Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
https://www.youtube.com/watch?v=k8Qjo0pB75E
Na tym spotkaniu padło pytanie o ekranizację Wiedżmina przez Bagińskiego. Sapkowski podsumował to tak: "Mnie nikt nie pytał" nie zabrzmiało to zbyt ciekawie, a sam Sapkowski raczej zdaje sobie sprawę z tego, że są plany na film...

Pomimo tego powiedział też coś bardzo ciekawego co zapewne ucieszy czytelników...
"Mam do wyboru mieszkać pod mostem, albo napisać jeszcze jakiegoś Wiedźmina" chyba każdy wie co to znaczy... ;p
 
A w Kompendium tak ładnie wpletli Iello i Koty, tak ładnie wytłumaczyli. Teraz dowali, że Gryfy to byli wiedźmini zwierzęta ze zdolnością polimorfii i REDzi znowu będą musieli się głowić.
 
Wymyśli szkołę Zebry - malowani wiedźmini z Zangwebaru.

Ale tak poważnie to o Sapkowskim, nowych książkach i wywiadach są osobne tematy, a nawet cały dział. Skupmy się na filmie, który powstanie... kiedyś... mam nadzieję...
 
Tyy nosz kurde że też o Talarze nie pomyślałem :D. W sumie z aktorstwa by się nadał tylko trochę za stary zakładając że Talar był gościem raczej w średnim wieku.
 
Pełnometrażowa ekranizacja Wiedźmińskiej sagi.

Ja wiem, są już coś się dzieje w tym temacie. Chodź by i ten fanowski film, który moim zdaniem "d*p*" nie urywa. Chłopaki się starają, jednak coś mi nie pasuje.

W dzisiejszych czasach w modzie są projekty typu KICKSTARTER.

Czemu więc nie można by było zebrać określaną chodź by nawet część pieniędzy na projekt filmu, który moim zdaniem mógłby być wyprodukowany mimo wszystko przez amerykańskie studio np typu MARVEL.

Umówmy się, polskie produkcje kinowe nie leżą na najwyższym poziomie. Nie mam jakoś zaufania do polskich producentów filmowych.

Zebranie części pieniędzy i zebranie podpisów pod petycją do Którejś z na prawdę dobrych marek mogło by zaowocować.

Oczywiście nie musicie się ze mną zgadzać itd. Ja wpadłem na pomysł, którym chciałem z wami się podzielić i który wydaje mi się nie jest w cale taki głupi ja by się mogło wydawać.

Co o tym wszystkim sądzicie i jak widzicie przyszłość tego zalążka pomysłu na być może coś dobrego ?
 
@firestone91
Myślę, że podobny temat już istnieje i nie ma potrzeby zakładać kolejnego. Scaliłam. Na przyszłość proszę rozejrzeć się po forum przed założeniem nowego wątku.
 
A ja mam nadzieję, że Holywood NIGDY nie weźmie na nóż wiedźmina... Zabiją całą słowiańskość tej gry, zniszczą wszystkie polskie elementy które tak dobrze rozumiemy i tak dobrze nam pasują... Zrobią z Geralta kolejnego Conana, albo Van Helsinga... NIE DZIĘKI! :p
 
http://www.eurogamer.pl/articles/20...ieli-sie-marka-the-witcher-ze-studiem-platige
- Do filmu nie mamy praw. Jego produkcję zapowiedziało Platige, ale my z nimi w tym obszarze nie pracujemy. Ponieważ mamy prawa do brandu „The Witcher”, można sądzić, że filmu pod takim tytułem nie będzie - tłumaczy Adam Kiciński, prezes CD Projektu, w rozmowie z serwisem internetowym dziennika Rzeczpospolita.
Mam nadzieję, że jednak jakoś się dogadają. Po ogromnym sukcesie Wiedźmina 3, film z nazwą "The Witcher" z pewnością miałby o wiele większą siłę przebicia.
 
Dziwna sprawa, czyżby faktycznie REDzi poprztykali się z Bagińskim? Bo jeśli nie to co za problem użyczyć praw do nazwy? Dobry film wpłynie pozytywnie na całą markę co przysłuży się też REDom.
 
Myślę, że obydwa studia by na tym skorzystały... Część ludzi zobaczy fajny film i zechce zagrać, a druga zagrała i zechce obejrzeć. Tym bardziej, że przecież łączy ich współpraca i koniec końców nie wchodzą sobie w drogę z tymi projektami.
Jedyne co mnie martwi tylko to ten uniwersalny scenariusz, który ma się podobać wszystkim. :p
 
Pewnie wiemy dlaczego film czeka już prawie rok no oficjalną zapowiedź , konflikt nazwy z grą cd project inna nazwa niż "the witcher" mogło by nie być tak kojażone na świecie z wiedźminem....
 
no chyba poszły noze w ruch , bagek zaczał robic film bez wiedzy/wkładu CDPR, a Ci w "podziece" zlecili wykonanie CGI innemu wykonawcy i teraz żyłują na wykorzystanie The witcher" bo p swojskieg wiedźmina nie mogą , przykre ale jakie życiowe....kasa kasa
 
Śmiałe teorie spiskowe :p

no chyba poszły noze w ruch , bagek zaczał robic film bez wiedzy/wkładu CDPR
Pytanie po co mieliby wiedzieć? CDPR nie posiada praw do tworzenia filmu. A Platige nie wykorzystało nigdzie nazwy "wiedźmin". Istnieje tylko jako tytuł roboczy projektu. Bagiński może sobie na razie robić co chce i REDom nic do tego. Film mogą sobie potem reklamować jako np. "Biały Wilk" i po krzyku.

W ogóle brak możliwości wykorzystywania tytułu "the witcher" to nie aż taka tragedia.

Pewnie wiemy dlaczego film czeka już prawie rok no oficjalną zapowiedź.
Bo nie ma pieniędzy? :p Po co zapowiadać oficjalnie coś, co nie wyszło spoza fazy pisania scenariusza, jakichś drobnych przygotowań i w sumie nie wiedząc, czy w ogóle film powstanie?

Hardkor 44 oficjalnie zapowiedziano i skończyło się na tym, że było sporo zawiedzionych ludzi, którym naobiecywano super ambitne i efektowne widowisko Bagińskiego.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom