Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Mam mieszane uczucia.
edit. Nie wiem czy to moja słaba znajomość gatunku, ale ten początek motywu Geralta jakoś mi się mocno z anime skojarzył.
Niestety dla mnie to kiepskie to to. Zero klimatu, zbyt nowoczesne.
Co konkretnie wam się nie podoba?
O ile motyw Geralta jest średni, tak piosenka Jaskra jest dla mnie świetna. Wreszcie mam drugą rzecz, jaka mi się podoba w tym serialu. Pierwszą był Cavill, drugą jest teraz Batey i jego piosenki.
 
O proszę, o Krańcu Świata śpiewa :p I całkiem ładnie, przyznam :p

Motyw Geralta spoko, ale no growego dla mnie nie przebije, choćby po suficie nutki mną miotały :D Ale bardzo ciekawy muzycznie. I chyba odzwierciedla ten miszmasz, z którego twórcy czerpią przy innych aspektach produkcji, mam nadzieję. Bo faktycznie, jeśli każdy utwór będzie tak "bogaty", to może być męczące.
 
Batey daje radę, ale ten motyw Geralta brzmi tak sobie według mnie. Jakoś tak bardzo "przygodowo", głównie ta późniejsza druga połowa utworu. Do postaci Geralta nie bardzo to wszystko pasuje, zwłaszcza te tempo i niektóre partie wokalu.
 
Batey daje radę, ale ten motyw Geralta brzmi tak sobie według mnie. Jakoś tak strasznie "przygodowo", głównie ta późniejsza druga połowa utworu. Do postaci Geralta nie bardzo to wszystko pasuje, zwłaszcza te tempo i niektóre partie wokalu.
Tak samo jak kompletnie nie pasował moim zdaniem trailerowy utwór "Geralt of Rivia" z W3 ;) Który nie ma podjazdu do ociekającego klimatem motywy z menu W1.
 
Ojoj. Mocno takie se, ten Geralt Theme. Koło soundtracków z gier czy nawet polskiego serialu to nie stoi.

Jaskier lepiej.
Post automatically merged:



Za duży misz masz stylistyczny, za bardzo generycznie gdzieniegdzie. Wyprane z konkretnego klimatu.

Ok czyli się wyjaśniło, najwyraźniej mam zupełnie inny gust niż wy bo dla mnie jest zupełnie na odwrót- motyw Geralta super, piosenka Joeya taka se
 
Tak samo jak kompletnie nie pasował moim zdaniem trailerowy utwór "Geralt of Rivia" z W3

Najpiękniejszy utwór <3 Żaden inny mnie tak nie nahajpował :D

Ok czyli się wyjaśniło, najwyraźniej mam zupełnie inny gust niż wy bo dla mnie jest zupełnie na odwrót- motyw Geralta super, piosenka Joeya taka se

To całkiem fajnie :D Przynajmniej te dwa utwory są jakieś i oba mogą się podobać.
 
Ok czyli się wyjaśniło, najwyraźniej mam zupełnie inny gust niż wy bo dla mnie jest zupełnie na odwrót- motyw Geralta super, piosenka Joeya taka se
Szkoda że na forum nie ma odpowiednika anty - Redpointa czy opcji Wrrr z facebooka.
 
Jaskrowe śpiewanie baaardzo na plus. Widać, że facet ma warsztat, żałuje jedynie, że po pewnym czasie dodano do utworu pompę i więcej instrumentów; zepsuło to wrażenie barda śpiewającego historię przy akompaniamencie lutni, gdzieś w losowej karczmie na rozstajach.

Motyw Geralta mi nie robi.
 
Utwór Joeya - miód malina, tego oczekiwałem.
Motyw Geralta - utwór jako utwór podoba mi się i pasuje mi do tego świata ale jest bardzo hmm wyniosły. Nie widzę go w samym serialu, jednak idealnie pasuje na czołówkę, nawet konstrukcja brzmi jak wyjęta z czołówki ale z tego co czytałem czołówek ma nie być?
 
Raczej tego utworu nie będę słuchał w wolnych chwilach jak utworów z gier , ale jakoś tam powiedzmy , że ujdzie . A piosenka Jaskra sympatyczna ciekawe jak wypadnie po polsku z dubbingiem .
 
Mnie ta lira korbowa zawsze już chyba będzie się kojarzyła ze ścieżką z Black Sails. Trochę jak mix utworu z tego serialu z dodatkiem czegoś z trójki. Ale ogólnie chyba fajne, dynamiczne, z lekkim dreszczem. Jaskrowe coś nie do końca mi podeszło.
I skoro to ma być utwór z czołówki, to można mieć nadzieję, że jednak nie będzie ona trwała kilka sekund z wyświetlaniem samego logo, tylko jednak coś ciekawszego tam wrzucą. Coś na te półtorej minuty właśnie.
 
Lira korbowa z Black Sails? Owszem, ścieżka do tego serialu to arcydzieło (szczególnie czołówka) ale mamy przecież tyle świetnych, lokalnych kapel wykorzystujących ten instrument od czasów o wiele dawniejszych, że wspomnę chociaż Żywiołaka i Percivala.
 
Jaskrowe śpiewanie baaardzo na plus. Widać, że facet ma warsztat, żałuje jedynie, że po pewnym czasie dodano do utworu pompę i więcej instrumentów; zepsuło to wrażenie barda śpiewającego historię przy akompaniamencie lutni, gdzieś w losowej karczmie na rozstajach.
Widać jest to taka typowa piosenka na napisy końcowe albo pod wiązankę ujęć z bohaterami bez dialogów.
 
Lira korbowa z Black Sails? Owszem, ścieżka do tego serialu to arcydzieło (szczególnie czołówka) ale mamy przecież tyle świetnych, lokalnych kapel wykorzystujących ten instrument od czasów o wiele dawniejszych, że wspomnę chociaż Żywiołaka i Percivala.
Nie twierdzę, że nie, ale to ma bardzo specyficzny rytm, bardzo podobny do tematu z Black Sails właśnie i stąd moje serialowe skojarzenie. Podejrzewam, że mogła się tym inspirować.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom