Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Myślę , że jak zapowiedział , że zabiera się za wiedźmina to ma z czego go zrobić drugiego takiego numeru jak z hardkorem44 to dla niego była by kompromitacja . Może chodziło mu o końcówkę następnego roku xd :) plener piękny:) po co jechać na koniec świata jak pl jak długa i szeroka też piękna :)))
ps . Sapkowskiego nikt nie pytał o ekranizację w jakimś wywiadzie ?
 
Last edited:
Nowe info powinno się pojawić na początku 2015, przynajmniej tyle wywnioskowałem z wywiadów.
 
"....końcówka roku " - myślę , że jednak to jest ten rok , powiedzą z kim współpracują , porę oficjalnych szczegółow i tyle reszta w połowie następnego .roku tak sądze . To nie jest DC Comic gdzie jest 3 miesiące przedprodukcji :)))
 

Guest 3669645

Guest
Kiedy ogłaszano Hardkora 44 urządzono jakiś evencik dla dziennikarzy i opublikowano concept-arty, opowiedziano o pomyśle na fabule. Fajnie, gdyby zrobiono coś podobnego z Wiedźmozordem.
 
Last edited by a moderator:
Może Bagiński czeka na świąteczny tydzień aby sprawić nam prezent pod choinkę? ;)

Wiedźmin z Żebrowskim miał swoje wady ale muzycznie jest on po prostu Genialny!
:hatsoff:
Marzy mi się aby w Wiedźminie Bagińskiego była muzyka Ciechowskiego oraz soundtracki z gier REDów o Geralcie (ze szczególnym uwzględnieniem pierwszej części)... Wątpię jednak aby moje marzenie się ziściło... Ale może współpraca Bagińskiego z Percivalem to coś realnego?
 
Może Bagiński czeka na świąteczny tydzień aby sprawić nam prezent pod choinkę? ;)


Wiedźmin z Żebrowskim miał swoje wady ale muzycznie jest on po prostu Genialny!
:hatsoff:
Marzy mi się aby w Wiedźminie Bagińskiego była muzyka Ciechowskiego oraz soundtracki z gier REDów o Geralcie (ze szczególnym uwzględnieniem pierwszej części)... Wątpię jednak aby moje marzenie się ziściło... Ale może współpraca Bagińskiego z Percivalem to coś realnego?

No to wkońcu chcesz muzykę z pierwszego Wieśka, czy z trzeciego :D Percival tylko w W3 gra :) Jeśli mieliby GŁÓWNIE oprzeć się na pierwszym Wiedźminie, to angaż Percivala mijałby się z celem.
 
No to wkońcu chcesz muzykę z pierwszego Wieśka, czy z trzeciego :D
Z całej Trylogii :D Z tym, że z Jedynki wszystkie utwory (bo wszystkie genialne); z Dwójki tylko wybrane utwory (bo części utworów brakuje słowiańskiego ducha); z Trójki - utwory które znamy na pewno, reszty nie znamy więc nie wiem.
Percival tylko w W3 gra :)
Wiem :) Z jedynką luźno powiązany był zespół Vader. Z dwójką luźno powiązany był zespół Riverside. Zaś z Trójką pełną gębą związany jest Percival :)
Jeśli mieliby GŁÓWNIE oprzeć się na pierwszym Wiedźminie, to angaż Percivala mijałby się z celem.
A ja tam sobie nawet wyobrażam takie połączenie. Ich muzyka mogłaby podkreślić jakieś dramatyczne zwroty akcji :)

Ale to tylko takie tam dywagacje... Muzyka do filmu będzie przecież z pewnością tworzona od podstaw i chyba jedyne na co możemy liczyć to jakieś puszczenie znajomej nutki dla wiernych fanów uniwersum Sapkowskiego.
Mam na myśli coś w stylu tego co zrobił zespół Pink Floyd z motywem głównym serialu Doctor Who w utworze One of These Days.
 
http://natemat.pl/128309,tomasz-baginski-czas-jest-najpotezniejszym-skladnikiem-rzeczywistosci Krótka wzmianka

''Mówi pan o filmach i grach komputerowych. Po stworzeniu intr i trailerów do „Wiedźmina”, chce pan zrealizować pełnometrażowy film fabularny na podstawie prozy Sapkowskiego. Nie lubi pan o tym mówić…''

''Nie chodzi o to, że nie lubię. Dużo mówiłem w przypadku „Hardkoru 44”, więc wszyscy spodziewali się nie wiadomo czego, a nam projekt w końcu się wywrócił. Co do „Wiedźmina” - inaczej niż wielu młodszych widzów, nie znam go z gry, ale z książek. Te książki już od dawna interesują filmowców, by przypomnieć pewną niesławną ekranizację, która ukazała się mniej więcej w tym samym czasie, co „Katedra”. Myślę, że nie tylko ja chciałbym zobaczyć tego bohatera i tę historię w adaptacji nieco bardziej udanej, z nieco większym szacunkiem odnoszącej się do materiału oryginalnego. Z kolei gra rozpowszechniła markę i postać wiedźmina wśród widzów, którzy nie mieli szansy zetknąć się z książką. Ale moja znajomość tego świata i tej postaci sięga bardzo dawnych czasów: cały czas mam jeszcze ten numer „Fantastyki” z pierwszym opowiadaniem Sapkowskiego.''
 
Napisałem na facebooku czy to ".... pod koniec roku " jest nadal aktualne obiecali przekierować pytanie do zespołu , który się tym zajmuje :)
Z tego wywiadu można wywnioskować to , że przetrwa projekt (z tych trzech pełnometrażowych ) najlepszy .
 
@michalek12345, i jak? Pojawiła się jakaś odpowiedź? Koniec roku 2014 już odpada, ale nie zaszkodziłoby wiedzieć kiedy pojawią się te obiecane pierwsze szczegóły :)
 
@HuntMocy Nic nie napisali albo zabalowali albo chodziło im o końcówkę 2015:) Trzeba czekać i trzymać kciuki to nie dc comic gdzie przygotowania do zdjęć trwają 4 miesiące :))))
 
Hiszpanka is one of the biggest VFX ventures in the history of Polish cinematography and the biggest one done by Platige so far.
Platige's team, led by Jakub Knapik and Olga Szablewicz-Pisuk, has worked on over 180 shots in 27 scenes of the film. A great deal of the effects and scenes were created from scratch (eg. Piccadilly Circus) or involved a huge ammount of work on set. In making of video you can see a small part of the tremendous work they've done for the production.


Strasznie sztucznie wyglądają te efekty made by Platige. Z taką jakością to proszę do "Wiedźmina" nawet nie startować.
 
Łee... jak zobaczyłem nowego posta w tym temacie to już myślałem że może coś ruszyło w sprawie Wiedźmina i pojawiły się te pierwsze konkrety :p A co do Hiszpanki, ogólnie film ponoć bardzo mierny, nie słyszałem chyba ani jednej pozytywnej opinii na jego temat (nie licząc oczywiście plakatów i zwiastunów, które nachalnie nazywają ten film arcydziełem). Dość powiedzieć, że ocena na Filmwebie to 4.5/10. Na IMDb niewiele lepiej, bo 5,4/10.

Warto jeszcze dodać, że Hiszpankę nakręcili za ok 24 mln zł i efekt jest jaki jest. Ciekawe w jakich granicach ostatecznie zamknie się budżet Wiedźmina i ile już mają na chwilę obecną :hmmm: Ostatnio jak informowali na ten temat to było bodaj pół miliona. Martwi też trochę, że wciąż nic nie mówią choć początkowo pierwsze konkrety miały być na przełomie grudnia i stycznia.
 
Dokładnie- jaki budżet takie efekty specjalne . Mi też serce zabiło , że coś jest nowego , ale coraz bardziej się nie cierpliwie tą wkurzającą ciszą .
 
Miasto 44 kosztowało mniej więcej tyle samo, a wizualnie robiło znacznie lepsze wrażenie. Jak ktoś umie właściwie wykorzystać fundusze to może wyczarować coś dobrego, a jak nie umie to nawet budżet na poziomie Titanica nie pomoże ;) Quo Vadis z 2001 roku kosztował ponad 70 baniek, a wyglądał tak że lepiej to przemilczeć.
 

Guest 3669645

Guest
Miasto 44 nie potrzebowało takiej masy CGI więc nie dziwota, że sprawiało lepsze wrażenie. Obejrzałem trailer "Hiszpanki" i efekty jak na polski film są niezłe, sztucznymi bym ich nie nazwał, widać że chciano uzyskać efekt swego rodzaju "baśniowości" i tak to wyszło. Jak za takie grosze i w porównaniu do innych ostatnich "polskich megaprodukcji" to naprawdę spoko.

W Ameryce za 24 miliony złotych nie daliby rady nakręcić prostej komedii romantycznej :p Ale fakt, na Wiedźmina potrzeba nam duuużo więcej piniędzy i na pewno lepszych efektów. Dobra wiadomość jest taka, że to uniwersum wcale nie potrzebuje dużo CGI, jedynie od czasu do czasu jakieś potwory i poprawki w miejskich pejzażach. Najwięcej by zależało od scenografów i ludzi od kostiumów i charakteryzacji.
Żeby czasem lokacje w filmie nie robiły takiego wrażenia jak wiedźmin z 2001 roku -Znaczy, jak gdyby wepchnięto aktorów do współczesnego miasta, tyle że brzydszej dzielnicy pozbawionej linii wysokiego napięcia.
 
Last edited by a moderator:
Nie wytrzymałem . Napisałem do nich e-mail kiedy zamierzają podać jakieś info na temat nowego filmowego wieśka . Nic wielkiego się nie spodziewam ,ale zobaczymy .
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom