Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Pierwszy "oficjalny" kadr z serialu... Tak jakby xD

REUP:
Bez tytułussss.jpg


I nowa aktorka jak widać https://www.imdb.com/name/nm4166623/
 
Last edited:
Hmm zbroja, czy szata? Kokardka na ręce teoretycznie sugerowałaby czarodziejkę, jeśli trzymać by się growych standardów. Poza tym sympatyczna dziewczyna.
 
Cały ten kadr tak jakoś mi się kojarzy z czarodziejkami (Nienaturalne, niebieskie światło z tyłu. Jakby padające z jakiegoś magicznego urządzenia albo czegoś w tym stylu) mimo kiepskiej jakości. To raczej jakaś wymyślna szata, znowu pasuje bardziej do czarodziejki.

Ktoś na reddicie zasugerował, że ta nowa aktorka widoczna w kadrze to młoda wersja Triss (faktycznie, jest podobna do Anny). Z tym że na tym ujęciu to raczej nie są kasztanowe włosy (zakładając, że będą tutaj w zgodzie z książkowym opisem i zafarbowali Triss włosy). Kim jest aktorka obok trudno odgadnąć. Przypomina trochę Anyę, nie powiem.
 
No właśnie, jej włosy tylko nie pasują. 5 dni to wystarczający czas na nakręcenie jakichś niedługich retrospekcji (bo zakładam, że jeśli pokażą młodość Yen / Triss to będą to właśnie jakieś mini retrospekcje)
 
Bardziej dwa, może trzy dni. Nie sądzę, by od razu z lotniska poszła na plan zdjęciowy. A i przed wylotem też raczej niewiele by zdziałali. Zobaczymy. To jest nastolatka, ma na sobie ubranie z powiedzmy w miare dobrego materiału, czyli może faktycznie jakaś młoda czarodziejka. Jak wiemy, niczego im nie żałowano.
Post automatically merged:

Tak jeszcze nawiążę do widocznego braku wykończenia tego stroju w okolicach szyi. Gdyby normalnie się w czymś takim pokazała, to stwiedziłbym, że krawiec popił i o czymś zapomniał. Ale ze zdjęcia pierwszego widać, że to nie jest strój kompletny, bo w tym miejscu będzie to niebieskie coś zakrywające przód sukienki. Czyli krawiec zrobił tyle, ile będzie widać na ekranie, czyli rękawy, a o resztę już się nie martwił. Co jest w sumie rozsądnym podejściem i zapewne standardowym.
Piszę o tym, bo podobny zarzut można było wyrazić co do kurtki Geralta, w której zobaczyliśmy pierwszy raz Cavilla. Tam również można było odnieść wrażenie, że zdecydowanie przydałby się jakiś kołnierz do tej Geraltowej skóry. Możliwe więc, że i jemu coś tam dosztukują.
 
Last edited:
Zapomniałem też kompletnie o tym, że przecież Yennefer jest starsza od Triss o jakieś 50-60 lat, więc to nie może być retrospekcja z Triss i Yen podczas pobytu w Aretuzie. No chyba, że na potrzeby budowania jakiegoś ich wspólnego wątku zrobiono z nich rówieśniczki. Albo to Triss i jakaś inna czarodziejka.

Albo to w ogóle nie Triss i dlatego kolor włosów się nie zgadza. Damn, kmiń tak bez końca. Jeśli to nie młoda Triss, to ciekaw jestem po kiego grzyba pokazywaliby nam jakieś inne, nastoletnie czarodziejki (jeśli to czarodziejki).
 
Jakby Triss nie miała kasztanowych włosów to koniec świata. Jednak ważny atrybut w przypadku tej postaci, wyróżniający ją spośród tłumu. Bo jak Jaskier nie będzie blondynem to właściwie mało kogo to ruszy.
Post automatically merged:

Kolejna nowa postać (węgierski aktor):
http://instagr.am/p/Btyk1MYAakh/
 
Jakość slabiutka, ale nędznie to wygląda (tak, wiem, to na pewno dlatego), znaczy kostiumy.

Perypetie nastoletnich czarownic też mi średnio licują z klimatem opowiadań i sagi.
 
Panie, zdjęcie zrobione ziemniakiem na podstawie odbicia w kałuży, a ty jakość oceniasz? :D Poza tym, to co zostało nakręcone kamerą na planie, a to co widzimy w gotowym materiale to dwie różne rzeczy. Obróbka, efekty i montaż robią swoje. Na ogół zdjęcia z planu wyglądają kiepsko (szczególnie w przypadku produkcji fantasy, science fiction czy kostiumowych).
 
Słabo to wygląda. Ale najbardziej denerwuje mnie fakt, że tyle teraz ostatnio zdjęć z planu wyciekło, i żadne nie przedstawia Henrego w charakteryzacji. Chyba ekipa na planie musi go bardzo dobrze pilnować, skoro dotąd nikomu nie udało się zrobić zdjęcia z ukrycia
 
Panie, zdjęcie zrobione ziemniakiem na podstawie odbicia w kałuży, a ty jakość oceniasz? :D Poza tym, to co zostało nakręcone kamerą na planie, a to co widzimy w gotowym materiale to dwie różne rzeczy. Obróbka, efekty i montaż robią swoje. Na ogół zdjęcia z planu wyglądają kiepsko (szczególnie w przypadku produkcji fantasy, science fiction czy kostiumowych)
Niby tak, ale też bez przesady :p W CGI raczej nic nie będą dodawać do postaci na dłuższą metę, bo to się nie opłaca i za dużo z tym roboty.(chyba że jakaś mała rola) Jedynie tło na green screen, elementy otoczenia, kolorystyka, nasycenie barw i tonacja.
Tutaj zdjęcie z planu Gry o tron.
199910.jpg
 
To też, jak widać szału nie robi ;) Zdjęcie mini-obrazu w kamerze, jeszcze w dodatku złej jakości. Nie widać ani charakteryzacji, ani kostiumów, nawet twarzy dobrze nie widać, nie sposób moim zdaniem ocenić tamtego kadru.

Game-of-Thrones-Battling-the-Silence-Season-7-Behind-the-Scenes-4.jpg
 
To też, jak widać szału nie robi ;) Zdjęcie mini-obrazu w kamerze, jeszcze w dodatku złej jakości. Nie widać ani charakteryzacji, ani kostiumów, nawet twarzy dobrze nie widać, nie sposób moim zdaniem ocenić tamtego kadru
Ale ja nie oceniam tamtego kadru, tylko napisałem że bez przesady z tą postprodukcją, bo ona nie zmieni tak drastycznie wyglądu postaci w samym serialu ;)
 
Ale ja nie oceniam tamtego kadru, tylko napisałem że bez przesady z tą postprodukcją, bo ona nie zmieni tak drastycznie wyglądu postaci w samym serialu ;)

No nie wiem, efekt finalny jednak wygląda zwykle zupełnie inaczej niż nieobrobiony kadr, czy zdjęcia z planu (wstawiam GOT, bo tu wyraźnie widać różnice, szczególnie że doskonale pamiętam jak te sceny potem wyglądały w samym serialu):

Game-of-Thrones-Season-6-Behind-the-Scenes.jpg


Game_of_thrones_seaosn_6_behind_the_scenes_11.jpg
 
No nie wiem, efekt finalny jednak wygląda zwykle zupełnie inaczej niż nieobrobiony kadr, czy zdjęcia z planu (wstawiam GOT, bo tu wyraźnie widać różnice, szczególnie że doskonale pamiętam jak te sceny potem wyglądały w samym serialu)
Powtórzę jeszcze raz, pisałem o samym wyglądzie postaci :p Kostium i charakteryzacja wyglądać będzie niemal identycznie jak na planie, nie licząc zmiany koloru, kontrastu i minimalnych poprawek ;)
set-joffrey-make-u_2184411k.jpg
 

Attachments

  • Behind-the-Scenes-game-of-thrones-25615368-972-475.jpg
    Behind-the-Scenes-game-of-thrones-25615368-972-475.jpg
    191.2 KB · Views: 119
A, okej. Ja o jednym, Ty o drugim ;) Jeśli chodzi o same kostiumy to masz zapewne rację, natomiast ja tych z kadru z 'łiczera' nie jestem w stanie w tym momencie ocenić, bo praktycznie nie widać żadnych detali poza kokardką na rękawie jednej z aktorek.
 
Ta z kokardką to mi się wydaje ma też jakiegoś rodzaju napierśnik, co ogólnie stanowiłoby dość dziwne połączenie.
Chyba, że to strój bojowy czarodziejek w czasie Sodden.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom