Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
daria.aradora;n10293922 said:
Lauren dała znań na twitterze, że skończyła pisać pilota do serialu. Czasem myślę, że tych rzeczy lepiej nie wiedzieć ;) Tylko się nakręca człowiek. I ciekawe jak zaczęli.

Co ciekawe dodana grafika do postu na twiterze jest identyczna jaką od roku ma Tomek Bagińsk na fb
 
Last edited:
Od roku. Rocznicowa laurka. I szybko jej to idzie. Bardziej chyba wprowadza korekty do istniejącego scenariusza, niż pisze od nowa własny.
 
michalek12345;n10293982 said:
dodana grafika
To zdjęcie to jak nic jest Geralt wjeżdżający do miasta, chwile przed rozróbą Pod Lisem czyli serial zacznie się opowiadaniem Wiedźmin. Ile to można wyczytać z odbicia w kałuży xD A Bagiński gdzieś tam kiedyś wspominał, ze strzygi i kikimory rysuje, to by się zgadzało ;)
 
Last edited:
daria.aradora;n10294352 said:
To zdjęcie to jak nic jest Geralt wjeżdżający do miasta, chwile przed rozróbą w Nowym Narakorcie czyli serial zacznie się opowiadaniem Wiedźmin. Ile to można wyczytać z odbicia w kałuży xD A Bagiński gdzieś tam kiedyś wspominał, ze strzygi i kikimory rysuje, to by się zgadzało ;)

Może i tak być . Od roku piszą scenariusz . Pilot skończony. To już są widoki aby castingi zaczynać . Prawdopodobnie Lauren zaczeła się udzielać na twiterze jak jak juz kończyła pracę nad pilotem . Pewnie się podzielili pracami nad scenariuszem dwie trzy grupy robią scenariusze do pozostałych odcinków .
 
Problem w tym, że Geralt nie nadjechał, tylko nadszedł prowadząc konia za uzdę. Poza tym było ciepło, a nie deszczowo. Więc jeśli jest to projekt kadru do sceny wejściowej, to mocno alternatywny.
 
raison_d_etre;n10293062 said:
To jest taki zunifikowany przystojniak ze standardową fizjonomią twardziela. Więc w praktyce mógłby go grać ktokolwiek, zupełnie jak Mikołaja.
Truh. Geralt w grach ma taką niczym nie wyróżniającą się twarz "atrakcyjnego neutrala", nieważne kogo by dali do tej roli to fani gier pewnie i tak nie zwrócą uwagi na ten element :p

Szukanie aktora podobnego do interpretacji z gry byłoby bez sensu, i tak już wystarczająco dużo mają "wytycznych" -Odpowiednia budowa ciała, odpowiedni głos, sprawność fizyczna itp.

Yakin;n10292652 said:
Wg mnie będą szukali kogoś z podobną twarzą. Nie oszukujmy się, gdyby nie sukces gier, a szczególnie W3, to ten serial pewnie nigdy by nie powstał. I twórcy chcąc tych ludzi przyciągnąć muszą się wizerunkowo do Geralta z gier zbliżyć.
Że serial miałby mniejsze szanse na powstanie gdyby nie rozgłos z gier to wiadomo. Ale co z tego? Najbardziej charakterystyczne elementy u Geralta to miecze i białe włosy, serial ma także tytuł "The Witcher" -Każdy kto miał najmniejszą styczność z grami będzie wiedział o co chodzi, a wątpię że kogokolwiek odepchnie od serialu taka pierdoła jak inna twarz u głównej postaci (co jest normalne w adaptacjach / ekranizacjach czegokolwiek, wygląd to po prostu nie priorytet), producenci serialu z pewnością mają tego świadomość.
 
raison_d_etre;n10294482 said:
Problem w tym, że Geralt nie nadjechał, tylko nadszedł prowadząc konia za uzdę. Poza tym było ciepło, a nie deszczowo. Więc jeśli jest to projekt kadru do sceny wejściowej, to mocno alternatywny.

Nie wiemy z jakiej sceny jest to kadr i czy w ogóle będzie pokazany w serialu. Równie dobrze może to być moment gdy Geralt opuszcza Wyzimę i kieruje się do Nenneke. Abstrahując od tego wszystkiego, nawet jeśli jest to początek serialu, to przeciw takim zmianom nic nie mam. Może najzwyczajniej w świecie Geralt na Płotce, zbliżający się do karczmy w deszczową pogodę wygląda lepiej na ekranie niż Gerlat trzymający konia za uzdę, spacerujący w pełnym słońcu.

 
Nars;n10297112 said:
Może najzwyczajniej w świecie Geralt na Płotce, zbliżający się do karczmy w deszczową pogodę wygląda lepiej na ekranie niż Gerlat trzymający konia za uzdę, spacerujący w pełnym słońcu.
Deszcz dodaje ponury nastrój. W sumie też nie miałbym nic przeciwko takiej zmianie..
 
Ja bym jeszcze dodał wisielców na przydrożnych szubienicach i łkające niewiasty pochylone nad ciałami dzieciątek. I może jakiegoś zdechłego psa w rynsztoku. Nic tak nie robi klimatu, jak malowniczy rynsztok.
Serio nie wiem, w czym jadący na koniu Geralt jest bardziej klimatyczny od Geralta idącego.
 
Już czuję, że dyskusje na temat nowych materiałów promocyjnych serialu będą równie ciekawe i drobiazgowe jak te nad trzecim Wiedźminem.
Dla mnie Geralt na koniu wygląda po prostu ciekawiej niż Geralt prowadzący konia za uzdę. I tyle, to jest subiektywne odczucie.
 
I na czym opierasz swoje subiektywne odczucie? Bo raczej nie widziałeś jeszcze serialowego Geralta prowadzącego konia, ani tym bardziej Geralta na tym koniu człapiącego klimatycznie w rytm kropel deszczu miarowo kapiących z pochmurnego nieba przeszywanego raz po raz błyskawicami. Jeśli takie tanie klisze mają robić klimat serialu, to ja już bym się zaczął poważnie martwić o jego poziom.
 
Wiedźmin jak jechał Wyzimy to jechał na koniu , ale jak już przemieszczał się przez dosyć sporą aglomeracje Wyzimy , gdzie panował spory tłok to już wygodniej było prowadzić konia i na co ta cała dyskusja czy Geralt jest na koniu czy przy koniu (to ja już się boje jakie będą dyskusje jak ukarzę się trailer czy sam serial ). Czy ta grafika może albo nie musi dotyczyć pierwszego opowiadania . Poczekajmy aż trochę więcej tych grafik wyjdzie . W lutym , marcu może ruszą te castingi . Pewnie równolegle pozostałe zespoły piszą scenariusze do pozostałych odcinków i mogą już je kończyć .zaraz jak już ich nie skończyli .
 
Ta dyskusja mi uświadomiła ile tak naprawdę szczegółów w tekście nie ma, ale czytając to nie przeszkadza bo wyobraźnia wypełnia luki. A wystarczy się zacząć zastanawiać jak ma wyglądać pierwsza scena w filmie i już człowiek musi ustalić bardzo dużo rzeczy. Kiedy Geralt zsiadł z konia? ;) Jaka była pogoda (wiemy tylko, że ciepło i późne popołudnie)? I co dookoła? Jaka odległość jest między karczmami, ile ludzi na ulicy, bo to, że większość pochowała się z kramami nie oznacza, że zupełnie nikogo nie ma. Ile zajmuje Geraltowi przejście od karczmy do karczmy? I trzeba sobie odpowiedzieć czy wogóle wprowadzać jakieś zmiany. Mi się właśnie wyobraziło, że to Pod Lisem to może być w jakimś zapyziałym zaułku, w biedniejszej części miasta, ze zdechłym psem właśnie albo z jakim żyjącym bezpańskim ;) ale ja szczęśliwie tego serialu nie pisze xD
 
Cóż, wyraźnie w opisie sceny mamy pustą uliczkę (czyli w domyśle niezbyt długi odcinek) na której znajdowało się kilka straganów czy sklepików, o tej porze już pozamykanych i dwie karczmy - jedna pełna ludzi, o przypuszczalnie dobrej reputacji, a kawałek dalej druga, dość meliniasta i mało wytworna. Geralt zapewne przywiązał konia i wszedł do środka.
Przecież nawet nie wiemy, jaką kolejność przyjmą przy przedstawianiu fabuły - książkową czy chronologiczną. Dla jasności przekazu lepiej by było dla przeciętnego widza posegregować wydarzenia mniej więcej według kolejności wydarzeń i pojawiania się bohaterów. Wiedźmin jest pierwszym opowiadaniem, ale w chronologii umieszczonym już dość daleko, bo przecież Geralt zna już w tym czasie Jaskra i Yennefer. Chyba że skorzystają z patentu na Głos Rozsądku i chronologia wydarzeń będzie kreowana przez jakąś formę wspominek i widz dopiero po obejrzeniu wszystkich odcinków zdoła sobie to wszystko jakoś poukładać. Te strzępy informacji, jakie do nas trafiają, zdają się sugerować, że bliżej do tej drugiej opcji, czyli że Geralta zobaczymy po raz pierwszy zdążającego zgodnie z kanonem od strony bramy Powroźniczej, ale różnie może być.
 
Last edited:
Podobno Lauren Hissrich wybiera się do Polski w nieodległym terminie. Z sensownych powodów takiej podróży to przychodzi mi do głowy rozejrzenie się w terenie w celu zbadania odpowiednich scenerii. Dla wymiany informacji na temat scenariusza czy ewentualnych konsultacji raczej by nie musiała tutaj przylatywać.
 
Myślę że jest na odwrót, pewnie przyjeżdża do Platige Image w jakimś ważniejszym celu (omówienie skończonego niedawno pilota?). Telekonferencje nie zawsze są wygodne :p Od badania i szukania scenerii będą osobni ludzie już po napisaniu scenariusza, w którym takich rzeczy się nie zawiera (chyba, że mają istotne znaczenie dla fabuły)
 
Powinni kręcić w Polsce, tyle miejsc nadających się idealnie do Wiedźmina.. Szkoda że to pewnie niezbyt realne..
 
Laurem puszcza coraz więcej przesłanek , że przyjedzie o Polski . Sentymentalnie zdjęcia z wycieczki z lat 80 jej dziadków po Warszawie .
 
gialdonar;n10317182 said:
Powinni kręcić w Polsce, tyle miejsc nadających się idealnie do Wiedźmina.. Szkoda że to pewnie niezbyt realne..

A to czemu niezbyt realne? Sporo zagranicznych produkcji było kręconych w naszym kraju w całości lub częściowo, nawet co najmniej jedna japońska. Wszystko zależy od tego czy znajdą tutaj odpowiednie lokacje oraz czy warunki będą dobre (kwestia cen, lokalna ekipa do pomocy itd.). Żeby daleko nie szukać, w Polsce powstała część zdjęć do dwóch odsłon cyklu Opowieści z Narnii. Zresztą w czasach kiedy nowa adaptacja Wiedźmina miała być jeszcze filmem kinowym, Bagiński wspominał, że przygląda się pewnym lokacjom w naszym kraju jako potencjalnym planom zdjęciowym.

Moim zdaniem wykorzystanie polskich plenerów jest jak najbardziej realne i bardzo się zdziwię jeśli chociaż część zdjęć nie powstanie w naszym kraju.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom