Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Czytałem te opowiadania ładnych kilka lat przed serialem i "od zawsze" kojarzyły mi się jako ciemnoskóre, bo i liczne opisy raczej jasno wskazują, co dla tych krain jest inspiracją, tak jak na przykład "konie w biało czarne pasy" z Zangwebaru.

Czy nie było żadnej wzmianki o ich odcieniu skóry - nie pomnę, nie upieram się że tak.
 
Dla mnie growy Jaskier to taki fircyk-komediant, z którego był słaby bard, czy trubadur. Brakowało mi w nim takiej kokieterii, troszkę więcej ogłady. W końcu Maria Henrietta uległa jego urokom z jakichś względów. Dla mnie w grze nieco przejaskrawili tą postać, nie uwydatniając jego wrażliwości artystycznej. W growym Jaskrze brakuje mi poety, barda, który też jest trochę takim delikatnym egocentrykiem. To nie tylko modniś w piórkach, którego trzeba ratować z opałów.
Growego Jaskra polubiłem trochę bardziej dopiero w trzeciej części gry, ale i tam scenę skradła mu Priscilla.
Innych Jaskrów nie oceniałem i nie chcę :D.
 
Czytałem te opowiadania ładnych kilka lat przed serialem i "od zawsze" kojarzyły mi się jako ciemnoskóre, bo i liczne opisy raczej jasno wskazują, co dla tych krain jest inspiracją, tak jak na przykład "konie w biało czarne pasy" z Zangwebaru.

Paaaanie, gdzie Zangwebar i Ofir, a gdzie Zerrikania? To zupełnie inne kierunki są: http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Kontynent?file=Mapa_orteliusa.jpg (oczywiście najpewniej, bo u Sapkowskiego gdzie co jest to tak do końca nie wiadomo)


Czy nie było żadnej wzmianki o ich odcieniu skóry - nie pomnę, nie upieram się że tak.

Nie było, tu masz jedyne wzmianki o ich wyglądzie:

Zza ruin wyszły, stąpając miękkim, pewnym krokiem, dwie młode dziewczyny. (...) Obie dziewczyny uśmiechały się, błyskając zębami, mrużąc oczy, od kącików których biegły ku uszom szerokie, sine pasy tatuażu. Mięśnie grały na mocnych udach widocznych spod rysich skór otaczających biodra, na nagich, krągłych ramionach powyżej rękawic z kolczej siatki. Sponad barków, też osłoniętych kolczugą, sterczały rękojeści szabel.

Tea, ta niższa, zaśmiała się głośno, wesoło mrużąc wytatuowane powieki.

Tea, złożywszy usta jak do pocałunku, puściła oczko – przy jej wytatuowanej twarzy sprawiło to makabryczne wrażenie.

Wyciągnięte w szaleńczym galopie, powiewając jasnymi warkoczami, gwiżdżąc przenikliwie, otoczone migotliwymi błyskami szabel, z wąwozu wypadły…

Plus ze 2-3 wzmianki bardzo podobne o mocnych rękach, talii i warkoczach.

Post automatically merged:

A są? Ta plotka pojawiła się dawno temu i od tamtej pory nic na ten temat nie słychać.

Szanse są zawsze dopóki oficjalnie nie ogłoszą innego aktora ;)
 
Paaaanie, gdzie Zangwebar i Ofir, a gdzie Zerrikania? To zupełnie inne kierunki są

To jest tak pisana palcem na wodzie geografia, że głowa mała. Zerrikania ewidentnie kojarzy się z czymś inspirowanym Afryką, a Zagwebar to w ogóle jest inna nazwa Zanzibaru, więc te same klimaty.

Nawet z opisu w zalinkowanej przez Ciebie wiedźmińskiej wiki zresztą wynikają jasne konotacje. Tygrysy, antylopy, baobaby, pustynia? Gdzie tam, jaka Afryka :p
 
Dywagacji na temat tożsamości postaci Gudmundura Thorvaldssona ciąg dalszy:

https://www.reddit.com/r/netflixwitcher/comments/ap46sd
Albo to będzie Vilgefortz jednak (tudzież inny ważniejszy czarodziej - Terranova? Radcliffe?), albo jakaś zupełnie pozaksiążkowa postać. Mam tylko nadzieję, że nie jakiś łowca faktycznie, bo tego typu wątek by totalnie nie miał sensu w tym momencie sagi.
Post automatically merged:

To jest tak pisana palcem na wodzie geografia, że głowa mała. Zerrikania ewidentnie kojarzy się z czymś inspirowanym Afryką, a Zagwebar to w ogóle jest inna nazwa Zanzibaru, więc te same klimaty.

Nawet z opisu w zalinkowanej przez Ciebie wiedźmińskiej wiki zresztą wynikają jasne konotacje. Tygrysy, antylopy, baobaby, pustynia? Gdzie tam, jaka Afryka :p

Co nie zmienia faktu, że zerrikanki miały jasne warkocze w książkach :p
 
Bonhart w 1 sezonie? Bądźmy realistami. Oczy i czoło świadczące o inteligencji. Raczej jakiś czarodziej. Vilg by pasował.
 
Vilg by pasował.

Szczególnie że aktor wygląda podobnie do innego gościa, którego taśma (bardzo dobra zresztą) do tej roli wyciekła do neta. Może podobnego typu urody szukali do tej roli?
Post automatically merged:

Iiii... mamy nowego ludzika :)

ymbgktp5txf21.jpg
 
Last edited:
Coraz więcej tych nazwisk się pojawia, szkoda że twórcy nie chcą się do tego ustosunkować. Podali na początku mieszankę złożoną z aktorów wcielających się w ważniejsze i mniej ważne postacie i od tamtej pory cisza. Drugie tyle obsady poznajemy z wycieków, pokątnych stron itd., a twórcy milczą.
 
Tak jak już ze dwie osoby pisały, wydaje mi się że nie ma co oczekiwać zbyt wielu materiałów czy info.

Promocja i dawkowanie informacji są analogiczne do większości seriali Netflixa, czyli niewielkie. Mam wrażenie, że Netflix nie docenia fanów książek i gier - w mojej ocenie nie mieli jeszcze do czynienia z tak żywą społecznością, która łaknie newsów.
 
Coraz więcej tych nazwisk się pojawia, szkoda że twórcy nie chcą się do tego ustosunkować. Podali na początku mieszankę złożoną z aktorów wcielających się w ważniejsze i mniej ważne postacie i od tamtej pory cisza.
Być może wolą poczekać, aż zbierze się cała obsada i dopiero wtedy wszystkich ujawnić, a skoro cały czas szukają ludzi, to chyba będziemy musieli czekać aż przestaną kręcić (czyli do końca maja)
Iiii... mamy nowego ludzika :)




Na reddicie ludzie już dyskutują, czy to aby nie Borch.
W takim wypadku nasza smocza trójka prezentuje się tak:
bandicam 2019-02-11 15-30-02-664.jpg
 
Last edited:
Z tą Teą i Veą mogliby być bardziej konsekwentni, albo idą w kierunku czarnych Afrykanek, albo bardziej właśnie jakichś takich bliskowschodnich klimatów.
 
Z tą Teą i Veą mogliby być bardziej konsekwentni, albo idą w kierunku czarnych Afrykanek, albo bardziej właśnie jakichś takich bliskowschodnich klimatów.
Skąd wiadomo, że Anita Olatunji gra Veę? Jest podpisana jako "kobieta", nie ma nawet aliasu żadnego. Kiedy aktora podpisuje się "kobieta" albo "facet" to jest to raczej znak, że gra kogoś typu barman i pojawi się na krótką chwilę xD

Callum z wyglądu pasowałby mi też na Dorregaraya. Ale nie wiedząc, w jakim gra odcinku to może być dosłownie kimkolwiek.
 
Skąd wiadomo, że Anita Olatunji gra Veę? Jest podpisana jako "kobieta", nie ma nawet aliasu żadnego.
Ja wiem, ale że niewiele nam wiadomo, to bazuję na domysłach. Nie ukrywam jednak, że ta Anita na Vee by mi bardzo pasowała, bardziej na pewno niż aktorka potwierdzona jako Tea.
 
Nawet z opisu w zalinkowanej przez Ciebie wiedźmińskiej wiki zresztą wynikają jasne konotacje. Tygrysy, antylopy, baobaby, pustynia? Gdzie tam, jaka Afryka :p

Rysie skóry i jasne włosy sugerują jednak insze klimaty. Więc wcale ta Afryka nie taka oczywista. :p
 
Skąd wiadomo, że Anita Olatunji gra Veę?
Ktoś na reddcie wypatrzył w jej CV że Anita umie jeździć konno i że zna sztuki walki.
Sports:
*(* = highly skilled)*Archery, Fencing, Horse-riding*, Martial Arts, Stage Combat, Swimming, Tae Kwon Do*,
Takie umiejętności z pewnością przydałaby się dla roli walczącej Zerrikanki, choć to nadal tylko sugestia. Ale wszyscy z jakiegoś powodu tę sugestię podchwycili jak za pewnik.
Nie ukrywam jednak, że ta Anita na Vee by mi bardzo pasowała, bardziej na pewno niż aktorka potwierdzona jako Tea.
Mam nadzieję, że nie z powodu koloru skóry?
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom