Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Cały tydzień byłem w tatrach a tu się tyle nawyprawiało :) Henry - super wybór . Już nie mogę się doczekać pierwszy fotosów z planu a te mogą się już pojawić za miesiąc wg nowych plotek , Jeżeli pojawią się ogłoszenia o statystów to znaczy , że zdjęcia ruszają lada chwila . Statystów szuka się chwilę przed rozpoczęciem zdjęć . Co do tych plotek o czarnej Ciri . Burza w szklance wody , Mogło to być fake , mogła to być przykrywka pod inną postać np . Wojowniczki Borcha trzy kawki . To , że oficjalnie nie mówi się , że nie ma danej roli obsadzonej nie oznacza , że już nie jest obsadzona ( Henry jest już od 4 miesięcy ) czekamy na dalsze konkrety !
 
że nie ma danej roli obsadzonej nie oznacza , że już nie jest obsadzona ( Henry jest już od 4 miesięcy )
Nie jest.
Lauren spotkała się z nim po raz pierwszy cztery miesiące temu, co nie znaczy że od razu został obsadzony. W międzyczasie sprawdzano też innych kandydatów.
 
Hej, mam pytanie dotyczące tego całego cyrku z Ciri. Mianowicie, z tego co czytałem pierwszy sezon ma czerpać z dwóch pierwszych książek (opowiadania). W związku z tym, z czego wynika ta 15 letnia Cirilla? Chyba że coś mi się pochrzaniło.
 
Hej, mam pytanie dotyczące tego całego cyrku z Ciri. Mianowicie, z tego co czytałem pierwszy sezon ma czerpać z dwóch pierwszych książek (opowiadania). W związku z tym, z czego wynika ta 15 letnia Cirilla? Chyba że coś mi się pochrzaniło.
Z niczego nie wynika, jakie opowiadania, czy powieści będą zawarte w pierwszym sezonie to jedynie przecieki i spekulacje nic oficjalnego, więc równie dobrze mogą się pojawić sceny z późniejszego okresu.
 
Nie powiedziałbym że spekulacje, Lauren potwierdzała autentyczność tekstów do scen castingowych, które wyciekły, więc potwierdziła jednocześnie istnienie np. Renfri z "Mniejszego zła".

Mianowicie, z tego co czytałem pierwszy sezon ma czerpać z dwóch pierwszych książek (opowiadania). W związku z tym, z czego wynika ta 15 letnia Cirilla?
Według ostatniego ogłoszenia castingowego 15-16 lat ma mieć aktorka. Ale wyglądać ma na około 13. Pasowałoby to do finału sezonu, jeśli ma się zakończyć mniej więcej w momencie, gdy Geralt odnajduje Ciri u Yurgi

BTW. Julian Parry dołączył do teamu Wiedźmina na IMDb. Będzie odpowiedzialny za estetykę serialu pod kątem efektów specjalnych / wizualnych. Pracował wcześniej przy Wikingach czy Aliens
 
Ciekawe czy całkiem zrezygnowali z epizodów gdzie Ciri ma te 6 lat? W sumie to chyba tylko jeden epizod u driad (może dojdą jakieś retrospekcje). Chyba, że szukają też jednocześnie młodszej aktorki, tylko że przy tak małej różnicy wieku to te różnice między aktorkami byłyby zbyt widoczne.
 
Nie powiedziałbym że spekulacje, Lauren potwierdzała autentyczność tekstów do scen castingowych, które wyciekły, więc potwierdziła jednocześnie istnienie np. Renfri z "Mniejszego zła".


Według ostatniego ogłoszenia castingowego 15-16 lat ma mieć aktorka. Ale wyglądać ma na około 13. Pasowałoby to do finału sezonu, jeśli ma się zakończyć mniej więcej w momencie, gdy Geralt odnajduje Ciri u Yurgi

BTW. Julian Parry dołączył do teamu Wiedźmina na IMDb. Będzie odpowiedzialny za estetykę serialu pod kątem efektów specjalnych / wizualnych. Pracował wcześniej przy Wikingach czy Aliens
Racja, ale też nie wiemy czy nie zobaczymy w pierwszym sezonie scen z Sagi. Jeśli miałaby to być główna rola kobieca, to musi mieć więcej czasu w poszczególnych odcinkach a nie tylko w finale.
 
Zostają jeszcze ewentualne fragmenty z pięcio- czy sześcioletnią Ciri biegającą z dzieciakami wokół zamku oraz późniejsze retrospekcje z jej ucieczki z płonącej Cintry. W obu wypadkach trudno byłoby przyjąć, że gra w tych scenach kilkunastoletnia aktorka. Całkowite zrezygnowanie z małej Ciri byłoby bardzo dziwne i moim zdaniem niewłaściwe.
Tak naprawdę w książkach jest przekrój przez całe jej dorastanie od kilkuletniego dziecka do młodej kobiety. Im młodszą aktorkę wezmą na początku, tym lepiej jej dorastanie zgra się z samym serialem. Przecież tak pięć, sześć lat minimum to potrwa. A Ciri ile ma lat na koniec sagi? Szesnaście?
 
Last edited:
Mogą to trochę pozmieniać. Na koniec serialu może mieć i 18 a aktorka ją grająca ze 20 (będzie się to trochę rozjeżdżać między sezonami). Jej wiek nie był jakiś szczególnie kluczowy. Nie muszą o nim nawet wspominać w serialu. A może im się spodobało, że w W3 Ciri jest już młodą, zadziorną kobietą. Do tych kilku retrospekcji wezmą jakąś dziewczynkę i tyle.
 
Racja, ale też nie wiemy czy nie zobaczymy w pierwszym sezonie scen z Sagi. Jeśli miałaby to być główna rola kobieca, to musi mieć więcej czasu w poszczególnych odcinkach a nie tylko w finale.
Jest to możliwe. Opisy z ogłoszeń castingowych sugerują, że Ciri ma być sporo, że Geralt i Yennefer muszą ją chronić i tak dalej (spotkanie Yen z Ciri już w pierwszym sezonie?). Ale to mogą być opisy stworzone tylko na potrzeby castingu, żeby przedstawić wizję roli / serialu jako całości, a nie tylko pierwszego sezonu. Aktorki muszą wiedzieć z czym maja do czynienia na dłuższą metę. Dlatego myślę, że w 1 sezonie nie wyjdą poza opowiadania, ewentualnie wrzucą jakieś elementy z początku "Krwi Elfów".

Jeśli wezmą aktorkę z odpowiednią urodą to nie będzie problemu z "efektem dorastania" podczas kręcenia serialu na przestrzeni kilku lat. Są dziewczyny mające taki typ urody, że mimo wieku 16 czy nawet 18 lat wyglądają ciągle jak 14 latki więc fajnie, gdyby udało im się z czymś takim wybrnąć. Zresztą nawet w książkach Vysygota wspomina, że Ciri ma urodę "wiecznego dziecka" więc byłoby kanonicznie :D
 
Tomek Bagiński na FB:

Nie będzie o castingu.

Umówiliśmy się w zespole, że nie komentujemy plotek castingowych, więc drodzy, zatroskani fani, którzy próbujecie coś ze mnie wyciągnąć w komentarzach czy na PM: Wszystko w swoim czasie. Milczenie jest złotem.

Przyszło mi do głowy coś innego. Opowiadania wiedźmińskie czytałem jeszcze w szkole średniej w kolejnych wydaniach "Nowej Fantastyki" . W moim rodzinnym Białymstoku, "Nowa" była dostępna czasem w paru kioskach w mieście. Wyczekiwało się tych historii miesiącami, polowało na nie tygodniami.

W przyszłym roku te historie trafią na ekrany w stu trzydziestu milionach domów w stu dziewięćdziesięciu krajach na świecie. Droga do tego zajęła 7 lat i nie była , psia krew, drodzy towarzysze, usłana różami.

Setka nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, dziesiątki wspaniałych ludzi dzielących jedno marzenie i ogromna praca na dwóch kontynentach.

Jak często się to zdarza ?

Jestem świadkiem cudów. Łatwo być optymistą. Zresztą nie tylko na tym polu. Nowy draft Twardowskiego jest świetny. Saint Seiya pięknie się rozwija, a mój kolejny projekt-marzenie nabiera kształtu z każdym dniem. Jest co robić. Będę jutro zresztą mówić z Jarosław Kuźniar LIVE o Twardowskim więc warto się wpiąć i posłuchać.

Poprzedni tydzień spędziłem w St. Petersburgu na reklamie. Jest w Rosji coś swojskiego czego nijak nie da się z głowy wykurzyć mimo polityki i trudnej historii. Dzielimy z Rosjanami doświadczenie na dobre i na złe. Dzielimy z nimi ponure gęby. Ciężko się do tego czasem przyznać, ale naprawdę potrafimy się nawzajem zrozumieć. Czego życzę dzisiaj wszystkim :)
 
Fajna przeróbka, ma nawet bliznę na policzku, jak mniemam po spotkaniu z Bruxą, choć trochę za delikatna jak dla mnie.
 
Wygląda dobrze, a jak się dobiorą do niego profesjonalni charakteryzatorzy, machną mu białe włosy itd. To będzie jeszcze lepiej. Na jego twarz i głos nie mam co narzekać.
 
Mi się mocno marzy aby nie żałowali bladego podkładu, bo Geralt ma straszyć bladością na pierwszy rzut oka niczym trup, czego w Dzikim Gonie nie uświadczylismy, bladość serialowego Geralta mocno dała by mu upiorności którą powinien mieć.
 
Mi się mocno marzy aby nie żałowali bladego podkładu, bo Geralt ma straszyć bladością na pierwszy rzut oka niczym trup, czego w Dzikim Gonie nie uświadczylismy, bladość serialowego Geralta mocno dała by mu upiorności którą powinien mieć.
I też bez przesady, pamiętajmy, że po eliksirach był jeszcze bledszy. Trudno będzie tę bladość pokazać jeśli i bez eliksirów będzie biały jak kreda :p
 
I też bez przesady, pamiętajmy, że po eliksirach był jeszcze bledszy. Trudno będzie tę bladość pokazać jeśli i bez eliksirów będzie biały jak kreda :p

Ale jak często Geralt pił eliksiry do walki w książkach... no równie rzadko co znaków używał, więc zauważalna bladość będzie jak najbardziej wskazana
 
No byle nie wyglądał jak syn młynarza ciągle, bo taka zbytnia bladość to może też trochę przeszkadzać w odbiorze, jeśli będzie wyglądać zbyt nienaturalnie (mimo, że ta bladość była nienaturalna). Myślę, że wystarczy jeśli się będzie tą cerą wyróżniał z tłumu, widz nie musi za każdym razem dostawać palpitacji serca na jego widok.
 

Jak na maksymalnie jedenastolatkę, to podobno na ten casting brano siedemnastolatki. Oczywiście jest to tylko dialog na casting (przy założeniu, że jest prawdziwy), więc podobnie jak z Istreddem nie musi wcale odpowiadać dokładnie roli, którą już będzie grała w samym serialu.
I również podobno śnieżnobiała, rodowita Polka bez problemu się na ten casting dostała.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom