Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Strzyga jest w 3 odcinku więc tam już na pewno ma ten nowy kostium. Z drugiego odcinka z "Krańcem świata" raczej niczego jeszcze nie widzieliśmy
 
Ciekawi mnie dlaczego ciągle pokazują tylko te same pierwsze odcinki, mam nadzieję, że w trailerze dostaniemy coś z drugiej połowy sezonu.
 
Nie wiem, czy tylko ja mam takie wrażenie, ale wydaje mi się, że w kadrach jest trochę... cóż, biednie.
Jakby się przyjrzeć to na zdjęciu w karczmie jest tylko żyrandol, ławy, stoły i dwóch statystów. Podobnie w scenie z trailera - myślę, że mogę powiedzieć - w Blaviken, w scenie pojedynku: fasada budynków, wóz, beczki, koniec. Scena z Yennefer z tym śmiesznym "dyskotekowym" wzorkiem na podłodze też wydaje się być dziwnie pusta. Nie wiem, być może takie założenie projektantów serialu, żeby było minimalistycznie, choć moim zdaniem w serialu fantasy to wada. Dodatkowo cały czas gryzie mnie ten symetryczny rozkład pasów na pancerzu Geralta. Przypomina mi to trochę Wiedźmina z 2007r. który również miecze nosił "na krzyż".
Hmm, poczekamy, ocenimy.
 
bandicam 2019-10-23 20-28-29-536.jpg

Nie chce mi się wierzyć, że to noga kikimory. Nie wygląda zbyt pajęczo czy owadzio. Ktoś na reddicie sugerował, że to noga bazyliszka i byłbym bardziej skłonny w to uwierzyć.
 
Przyjrzałem się bliżej fotce z karczmą i na niej Cavill ma już inny kostium niż ten z fotki w lesie. Czyli jednak chyba pokręcili numery odcinków i każde zdjęcie może być z innego epizodu. To tak zakładając, że Geralt nie kupi sobie w połowie pilota nowego uniformu

Nie wiem, czy tylko ja mam takie wrażenie, ale wydaje mi się, że w kadrach jest trochę... cóż, biednie.
Zgodzę się na pewno że lokacja gdzie Geralt walczy z bandą Renfri jest dosyć biedna i skromna, jak na tak ikoniczną scenę. Wygląda to jak randomowa uliczka, dałbym tam więcej przestrzeni i zrobił z tego faktyczny rynek, żeby się czymś to wyróżniało i jakoś wyglądało.

Karczma wygląda w porządku dla mnie oceniając przy tej biednej rozdzielczości. Sterylność i pewna "nowoczesność" komnaty w Aretuzie to pewnie decyzja artystyczna. Taki styl w sumie pasuje mi do wiedźminowych czarodziejów, którzy kojarzą się po części z naukowcami.
 
Last edited:
Nie wiem, czy tylko ja mam takie wrażenie, ale wydaje mi się, że w kadrach jest trochę... cóż, biednie.
Jakby się przyjrzeć to na zdjęciu w karczmie jest tylko żyrandol, ławy, stoły i dwóch statystów.

Czterech :D a nawet chyba z 5 jeśli to coś z prawej to fragment osoby


No i nie no, jest w tym kadrze jednak trochę więcej przedmiotów niż te, które wymieniłeś..karczma jak karczma
 
Jakby się przyjrzeć to na zdjęciu w karczmie jest tylko żyrandol, ławy, stoły i dwóch statystów.
Nie no, bez przesady już. A jak wyglądają karczmy w GOT? Bardzo podobnie. Co byś tam jeszcze chciał? No wiadomo, malowidła z W3 by pewnie fajnie wyglądały ;) Uważam że nic w tym kadrze nie brakuje. Jest tez kominek. Karczma trochę przypomina mi te z W1, które były fajne.
 
No i tutaj faktycznie widac, że to sa dwa różne stroje Geralta, podoba mi sie, że na zdjeciu z lasu jest taka zniszczona i pocerowana. I w koncu moge dobrze sieze przyjrzec gwieździe Yennefer, wiem że to detal, ale nie przemawia do mnie jej design za bardzo.
 
nowy artykuł od Redanian Intelligence. Wywiad z Lauren, Henrym i Anyą.

Fragment wywiadu z dekeratorką planu.
Azjatyckie naleciałości? Ciekawe.
Set decorator Naomi Moore further explained that Cintra, the home of Princess Ciri, is inspired by Art Nouveau elements. Meanwhile, Aretuza‘s school of sorceresses is rather Gothic, with Indian brushstrokes. Blaviken will have a Scandinavian style (that still of Geralt in a tavern certainly does). Lastly, the city of Vizima will have Asian inspiration. Most of the textile shopping for the series took place in India.
 
Last edited:
Tak, pamiętam, że tam ma, ale tym bardziej mnie zastanawia, że fotki, które na sto procent były filtrowane, nie mają tak charakterystycznej cechy (którą bardzo łatwo zrobić i minutę będąc amatorem). I to nie jakiś wyciek, ale fotki promocyjne.
 
A czemu Yen nie ma fioletowych oczu na tym fotosie? :(

Tak, pamiętam, że tam ma, ale tym bardziej mnie zastanawia, że fotki, które na sto procent były filtrowane, nie mają tak charakterystycznej cechy (którą bardzo łatwo zrobić i minutę będąc amatorem). I to nie jakiś wyciek, ale fotki promocyjne.

Możliwe, że zmienili podejście i fiołkowe oczy Janeczka "dostanie" dopiero po Sodden.
 
Możliwe, że zmienili podejście i fiołkowe oczy Janeczka "dostanie" dopiero po Sodden.

Cóż, wtedy więc jej oczy nie będą tym jedynym, co zostało po jej starym wizerunku. Nie będą to już zimne i mądre oczy garbuski, ale magicznie pokolorowane dla własnego widzimisię? Niee, bardzo bym nie chciał :p
 
Cóż, wtedy więc jej oczy nie będą tym jedynym, co zostało po jej starym wizerunku. Nie będą to już zimne i mądre oczy garbuski, ale magicznie pokolorowane dla własnego widzimisię? Niee, bardzo bym nie chciał :p

Ja bym to raczej interpretował jako "nowe" oczy, a kolor nie był wybrany, tylko narzucony. I z zimnych i mądrych oczu garbuski, zrobiły się; fiołkowe, głębokie jak bezdenne jeziora, dziwacznie błyszczące, beznamiętne i złe. Straszne.

O ile pamiętam w Ostatnim życzeniu Yen za piękność nie mogła uchodzić, ale już w Krwi elfów była bardzo piękna. Dopuszczam nieco luzu w interpretacji, jeśli koniec końców dostaniemy książkowe oczy.

Oczywiście zakładając, że całość nie jest zwyczajnym błędem.
 
Aretuza‘s school of sorceresses is rather Gothic, with Indian brushstrokes

Mówiłem? Bollywood to i hinduskie wpływy muszą być. Niektórzy pytają, co w tym z Bollywood, że co się czepiam, a tu nawet dekoratorka planu to potwierdza...
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom