Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Nikt sie nie odważy zadac pytania, albo sami rzucą jakiś suchar w stylu Lauren, po czym ludzie na reddicie przez tydzien będą sie zachwycać jacy sa zabawni i jaki maja do siebie dystans co na pewno świadczy o tym, jak fenomenalny serial to będzie. Ci sami ludzie, którzy kiedys pisali, że to tylko zbroje na daleki plan. Serio, ja chce wierzyć bardzo mocno w te produkcje, ale jak na razie od samego poczatku potwierdzaja sie wszystkie nasze obawy. Zdjecia promocyjne jakie do tej pory dostalismy uważam, ze byly naprawdę klimatyczne i dobre, ale nie za bardzo pokrywały sie z tym co bylo w teaserze (jeżeli chodzi o generalny vibe i nastroj). Mam chociaz nadzieję, że w pelnym zwiastunie dostaniemy troche Jaskra i interakcji pomiedzy Yennefer i Geraltem.
 
jak na razie od samego poczatku potwierdzaja sie wszystkie nasze obawy

Nasze? Masz na myśli chyba jakieś 2-3 osoby tutaj, które wprost pisały co im nie leży, bo cała reszta na forum pisze i pisała raczej z umiarkowanym albo dużym optymizmem i na pewno była bliższa opisowi z początku Twojej wypowiedzi.


Zdjecia promocyjne jakie do tej pory dostalismy uważam, ze byly naprawdę klimatyczne i dobre, ale nie za bardzo pokrywały sie z tym co bylo w teaserze (jeżeli chodzi o generalny vibe i nastroj).

Oczywiście klimat jest ważny, a tutaj go nie stwierdzam na razie jakoś dużo, poza ostatnim ujęciem zwiastuna może. Ale klimat w warstwie wizualnej to jedno, jest jeszcze scenariusz i oddanie ducha oraz feelingu książek, a o to obawy są znacznie większe. Moje, znaczy.
 
Nikt sie nie odważy zadac pytania, albo sami rzucą jakiś suchar w stylu Lauren, po czym ludzie na reddicie przez tydzien będą sie zachwycać jacy sa zabawni i jaki maja do siebie dystans co na pewno świadczy o tym, jak fenomenalny serial to będzie. Ci sami ludzie, którzy kiedys pisali, że to tylko zbroje na daleki plan. Serio, ja chce wierzyć bardzo mocno w te produkcje, ale jak na razie od samego poczatku potwierdzaja sie wszystkie nasze obawy. Zdjecia promocyjne jakie do tej pory dostalismy uważam, ze byly naprawdę klimatyczne i dobre, ale nie za bardzo pokrywały sie z tym co bylo w teaserze (jeżeli chodzi o generalny vibe i nastroj). Mam chociaz nadzieję, że w pelnym zwiastunie dostaniemy troche Jaskra i interakcji pomiedzy Yennefer i Geraltem.
No wiesz, to z tym 'dalekim planem' to było info od Baginskiego...wiec ludzie mieli prawo w to wierzyć. Tak czy siak mają szansę jeszcze te zbroje zmienić od 2 sezonu. O ile potrafią przyznać się do błędu.
 
Baginskiego...wiec ludzie mieli prawo w to wierzyć.

A mimo to niektórzy ludzie (w tym wypadku ja) pisali, żeby nie ufać do końca Baginskiemu bo to oczywiste, że będzie serial zachwalał, bronił przed krytyką i wypowiadał się w samych superlatywach jako jeden z twórców.
 
Może masz racje, powinnam napisac "moje":) Nie czytałam forum od samegorazu poczatku, mialam na myśli raczej te głosy powatpiewania które gdzies tam sie pojawiały, ale zawsze były zagluszane, a potem okazywało sie, że mieli rację.
 
Ja już pytałem kiedyś, ale nikt nie odpowiedział, więc może tym razem, też gwoli sprawiedliwości - czy gdyby na serial nie spadła już wtedy miażdżąca krytyka, to wygląd Geralta by się zmienił? Gdyby ten screen test był chwalony i każdy by się jarał takim fajnym Cavillem jak wtedy zobaczyliśmy.
 
ale nikt nie odpowiedział, więc może tym razem, też gwoli sprawiedliwości - czy gdyby na serial nie spadła już wtedy miażdżąca krytyka, to wygląd Geralta by się zmienił? Gdyby ten screen test był chwalony i każdy by się jarał takim fajnym Cavillem jak wtedy zobaczyliśmy.

Ale kto Ci może odpowiedzieć na pytanie co by było gdyby?

Równie dobrze można zapytać czy jakby pancerze Czarnych były fajne i powszechnie chwalone, to czy ktoś by powątpiewał w rolę i pozycję Bagińskiego w produkcji?

Nikt Ci nie odpowie, bo nikt Ci nie może odpowiedzieć.

Przy czym znów wracamy do starego dobrego wątku; kto co rozumiał przez "test".
 
Przecież jedyne co się zmieniło od tego testu, to nowa peruka.
Nie do końca to prawda.
bandicam 2019-10-25 18-52-13-992.jpg

Tutaj to w zasadzie ta sama kurtka, ale z naramiennikami, pasami i paroma innymi szczegółami. Za to tu:
bandicam 2019-10-25 18-52-22-579.jpg

Jest większa różnica bo na tą samą kurtkę nałożony został jeszcze jeden skórzany pancerz i parę naramienników. Niby to samo, ale te parę szczegółów sprawiły, że ta kurtka nie prezentuje się już tak źle.
czy gdyby na serial nie spadła już wtedy miażdżąca krytyka, to wygląd Geralta by się zmienił?
Prezentacja wyglądu była 31 Października, a zdjęcia zaczęły się chyba już następnego dnia, więc wątpię czy zmiany były podyktowane reakcją internetu, myślę że były już planowane. Chociaż mam też taką teorię, że chcieli przez tą prezentację sprawdzić, czy przejdzie tak tanio wyglądający strój i charakteryzacja, skoro tak bardzo nie chcą się starać przy tych elementach serialu, ale mam nadzieję, że nie mam racji..
 
Nie do końca to prawda
Dodali parę szczegołów oraz zmienili perukę, ale mniej więcej jest to samo. (Nie locząc ćwiekowanej kurtki) A charakteryzacja twarzy sprowadza się jedynie do soczewek. Dodatkowo na tym teście wygląda to dużo gorzej, bo oświetlenie bardzo niekorzystne. ;)
Ale trzeba przyznać że w samych kadrach i zdjeciach z serialu, z tymi drobnymi poprawkami, wygląda to bardzo spoko.
 
Last edited:
Ja nie wiem, nie wiem jak to określić, ale niemal wszystkie zdjęcia z tego serialu są jakieś nienormalne :p, tzn. najzwyklejsze zdjęcie wg. mnie to to ze szponem kikimory. Gó*** tam widać i dlatego chyba jest jako tako.

Nie rozumiem. Ktoś się zabawia PS czy co. Jak nie filtr to tło, jak nie tło to dziwny kadr, jak nie dziwny kadr to dziwnie wyglądające stroje, jak nie dziwnie wyglądające stroje to jakaś dziwna perspektywa i faktycznie większość zdaje się szlifnięta jakoś komputerowo.

W ruchu to może i na pewno będzie się prezentować lepiej wszystko, LECZ póki co to mi to śmierdzi, a już napewno - no cóż - odstrasza.

Poza tymi "niezwykłościami" to Geralt prezentuje się najlepiej pomimo peruki - dziwnej/elfiej.
 
Równie dobrze można zapytać czy jakby pancerze Czarnych były fajne i powszechnie chwalone, to czy ktoś by powątpiewał w rolę i pozycję Bagińskiego w produkcji?

Ależ oczywiście, że na to można odpowiedzieć. Twierdząco. Przecież to są proste zależności. Podobnie jest z moim pytaniem - można na nie odpowiedzieć, albo chociaż się zastanowić.

Chociaż mam też taką teorię, że chcieli przez tą prezentację sprawdzić, czy przejdzie tak tanio wyglądający strój i charakteryzacja, skoro tak bardzo nie chcą się starać przy tych elementach serialu, ale mam nadzieję, że nie mam racji..

Ja akurat myślę podobnie. Taki swoisty sposób zmierzenia progu bólu. Nie sugeruję przy tym, że całkowicie było wszystko zależne od reakcji publiki na ten screen test i tam sobie spece od produkcji czekali odświeżając reakcje pod wypuszczonym materiałem i notując uwagi. Ale imo coś na rzeczy było i ta reakcja sprawiła, że nieco bardziej przyłożono się do niektórych elementów.

