Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
kuba_21;n10137252 said:
Są też tam obawy, że serial nie będzie wierny książkom itp., ale jakichś specjalnych hejtów nie zauważyłem.

Jeszcze ich nie ma, ale poczekaj aż wyjdą pierwsze koncepty, trailery, aż wyjdzie serial. Wtedy się dopiero zacznie.

michalek12345;n10137342 said:
Może źle się wyraziłem , chodziło jej chyba zwrot per dziewczyno czy coś takiego

No to akurat nie dziwi mnie w ogóle. To jest ekwiwalent zwrócenia się do kogoś per chłopcze/chłopczyku. Niezbyt miło, nie?
 
Ithlinne_Aegli;n10136812 said:
Ja tam jej nie zazdroszczę, nie opędzi się od całej masy 'życzliwych'...
Już jej ktoś napisał, że nie będzie w stanie zrozumieć słowiańskiego ducha książek. Aż się przez chwilę chciałem zalogować i odpisać, ale przypomniałem sobie że twitter ma limit znaków i nie byłbym w stanie zgrabnie ująć wszystkich swoich refleksji na temat tego zdania w krótkiej formie.
Podejrzewam, że im bliżej będzie konkretów na temat serialu, tym mocniej się Lauren do twittera i kontaktów z fanami zdystansuje.
 
Wiedźminy to jedne z moich ulubionych książek, ale niektórzy widzę mają tendencję podnosić je do rangi narodowego mistycyzmu, którego nikt, kto nie jest Słowianinem, nie jest w stanie pojąć xD
 
Szincza;n10137752 said:
Podejrzewam, że im bliżej będzie konkretów na temat serialu, tym mocniej się Lauren do twittera i kontaktów z fanami zdystansuje.

A przynajmniej tak powinna zrobić, bo fanboje ją zeżrą żywcem. Strasznie jest przykre to, jakie bagno niektórzy w fandomach tworzą, wiedzeni swoją Jedyną i Słuszną Wizją™ (najnowszy przykład, Star Wars).
 
Jakby tej słowiańskości było w książkach tak dużo... Wiedźmin 3 pomieszał niektórym w głowach, miał lokacje odpowiadające temu klimatowi i chwała bogom, że taki a nie inny klimat zbudował, ale w Sadze jest tyle słowiańskich inspiracji co w Wiedźminie 1. Pomniejsze detale i od czasu do czasu spore nawiązanie.

Idąc dalej logiką narzekających, Słowianie powinni całkowicie nie rozumieć rozdziałów z Wysp Skellige, no bo przecież nie jesteśmy Nordami.
 
Last edited:
Szincza;n10137752 said:
Już jej ktoś napisał, że nie będzie w stanie zrozumieć słowiańskiego ducha książek.

Ci ludzie, dla których Wiedźmin jest słowiański nigdy nie przestaną mnie bawić :D
 
Mnie zastanawia czy da się zrobić dubbing aby brzmiał tak jakby to nie był podłożony głos? W grach cdp red dubbing był świetny , ale kiedyś oglądałem taki filmik na yt głos z gry Jacka Rozenka został podłożony do.... Michała Żebrowskiego z filmowej ekranizacji efekt najlepszy nie był , ale nie był aż taki zły . Czy opłaca się netflix robić dubbing pod tak małą ilość użytkowników w Polsce? Raczej nie , ale z drugiej strony wiedźmin po angielsku z napisami lub z lektorem to jeszcze gorzej .
 
Mi się wydaje, że w grach jest dużo więcej takich słowiańskich elementów czy nawiązań niż w samych książkach,i to stąd to przeświadczenie. Choć jak widzę jak jej ludzie ślą zdjęcia z chatami ze strzechą to mnie trochę przeraża xD albo pytają czy książki przeczytała, przykre trochę... I te wszechobecne fotografie z gier. A ja tak się cieszę, że wreszcie może dostaniemy jakąś alternatywę jeśli chodzi o wygląd postaci, coś świeżego, nowego. W sumie jest mi obojętne kto zagra Geralta, ale też jestem za raczej nieoczywistym pięknem ;). Bardziej ciekawią mnie postacie takie jak Regis, Milva czy Angouleme. I mam ochotę zamordować fanów Zacha McGowana, facet jest w każdym temacie. Zastanawiam się tylko czy jego fani nie robią mu tym niedźwiedziej przysługi ;)
 
michalek12345;n10138122 said:
Mnie zastanawia czy da się zrobić dubbing aby brzmiał tak jakby to nie był podłożony głos?

Nie da się. W produkcji aktorskiej zawsze będzie wrażenie, że coś jest nie tak. Nawet jeśli aktor sam siebie dubbinguje czego przykłady mamy w takich filmach jak "Karol - człowiek, który został papieżem" czy "Czerwony kapitan".

Dubbing jednak może powstać, bo Netflix ma na koncie trochę swoich produkcji aktorskich z polskim dubbingiem, ale to będzie brzmiało źle bez względu na to jak dobrych aktorów głosowych zatrudnią.
 
Ithlinne_Aegli;n10137592 said:
Jeszcze ich nie ma, ale poczekaj aż wyjdą pierwsze koncepty, trailery, aż wyjdzie serial. Wtedy się dopiero zacznie.

Ha wystarczy że niech podadzą kto zagra Geralta i to nie będzie Mads (dla mnie to nierealne od początku, a obsadzenie szerzej nieznanego jest dobrym pomysłem, byle by udzwignął)
to wtedy dopiero zacznie się wylewanie pomyj... oby nie, dla mnie to aktorzy z największą ilością czasu antenowego mogą być szerzej nieznani, a ci istotni ale co jednak ich jest mniej na ekranie, moga być konkretniejsi.
Powiedzmy Vilgefortz - Fassbender
Rience - Michael Shannon
Borch - Christopher Lambert (możecie mnie linczować ale bardzo lubie Lamberta a Borch powinien mieć magnetyzm w oczach który Christopher ma)
Emhyr - Rufus Sewell

Nars możesz dodać te propozycje, najlepiej trafiona to chyba Rufus na Emhyra to aktor przez duże A - spokojnie by dał radę.
 
Last edited:
froget67;n10138352 said:
Ha wystarczy że niech podadzą kto zagra Geralta i to nie będzie Mads (dla mnie to nierealne od początku, a obsadzenie szerzej nieznanego jest dobrym pomysłem, byle by udzwignął)
to wtedy dopiero zacznie się wylewanie pomyj... oby nie, dla mnie to aktorzy z największą ilością czasu antenowego mogą być szerzej nieznani, a ci istotni ale co jednak ich jest mniej na ekranie, moga być konkretniejsi.
Powiedzmy Vilgefortz - Fassbender
Rience - Michael Shannon
Borch - Christopher Lambert (możecie mnie linczować ale bardzo lubie Lamberta a Borch powinien mieć magnetyzm w oczach który Christopher ma)
Emhyr - Rufus Sewell

Nars możesz dodać te propozycje, najlepiej trafiona to chyba Rufus na Emhyra to aktor przez duże A - spokojnie by dał radę.
Wszystkie propozycje ciekawe . Fassbender , nawet i by na Geralta pasował jest nie za młody nie za stary . Jest jeden problem - on nie gra w serialach . W ostatnim serialu zagrał 10 lat temu i to był mini serial a tu są plany (prawdopodobnie) na 5-7 sezonów . Po za tym on jakiegoś pecha przynosi tym produkcjom co gra . Makbet - Klapa , Assassin's Creed też klapa . Pierwszy śnieg to samo . Jedyny film jaki mi się podobał z tym aktorem to Centurion . (co nie zmienia faktu , że jest dobrym aktorem tylko ma pecha do filmów bo z ról wyciska co się da .
Moje typy :
Geralt - Fassbender ,
Yennefer - Caitriona Balfe
Jaskier - James McAvoy
Rience - Cillian Murphy
Leo Bonhart -Woody Harrelson
Vilgefortz - Tobias Menzies
 
Skoro znowu zaczęły pojawiać się propozycje aktorów to tak mi przyszło do głowy kto by mi jeszcze pasował na Geralta (wcześniej wymieniałem Fassbendera). Byłby to Gerard Butler.





Aktor starszy i na pewno słabszy niż Fassbender, ale zawsze to jakaś alternatywa.

PS. I proszę mnie dopisać do Evy Green jako Yennefer. Nie wiem jak mogłem to przeoczyć :p
 
Z tą również się jeszcze nie spotkałem. Może to mapa autorska, stworzona na potrzeby filmu...
 
whitewarrior.194;n10146952 said:
Znaleźli czy nie, ale każdy nagle staje się fanem tego nad czym pracuje -_-

Ja tu wyczuwam delikatne nie wprost nakręcanie "hajpu" na pozytywnym PR - "patrzcie jestem fanką uniwersum i pracuje nad serialem to dopiero szczęściara ze mnie" coś w ten deseń tak to odbieram.

Zresztą dla ludzi spoza EU, całe uniwersum ASa jest bardzo ciekawe, intrygujące, bo jakże inne w pewnych kwestiach od znanych szeroko filmów z Holywood dark fantasy czy Tolkiena.
Pierwsze z brzegu wampiry (bądz lepiej wąpierze) według świata wiedzmina a według obrazów utrwalonych z Holywood to zupełnie co innego
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom