Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Hojnie nas obsypują tymi fotkami. Tym razem także "zza kulis".

Zdjęcie z Geraltem ma dość mocno wyprane kolory (nawet jak na standardy "ponurego fantasy"), mam nadzieję, że to te niektóre materiały promocyjne mają taki grading i serial będzie pokolorowany inaczej. Shot z Yennefer na pewno był przerobiony / niedorobiony więc tu może być podobnie. Wszystkie tony przesunięte w zieleń xD

EHsGShdWwAcUBYs.jpg

EHsGShdXkAAY-sp.jpg

EHsGShXXkAAixAJ.jpg

EHsGShbX4AApnSX.jpg
 
Last edited:
Ach, te zbroje z dalekich planów. Kolejne piękne ujęcie z nimi.

Gigantycznego budżetu naprawdę nie widać na razie. Na co poszło te prognozowane 80 baniek?
 
Na co poszło te prognozowane 80 baniek?

Na smoka? W Iron Fiście smoka (bardzo istotnego dla fabuły) nie pokazali, bo nie było kasy. Jeśli te 80 milionów to prawda, to Wiedźmin ma dwa razy większy budżet niż seriale Marvela na niemal dwa razy mniej odcinków. Kikimora wyglądała spoko mimo iż było widać, że to efekt komputerowy więc jestem dobrej myśli co do smoka. Mam nadzieję, że zobaczymy go w nadchodzącym zwiastunie.
 
A mi sie jakoś bardziej podobaja te sprane kolory niz feeria nasyconych barw, która dostalismy w teaserze przez co momentami mocno zalatywalo tandeta. Fajne te nowe foty, ale fajnie jakby dorzucili cos nowego z Yen albo Jaskrem. Mam taka cicha nadzieje, że po niedzielnym panelu dostaniemy te klipy z SDCC
 

:D

Albo po prostu akurat te wieści nie są prawdziwe. Efekty na tyle co widzieliśmy są naprawdę ok, ale też nic rewelacyjnego, co wskazywałoby wydany mega hajs. Chyba że faktycznie wszystji poszło w efekty, których jeszcze nie było nam dane ujrzeć.

Chyba, że przy zmianach w serialu względem książek epizod ze smokiem będzie tak przerobiony, zeby dało się go pokonać jak w Iron Fist S01 :D
 
Chyba że faktycznie wszystji poszło w efekty, których jeszcze nie było nam dane ujrzeć.

Zapewne tak jest, bo to co dostaliśmy jakiś czas temu było zaledwie teaserem, który nie pokazywał nic i niemal nie posiadał dialogów. Jeśli na pełnoprawnym zwiastunie nie pokażą nic konkretnego (smoka, strzygi) to wtedy zacznę się martwić o jakość efektów.
 
Te zbroje będą prześladować twórców serialu do końca życia :D
bandicam 2019-10-25 08-46-22-785.jpg

Zawsze uważałem, że grafiki koncepcyjne to najciekawszy element produkcji filmowych, serialowych i growych. Widzę, że serial nie jest pod tym względem wyjątkiem. Wreszcie coś, od czego czuć "wiedźmiński" klimat.
 
Te nilfgaardzkie zbroje są po prostu koszmarne, nie da się tego obronić w żaden sposób, oczy bolą. Naprawdę dało się to zaprojektować w inny sposób, który jednocześnie by ich odróżnił od zbrojnych z Północy w klasycznych płytówkach.

Zbroje są tak absurdalne, tak bardzo negatywnie wyróżniają się na tle pozostałych, że naprawdę brakuje mi wyobraźni, gdy zastanawiam się nad procesem decyzyjnym stojącym za tą abominacją.

Teraz to musztarda po obiedzie, ale miejmy nadzieje, że w drugim sezonie je zmienią, i wszyscy będziemy mogli udawać, że te z pierwszego nigdy się nie wydarzyły.
 
Netflix jeden serial już ocenzurował i zmienił zakończenie, więc kto wie, może kiedyś podmienią i zbroje w pierwszym sezonie The Witcher :p
 
@geralt.z.rivi.20 13 Reasons Why, 2 lata po premierze finału serii zmienili zakończenie. A że to streaming, to dawne przepadło na zawsze.

Ale akurat te zbroje też by mogły przepaść. Wiem, że już o tym kiedyś wspominałem, ale dla mnie ta sytuacja masakruje jakąkolwiek wiarygodność Bagińskiego w kwestii serialu.
 
ale dla mnie ta sytuacja masakruje jakąkolwiek wiarygodność Bagińskiego w kwestii serialu.
Po ujawnieniu tych zbroi zdałem sobie w końcu sprawę z tego, że Bagiński jest tylko pionkiem, z którego zdaniem nikt się nie liczy.

Teraz właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że ten dzieciak w czapce na tym zdjęciu to Ciri:
bandicam 2019-10-25 12-55-53-576.jpg

Pomijając (He,he) Gwinta, to czyżby Freya miała tu grać również bardziej dziecięcą wersję Ciri?
 
Freya ma taki typ urody, że z odpowiednią charakteryzacją może zagrać zarówno prawie dorosłą dziewczynę jak i 11-12stolatkę.
 
Teraz właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że ten dzieciak w czapce na tym zdjęciu to Ciri:

Ciekawe. Pierwsze skojarzenie:

Pod murem grupa wyrostków grała na pieniądze w bączka. Bączek, precyzyjnie omotany sznurkiem, należało zręcznym, przypominającym strzelenie z bata szarpnięciem wprawić w ruch wirowy, tak by zataczał koła po wymalowanych kredą polach. Ciri ogrywała w bączka większość chłopców ze Skellige, ograła też wszystkie adeptki w świątyni Melitele. Rozważała już koncepcję włączenia się do gry i ogrania urwisów nie tylko z miedziaków, ale i z połatanych portek, gdy jej uwagę przykuły nagle gromkie okrzyki.
 
Dodam, że gdybym miał oceniać po ubraniach aktorów i statystów, to powiedziałbym że to Ciri na Skellige, ale zwiastun już nam zdradził, że to są ulice Cintry.
 
ale zwiastun już nam zdradził, że to są ulice Cintry.

Niekoniecznie. Bardzo często różne miejsca są kręcone w tych samych lokacjach, filmowanych pod różnym kątem, z różnych stron itd.

Cała kolonia, w której toczy się większość filmu Aliens to są bodajże 2-3 korytarze, tylko właśnie dzięki magii obiektywu, zdjęciom i montażowi oraz kilku dodatkowym dekoracjom wydaje się, że to znacznie większa przestrzeń. Oczywiście, taki zabieg może być bardziej lub mniej udolny. Na przykład w polskim serialu Czas Honoru przy planach ogólnych jest używane w kółko to samo ujęcie :p
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom