Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Bagiński powiedział, że nie zdradzi nic nowego przed końcem roku. To jednak nie przeszkadza w budowaniu napięcia ;)
Zastanawia mnie natomiast, czy planując już peły metraż stara się utrzymać spójność i np. dobiera wygląd postaci pod konkretnych aktorów... Mając świadomość pracy nad określonym uniwersum byłby to dobry pomysł, żeby nie wproadzać zamieszania.
 
Niekoniecznie wszystko ;) Mają zostać podane pierwsze konkrety, ale to wcale nie musi oznaczać, że poznamy od razu zarys fabuły, obsadę, budżet itd. Nie napalałbym się póki co.
 
@HuntMocy
Dokładnie, jestem zdania, że droga do dowiedzenia się czegokolwiek o tej produkcji jest daleka i to nie dlatego, że Bagiński jest taki tajemniczy ale dlatego, że po prostu droga do powstania tego filmu jest jeszcze daleka i tak naprawdę do tego kształtuje się koncepcja. Nie ma nawet scenariusza, a co za tym idzie nawet concept artów, jak w przypadku H44

Wtajemniczeni wiedzą, że nawet dofinansowanie od PISF nie jest warunkowane zaawansowaniem prac nad produkcją, priorytetem jest tu dobre opracowanie budżetu.

Dlatego niestety nie jest wykluczone nawet (oby nie) zrezygnowanie z projektu - szczerze i realnie to nie spodziewałbym się przed wakacjami żadnych konkretów, poza tym, co wiemy do tej pory czyli tyle no nic. Co najwyżej rosnące spekulacje.

Zresztą, kwota dofinansowania może wskazywać raczej na ekranizację samego tytułowego opowiadania, nie napalałbym się na nic więcej.
 
Hmm... w takim razie ciekawe kiedy przyjdzie nam się doczekać premiery ;) 2020?
sytuacja nieco mi przypomina motyw z SiB Mąderka ;)
 
Bez przesady, Staszek pracuje (pracował?) nad tym ponad 10 lat. Nad Wiedźminem jakieś wstępne prace rozpoczęły się najwyżej kilka miesięcy temu, a jeśli wszystko się dobrze potoczy to zdjęcia pewnie zaczną się najwcześniej w połowie przyszłego roku (ale pewnie później). Jeśli do końca przyszłego roku nie podadzą konkretniejszych informacji ani nic nie pokażą (np. fotek z planu) to wtedy będzie można zacząć się martwić ;)
 
Trzy projekty pełnometrażowe ? Dobrze przeczytałem ? Może to są trzy części ekranizacji wiesia :)
A tak oczekuje informacji , które mają nadejść nie długo :
- sensowny budżet i skalę produkcji
- z kim będzie współpracował z zagranicy
- plany jakie chcą zrobić w 2015 roku co do tego filmu .
 

Guest 3669645

Guest
Pisząc "wszystko się wyjaśni" miałem na myśli bardziej "wyjaśni się, czy film ma szansę na powstanie, czy nie" :p Opisu fabuły spodziewałbym się tak optymistycznie za 2 lata, jeśli założyć, że szybko się uwiną z zebraniem pieniędzy i ogarnięciem obsady.
 
I tak oto nastał grudzień, ciekawe kiedy pojawią się pierwsze informacje? :hmmm: A może ktoś coś już wie tylko siedzi cicho? :p
 

Guest 3669645

Guest
Ja liczę tylko na jedną informację -Czy film powstanie na pewno czy "jeszcze się zobaczy".

A. No i jaki język, PL czy ENG.
 
Z jednej strony łatwiej załapać się na stażystę (PATRZ MAMO! TO MNIE W TEJ SCENIE CAHIR ODCINA GŁOWĘ!) gdy film jest kręcony w Polsce, a z drugiej strony to więcej osób zobaczy film kręcony od podstaw z obcojęzycznymi aktorami i po angielsku, no i na pewno gra aktorska będzie na wyższym poziomie. Więc mimo wszystko lepiej żeby kręcili film za granicą (chlipu chlipu), tylko mam nadzieję że Geralta nie zagra Mikelsen.
 
Idealny plener do nakręcenia scen podróży "Prorokiem Lebiodą"?

 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom