Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Rysie skóry i jasne włosy sugerują jednak insze klimaty. Więc wcale ta Afryka nie taka oczywista.

Bo tak jak już tutaj pisałem ze dwa razy, to jest mix różnych naszych wyobrażeń o egzotyce. Zerrikanki walczą szablami, jeżdżą konno i strzelają z poczwórnie giętych zefyrów więc bliżej im raczej do mieszkańców stepów, ale jednocześnie są tam dżungle i tygrysy. Bardziej Azja mi się tutaj narzuca niż Afryka.
 
Z tą Teą i Veą mogliby być bardziej konsekwentni

Czy ja wiem, czy nie są konsekwentni? Anita jest pół-nigeryjką i to widać (tylko nie na tym zdjęciu). Aż tak drastycznie się od Adele Oni nie będzie różnić.

Callum z wyglądu pasowałby mi też na Dorregaraya

Mi też! :)
Post automatically merged:

Skąd wiadomo, że Anita Olatunji gra Veę?

Nie wiadomo, to domysły tylko.
 
Czy ja wiem, czy nie są konsekwentni? Anita jest pół-nigeryjką i to widać (tylko nie na tym zdjęciu). Aż tak drastycznie się od Adele Oni nie będzie różnić.
Pewnie kwestia własnego 'widzimisię'. Jak czytałem to opowiadanie, to zawsze miałem wrażenie, że pewnie muszą być do siebie bardzo podobne. Sapkowski je opisywał zbiorczo, z tego co widzę na wiki rozróżniał je głównie poprzez inny wzrost. Dodatkowo relacja między nimi, a także niemal identycznie brzmiące imiona mogłyby nawet sugerować, że mogą być siostrami.
A jeśli Anita rzeczywiście okaże się być Veą (albo Teą bo już zapomniałem), to te całe wrażenie pójdzie się kochać. Nie dość, że inna karnacja, to jeszcze całkiem inny typ urody. Dla mnie mimo wszystko będą wyglądać jakby pochodziły z dwóch różnych krain. Choć nie wykluczone, że ta cała Zerrikania to może być niezły tygiel kulturowy.
 
To jednak nie koniec zdjęć dla Myszowora, miał tylko krótką przerwę. Może teraz będą kręcić jego scenę do finału "Miecza Przeznaczenia"?

Bez tytułu1111222.jpg
 
Tea wróciła na imdb. Niby odcinek szósty. Teoria o pani grającej kobietę zaczyna się nieco uprawdopodabniać, gdyż i ona została wpisana do tego odcinka.
Post automatically merged:

Z drugiej strony tutaj oraz tutaj ma wpisane, że jest to nebenrolle i bit part czyli przeważnie jakiś bezimienny statysta, a tego o zerrikankach byśmy nie powiedzieli.
 
Last edited:
A myśleliście o możliwości, że ta pani wcale nie będzie grała kobiety i chcą odwrócić naszą uwagę od aktorki grającej Płotkę?
 
Z drugiej strony tutaj oraz tutaj ma wpisane, że jest to nebenrolle i bit part czyli przeważnie jakiś bezimienny statysta, a tego o zerrikankach byśmy nie powiedzieli.
Ano. Tak jak pisałem wcześniej, w innym wypadku nie podpisywali by jej gdzie indziej jako "kobieta". Gra pewnie jakąś mikrorólkę i nawet jej imię nie pada w serialu.
 
Ciekawe. Patrzę jeszcze raz i wygląda na to, że kolejność ekranizowanych opowiadań będzie wyglądać tak:

1. Mniejsze Zło - Bo Nohorn, Renfri i Stegobor, chociaż według imdb w pilocie ma być też Crach i Toruviel
2. Nie wiadomo (Być może Dolina Kwiatów i Ostatnie Życzenie jednocześnie?)
3. Wiedźmin - Bo Segelin i być może Foltest (Gudmundur Thorvaldsson) (W sumie "Wiedźmin" jest na tyle krótki, że "Ostatnie Życzenie" może być równie dobrze tu.
4. Kwestia Ceny - Bo Bart Edwards w tym odcinku figuruje.
5. Nie wiadomo - ( Może Miecz Przeznaczenia?)
6. Granica Możliwości - bo Adele Oni jako Tea i być może Anita Olatunji jako Vea.
7. Nie wiadomo (Być może Okruch lodu bo Istredd?)
8. Prawie na pewno Coś więcej, bo dziwne by było, gdyby sezon nie kończył się tym opowiadaniem.
Zaś pierwsze cztery odcinki mogą być połączone ze sobą Głosem Rozsądku, ale to już tylko teoria, dopóki nie ogłoszą castingu Nenneke.
w reszcie sezonu dodatkowe wątki (Aretuza, Sodden, może nawet rzeź Cintry - timejump).
Upchnąłbym to w wszystko w ósmym, choć kto wie jak Lauren to zamierza rozmieścić.
 
Last edited:
Gdzieś w pierwszej połowie sezonu trzeba też upchnąć Ostatnie Życzenie i w reszcie sezonu dodatkowe wątki (Aretuza, Sodden, może nawet rzeź Cintry - timejump).
Post automatically merged:

Upchnąłbym to w wszystko w ósmym, choć kto wie jak Lauren to zamierza rozmieścić.

Aretuza w finale nie ma sensu. Sodden i Cintra owszem, bo działy się w tym samym roku, ale nie będzie to łatwe. Albo może rzeź wsadzą do 7 odcinka, a Sodden i pociągnięcie kilku wątków na przyszłość będzie w finale?
 
Last edited:
Chyba mamy za mało danych, by przypuszczać, które opowiadania będą kiedy i jak będzie poprowadzona fabuła. W sumie jedyne oficjalne info to co będzie zekranizowane jako pierwsze.

Przestrzegam po raz kolejny przed traktowaniem IMDB jako wyrocznię, bo to jest odpowiednik Filmwebu - równie dobrze niektóre informacje mogą tam być dodane przez kogoś z nas z forum, kto "siedzi w temacie" (a widać, że niektórzy u nas siedzą mocno i są praktycznie ekspertami, śledząc instragramy, powiązania między aktorami itd.) i na podstawie plotki czy domysłu uzupełni daną informację. To nie jest tak, że dane tam umieszczane są tylko z autoryzowanych źródeł i tak dalej.

Także równie dobrze aktorzy mogą być dodani niekompletni, albo w ogóle opowiadania będą mocno pocięte. Po dotychczasowych informacjach spodziewam się relatywnie sporo dodatkowego contentu, a odcinków nie jest dużo.

Trochę głupio mi nawet odpowiadać, ale uspokoję - nie, nie z powodu skóry.

Cieszę się, że nie tylko ja uznałem to "podchwytliwe" pytanie za absurdalne. Nie popadajmy w paranoję, wyczuwając wszędzie przejawy rasizmu.
 
Tylko że dane dotyczące kolejności odcinków nie są brane jedynie z imdb, ale również z oficjalnych CV aktorów. Info z imdb jest zwykle potwierdzane w innych źródłach.
 
ale również z oficjalnych CV aktorów.

A jak się ma do tego np. to:

Tea wróciła na imdb.

I to:

Z drugiej strony tutaj oraz tutaj ma wpisane, że jest to nebenrolle i bit part czyli przeważnie jakiś bezimienny statysta, a tego o zerrikankach byśmy nie powiedzieli.

To są zatem jednoznaczne, oficjalne i 100% pewne informacje, czy poszlaki, które w dodatku się zmieniają albo mogą być niepełne?
 
Przestrzegam po raz kolejny przed traktowaniem IMDB jako wyrocznię, bo to jest odpowiednik Filmwebu
Do tej pory wszelkie newsy i plotki pochodzące z tej strony się potwierdzały, więc widocznie ktokolwiek uzupełnia tam informację, ma dobrego informatora. Poza tym raison wygrzebał Chalotrę jeszcze na długo przed jej oficjalnym ogłoszeniem, szukając w jakichś dziwnych, arabskich stronach, więc myślę że wszelkie plotki związane z Netflixowym Witcherem można uznać w pewnym stopniu za prawdopodobne.
 
Odnośnie odcinków, w których dana postać się pojawia na IMDb to byłbym ostrożny. Część postaci figuruje we wszystkich odcinkach, nawet takie jak Torque czy Calanthe, którzy raczej będą tylko w jednym, a niektóre jak Danica (kimkolwiek jest) w dwóch.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom