Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Film Animowany tak jak CGI do wiedźmina1,2,i 3 było by robione latami . Pół miliona na wstępne działanie w powijakach produkcji to oznacza , że pracuje już dużo ludzi nad tym projektem pracuje to może być ogromny projekt :)


Hmm, ale przynajmniej nie byłoby zbędnego stękania na temat tego, kto pasuje/nie pasuje do roli :p
 
Last edited:
Hmm, ale przynajmniej nie byłoby zbędnego stękania na temat tego, kto pasuje/nie pasuje do roli :p

Byłyby za to stękania że nie ten dubbing oraz że mogli tą postać "narysować" inaczej.... Polak potrafi narzekać :D

Bagiński czuje klimat więc mam nadzieję że film będzie trzymał wysoki poziom.
 
Bagiński nie próżnuje w następnym tygodniu będą miały premiery dwa filmy ( "ambition" i intro do w3 ")Ciekawe czy to ostatnie jego filmiki krótkometrażowe ? Przecież taki ogromny projekt jak ekranizacja wiedźmina pełnometrażowa - musi być skupiony na tym na 100% .
 

Guest 3669645

Guest
Ciekawe czy to ostatnie jego filmiki krótkometrażowe ? Przecież taki ogromny projekt jak ekranizacja wiedźmina pełnometrażowa - musi być skupiony na tym na 100% .
Gdzie tam. Robić coś musi, a zanim zdjęcia do nowego Wiesia wystartują (zakładając że w ogóle wystartują) to miną pewnie ze 2 lata, jak nie więcej.
 
"Hardkor 44" nie powstał bo nie było kasy, ale na Wiedźmina kasa się znajdzie :)
CDP myślę że będzie żywo zainteresowana wsparciem filmu a i może SuperNowa dorzuci swoje trzy grosze :)
Obawiam się tylko, aby ze strony sponsorów nie było nacisków aby na czymś zaoszczędzić bo wtedy może być nie ciekawie....
 

Guest 3669645

Guest
Nie byłbym taki pewien czy się kasa znajdzie :p Wiedźmak, mimo iż dość znany, nadal potrzebuje grubych kilkudziesięciu milionów na powstanie. Musiałby to być najdroższy film w historii polskiej kinematografii. Sponsorzy tacy jak CDP czy SuperNOWA mogą sypnąć groszem, ale starczy to to najwyżej na kawę dla ekipy filmowej. Tu potrzeba poważnego zastrzyku gotówki od poważnych wytwórni.

Mam nadzieję że mają już to mniej więcej z głowy. Pozostaje czekać tylko do grudnia, wtedy się dowiemy na czym Bagiński stoi.
 
Moim zdaniem sytuacja wygląda tak : Bagiński wpadł na pomysł nakręcenia wiesia . Przedstawił ten pomysł dużej wytwórni . Powiedzieli mu" napisz scenariusz to co nam mówisz dobrym pomysłem , ale , jeżeli scenariusz będzie dobry - damy ci hajs "
Myślę , że od dużej wytwórni do tego projektu pójdzie nie tylko kasa , ale też dobry reżyser lub producent , żeby mógł dobrze współpracować z Bagińskim .(Marzy mi się Nolan )
 
Tomek Bagiński z wytwórni Platige Image idzie do innej wytwórni z pomysłem na ekranizację Wiedźmina? To ma sens :hmmm:

Piotrek Dżakson? Ten pan znany z obleśnych horrorów w stylu Martwicy Mózgu czy Przerażaczy? Ok.
 

Guest 3669645

Guest
Myślałem że Platige Image / Platige Films to studio, a nie wytwórnia? Sami z siebie takich pieniędzy nie wezmą, to pewne.

Nolan, jak ktoś wcześniej pisał, to niestety nie te klimaty. A Peter Jackson -Podobnie. Po ostatnich "Hobbitach" raczej bym na niego nie postawił.
 
Mam nadzieję że dobrze wyczuwam ironię/dowcip - jeśli nie...
Nie wiem coście palili, ale to musiało być mocne... To co wypisaliście powyżej to tylko marzenia.
Wydaje mi się że będzie to czysto polski film.
Dopuszczam najwyżej myśl o kooprodukcji. Po głowie chodzi mi tylko Canal+ i HBO, ale z tego co wiem Canal+ wycofał się z polskich produkcji bo "kryzys", a co do HBO to nie wiem czy oni nie robią tylko produkcji telewizyjnych...
Ale teoria że Bagiński już tam kogoś ma wydaje mi się całkiem prawdopodobna.
 
Weź się człowieku nie ośmieszaj...
Gdzie niby LoTR wygląda słabo? Drużyna Pierścienia ma TYLKO 13 lat i bije nowsze produkcje na głowę.


:facepalm:
No... ja bym chciał tak słabo wyglądającego Wiedźmina.

W WP poza rzeczami, które wyglądają genialnie do dzisiaj, jest dużo takich rzeczy jak w załączniku. Brzydkie kluczowanie tła, pływające postacie. Zobaczcie choćby jak wygląda biednie Gollum w Drużynie Pierścienia. Nie chciałbym takich kwiatków we Wiedźminie.

http://images70.fotosik.pl/287/1ae1ca2bb41fc412.png
 

Attachments

  • 1 (2).jpg
    1 (2).jpg
    15.5 KB · Views: 38
Last edited:
Serio ktoś na takie pierdoły zwraca uwagę?!
Jak oglądałem to kilkanaście lat temu:D to nie wiedziałem, że można lepiej i nie zwracałem uwagi. Też zapamiętałem ten film lepiej, ale ostatnio oglądnąłem w rozsądnej jakości świeżym okiem i masa rzeczy wyglądała biednie (oczywiście jak na dzisiejsze czasy).

P.S. żeby nie było mówię tu tylko o efektach komputerowych. Kostiumy i scenografia to klasa, której raczej Bagiński nie osiągnie. Ale pod tym względem Weta rządzi - nawet w dennym serialu o Herkulesie zrobili niesamowitą robotę z kostiumami.
 
Last edited:
Słucham sobie muzyczki właśnie i tak wiem że od pały, ale co myślicie o Sharon den Adel jako Yennefer - nadałaby się, nie?
Mniej niż Eva Green i już lata może nie te, ale moim zdaniem niezła! :)

 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom