Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Czy ktoś mi potrafi tak logicznie i sensownie wytłumaczyć czemu te plakaty są tak mocno i tak tandetnie wyfotoszpowane? I wiem, że to nie specyfika Netflixa, plakaty z twarzami z Got wyglądały jeszcze gorzej. To jakis trend, wymóg, ograniczenia? A może ja sie po prostu gowno znam?
 
Czy ktoś mi potrafi tak logicznie i sensownie wytłumaczyć czemu te plakaty są tak mocno i tak tandetnie wyfotoszpowane? I wiem, że to nie specyfika Netflixa, plakaty z twarzami z Got wyglądały jeszcze gorzej. To jakis trend, wymóg, ograniczenia? A może ja sie po prostu gowno znam?
Myślę że to po prostu taki 'standard' w tej branży. A z czego to wynika, to nikt nie wie xd
 
Czy ktoś mi potrafi tak logicznie i sensownie wytłumaczyć czemu te plakaty są tak mocno i tak tandetnie wyfotoszpowane?

To zależy, jaki aspekt fotoszopki masz na myśli :) Jeśli chodzi Ci o machinacje z twarzą (na przykład wygładzanie do tego stopnia, że twarz Yen wygląda bardziej jak render sprzed kilku lat niż prawdziwy człowiek) to taki trend.

Jeśli chodzi o coś innego, to musisz dopisać. Pod kątem technicznym i kompozycyjnym to są bardzo dobre plakaty. Wklejka postaci w tło jest imo bardzo wysokiej próby, a mówię to jako osoba pracująca w Ps.
 
Zwróciliście uwagę na mapke na artach? Widać zrobiona mapka od zera, pokazali gdzieś całość?
 
A to nie jest mapa, którą już ktoś wrzucał w tym temacie jako oficjalną serialową, tylko z nałożonym filtrem, żeby tło pasowało kolorystycznie?
 
Widać zrobiona mapka od zera, pokazali gdzieś całość?
Tak

76705247_525434328304794_7367015587303653376_o.jpg
 
To zależy, jaki aspekt fotoszopki masz na myśli :) Jeśli chodzi Ci o machinacje z twarzą (na przykład wygładzanie do tego stopnia, że twarz Yen wygląda bardziej jak render sprzed kilku lat niż prawdziwy człowiek) to taki trend.

Jeśli chodzi o coś innego, to musisz dopisać. Pod kątem technicznym i kompozycyjnym to są bardzo dobre plakaty. Wklejka postaci w tło jest imo bardzo wysokiej próby, a mówię to jako osoba pracująca w Ps.
Dokładnie to pierwsze mam na mysli, bardzo dziwny trend ale przynajmniej rozumiem, dziękuję za wyjaśnienie:D
 
Tak retuszowane są absolutnie wszystkie fotografie kobiet trafiające na tego typu materiały i co zrobisz, jak nic nie zrobisz. Tylko w wielu przypadkach twarz jest albo na dalszym planie, albo w bardziej naturalnym i jasnym otoczeniu - tutaj mamy sztuczne tło, stosunkowo bliski plan i to nie pomaga.

Dobrze widać to w porównaniu z Henrykiem - jego twarz posiada pory, zmarszczki i rysy (bo mężczyzna, więc on może mieć, cnie) i wygląda zdecydowanie naturalniej.
 
Ja się poważnie zastanawiałem, czy to na pewno jest zdjęcie, czy raczej przerobiony model 3D, tak dziwnie wyglądają.
Ja prawdę powiedziawszy nie do końca wiedziałem kto to? Dopiero gdy zobaczyłem ich razem w wątku, to dotarło. Henry OK, ale Anya nawet zupełnie nie jest do siebie podobna.
 
SPOILER do 2 odcinka !!!
Kraniec świata to bardzo krótka scena z Geraltem w karczmie, potem odrazu polowanie i schwytanie przez elfy. Spoko... ;/
 
Last edited by a moderator:
A ja czytałam też coś zupełnie innego, że każdy odcinek skupia się na jednym, konkretnym temacie, który każda z tych linii czasowych eksploruje i, że to jest tak napisane, że w którymś momencie się te poszczególne historie zbiegają, trochę jak Westworld. Całość jest dobrze przemyślana.
 
A ja czytałam też coś zupełnie innego, że każdy odcinek skupia się na jednym, konkretnym temacie, który każda z tych linii czasowych eksploruje
No głównym tematem 2 odcinka jest Yennefer i elfy, więc całe opowiadanie Kraniec Świata sprowadza się w sumie do scen z ich udziałem. Wszystko co przed jest ucięte. Czyli cała klimatyczna podbudowa.
 
No głównym tematem 2 odcinka jest Yennefer i elfy, więc całe opowiadanie Kraniec Świata sprowadza się w sumie do scen z ich udziałem. Wszystko co przed jest ucięte. Czyli cała klimatyczna podbudowa.
Tak, pierwszy to Renfri i atak na Cintrę, drugi to co mówisz, jest o magii i elfach, 4 to scena z Jeżem i pogrzeb martwego dziecka ;) Ponoć dopiero w piątym te wszystkie linie czasowe, te historie się zbiegają.

I ponoć skrócili samą rozmowę z Filavandrelem
 
Last edited:
SPOILER do 2 odcinka !!!
Kraniec świata to bardzo krótka scena z Geraltem w karczmie, potem odrazu polowanie i schwytanie przez elfy. Spoko... ;/

Czyli zamiast dwóch polowań i dwóch scen w karczmie mamy jedną. Do przeżycia. O ile będzie zawierać wszystkie istotne rzeczy oczywiście. A jeżeli odcinek jest skupiony na elfach, to Lille się jednak spodziewam. A co do polowania, Torque pewnie zacznie rzucać kulkami, ale Geralt zamiast uciec, będzie kontynuował pościg.

No albo to będzie zupełnie inaczej. Oby tylko było logiczne w kontekście serialowych wydarzeń xD
 
@PATROL
Liczyłem na to, że to będzie właśnie ten "słowiański" odcinek. A tutaj wycięli wszystko to co buduje tam klimat, a sama wioska to pewnie jedno ujęcie. Ehh..
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom