schodził o 10 koron za każdym razem z porażką nawet 310 to za dużo w końcu wyjdzie że utargowałem 2-3 korony albo nic, taki skutek jak po pierwszym podejsciu będzie ktoś zniecierpliwiony. Inna sprawa że jedyny który przyjmie większą gotówkę to Runotwórca, poza nim nikt nie wymaga dużych sum.
 
Last edited:
dobra, mam parę mieczy i chcę je sprzedać po dobrej cenie ale miecznika Hattori jeszcze nie odblokowałem, bo mam mały level do tego zadania, komu to sprzedać na tym etapie?
 
Jeden z wędrownych kupców wciąż nie chce handlować (błąd ten istniał u mnie "od zawsze" zarówno na wersji z GoG-a, jak i Galaxy). Zaczepiam go "Pokaż mi swoje towary", lecz brak jest jakiejkolwiek reakcji. Linijka tekstu zmienia kolor na szary (jako "używana"), lecz nie da się wejść z tym kupcem w jakąkolwiek interakcję. Mam nadzieję, że nie ma on jakichś kart na zbyciu bo się wkurzę.
Gra weryfikowana kilkakrotnie, Galaxy, 1.22. Kupca spotkałem na południe od Nowigradu obok drogowskazu przy bramie portowej.

@Marcin Momot i spółka - spotkaliście się z tym?
 
Jeden z wędrownych kupców wciąż nie chce handlować (błąd ten istniał u mnie "od zawsze" zarówno na wersji z GoG-a, jak i Galaxy). Zaczepiam go "Pokaż mi swoje towary", lecz brak jest jakiejkolwiek reakcji. Linijka tekstu zmienia kolor na szary (jako "używana"), lecz nie da się wejść z tym kupcem w jakąkolwiek interakcję. Mam nadzieję, że nie ma on jakichś kart na zbyciu bo się wkurzę.
Gra weryfikowana kilkakrotnie, Galaxy, 1.22. Kupca spotkałem na południe od Nowigradu obok drogowskazu przy bramie portowej.

@Marcin Momot i spółka - spotkaliście się z tym?

Tak. Niestety ten błąd czasem występuje. Ten kupiec jednak nie ma żadnych kart.
 
A spróbuj koło tego kupca zapisać grę i wczytać ponownie ten zapis. Mi to z jednym kupcem pomogło.

Jeśli nie wyróżnia się on swoją ofertą spośród innych wędrownych kupców, to pies go ganiał. Bałem się, żeby nie miał jakiegoś unikatu, ale Marcin mnie uspokoił.
 
W Touusaint jest sprzedawca (obok Zbrojmistrza Zdravko), który powinien mieć obrazy do sprzedania, lecz u mnie ich nie ma, da się to jakoś naprawić?
 
Wiedźmin 3 CO GDZIE SPRZEDAWAĆ - dogłębna analiza

Hej,

Starałem się odnaleźć gdzieś jakieś dokładne podsumowanie co gdzie powinno się sprzedawać, żeby uzyskać najlepszą cenę. Nie znalazłem takowego więc postanowiłem sam empirycznie to zbadać a teraz dzielę się z wami wynikami. Mam nadzieję że komus to pomoże - (różnice w cenach oferowanych przez kupców są naprawde duże - np często natykałem się na porady żeby sprzedawać bronie lub zbroje w kasztelu wrońce u mistrza płatnerstwa a okazuje się że bardzo dużo na tym tracimy! kupcy w novigradzie mają lepsze ceny nie wspominając o Toussaint).

Jak uzyskałem moje wyniki? Zostawiłem sobie po jednym przedmiocie z każdej najistotniejszej kategorii ekwipunku i odwiedzałem najlepszych kupców w grze nie sprzedając tych przedmiotów tylko patrząc i zapisując ile za dany przedmiot oferują. Po zestawieniu ich ofert z wartością przedmiotu (którą sprawdzamy w swoim ewkipunku czyli ile teoretycznie dany przedmiot jest warty) zrobiłem zestawienie pokazujące jaki % wartości przedmiotu uzyskamy od poszczególnych kupców.

Jedna uwaga - wstawiłem najlepszych znanych mi kupców ale sprawdzałem ceny u większej ilości. W zestawieniu zostawilem tych którzy oferowali najlepsze ceny.

Aha w wielu przypadkach jest tak, że ten sam typ sprzedawcy w danym rejonie oferuje takie same ceny więc można chodzić np do różnych zielarzy lub różnych karczmarzy w obrębie miasta Novigrad i uzyska się takie same ceny.

PROŚBA DO WAS: jeśli ktoś znalazłby kupca o którym tutaj nie wspomniałem, a który oferuje lepsze ceny za którąś z kategorii przedmiotów to dajcie to w komentarzu, będę mógł uaktualnić zestawienie.

Objaśnienie do plików:
kupcy podsumowanie - to taki skrót gdzie co najlepiej sprzedawać jeśli nie macie czasu na zagłębianie się w liczby i procenty
kupcy procent - tutaj zobaczycie jaki procent wartości przedmiotu dostaniecie od poszczególnych kupców (tabelka zrobiona na podstawie "kupcy wartość")
kupcy wartość - dane spisane bezpośrednio z gry czyli jaką cene dostałbym za sprzedaż danego przedmiotu u danego kupca


View attachment 76780View attachment 76790View attachment 76800
 

Attachments

  • kupcy podsumowanie.PNG
    kupcy podsumowanie.PNG
    22.7 KB · Views: 671
  • kupcy procent.PNG
    kupcy procent.PNG
    48.7 KB · Views: 668
  • kupcy wartosc.PNG
    kupcy wartosc.PNG
    46.5 KB · Views: 570
Top Bottom