Zresztą - start zdjęć to niekoniecznie Cavill będący w blokach startowych wchodzący w pierwszej sekundzie na plan, to jeszcze inne sceny, inni aktorzy, przygotowania itd. Zwłaszcza, że cały charakteryzacja (obecnie zupełnie ok, jak dla mnie) nie wygląda na rewolucję w tej dziedzinie, oględnie mówiąc.
 
nie wiem, nie wiem jak to określić, ale niemal wszystkie zdjęcia z tego serialu są jakieś nienormalne :p,
To ja mam inaczej. Mnie dobór zdjeć i kadrowanie ich kojarzy się trochę z okresem przed wyjsciem do kin Drużyny Pierścienia. Wtedy sporo było kadrów z samego serialu, jak i z planu w róznych gazetach.

Jeżeli tak prezentuje się kikimora w serialu, to niezle. Wygląda creepy.
mobile.twitter.com/RyanJBlack/status/1187740862010269696
 
Last edited:
To ja mam inaczej. Mnie dobór zdjeć i kadrowanie ich kojarzy się trochę z okresem przed wyjsciem do kin Drużyny Pierścienia. Wtedy sporo było kadrów z samego serialu, jak i z planu w róznych gazetach.

Tak były to wtedy zdjęcia takie nietypowe fakt. Jednak tutaj dla mnie wygląda jakby chcieli pokazać np. Geralta, a reszta zdjęcia olewka. Może to celowe, może taki jest koncept, sprawia to wrażenie ubogie raczej.
 
Taki swoisty sposób zmierzenia progu bólu.
Jeśli okazało by się to prawdą, to zastanowiłbym się, dlaczego w ogóle mają do tego takie olewcze podejście. Przecież to serial fantasy, naprawdę wydawało im się, że widzowie nie będą zwracać uwagi na takie rzeczy jak charakteryzacja, kostiumy czy scenografię?
Przypomina mi się jeszcze sytuacja niemal równo z sprzed roku, z BAME Ciri. Ciekawi mnie, czy było to tak samo jak z kostiumem: Zastanawiali się, czy mogą dać czarnoskórą/ niebiałą aktorkę na Ciri, więc postanowili wypuścić wyciek, żeby sprawdzić reakcje internetu. A ponieważ reakcja była dość jednoznaczna (Nigdy chyba o marce nie było tak głośno w zagranicznym internecie) to postanowili wybrać białą aktorkę, nawet jeśli musieliby zrezygnować z małej Ciri.
Jeżeli tak prezentuje się kikimora w serialu, to niezle. Wygląda creepy.
mobile.twitter.com/RyanJBlack/status/1187740862010269696
bandicam 2019-10-25 20-19-54-337.jpg

Teraz zauważyłem, że kikimorze na zwiastunie nie widać głowy.
bandicam 2019-10-25 20-20-11-792.jpg

No nie wiem, przez tą humanoidalną głowę dziwnie to dla mnie wygląda, trochę jak Pennywise z IT Chapter 2.
 
Last edited:
Niezbyt mi się podoba kikimora z taką humanoidalną głową. Trochę nie na miejscu. Na tych "concept artach" widać chyba inną, ale zdaje się, że to nie były oficjalne concept arty (autor na swoim instagramie nazwał je "funartami")
 
Na tych "concept artach" widać chyba inną, ale zdaje się, że to nie były oficjalne concept arty (autor na swoim instagramie nazwał je "funartami")
> Serial nie prezentuje niczego ciekawego, nie posiada nawet typowego wiedźmińskiego klimatu.
> Pojawia się coś wyglądającego na koncept art
> Myśl że przynajmniej koncept art ocieka klimatem
> Okazuje się że to fanart.
Cholera, ten serial rozczarowuje mnie coraz bardziej i bardziej, a nawet jeszcze nie wyszedł.
Edit. Jeszcze raz Kikimora, tym razem w formie gifa.
https://i.imgur.com/TGphGDm.gif

Teraz to widzę, ona ma głowę z włosami? Znaczy ja wiem że to żeński demon wzięty przez Sapka z słowiańskiej mitologii, ale i tak to dość dziwna interpretacja. W książce zdaje się była opisana po prostu jako wielki robal:
"Caldemeyn przestąpił z nogi na nogę patrząc na pająkowaty, obciągnięty zeschłą czarną skórą kształt, na szkliste oko z pionową źrenicą, na igłowate kły w zakrwawionej paszczy. "
 
Last edited:
Lektura tego wątku to momentami fascynujące studium szaleństwa.

1. Pojawia się klickbaitowa plotka na temat serialu.
2. Forumowicze (niektórzy) panikują
3. Plotka okazuje się tylko plotką
4. Forumowicze (ci sami) dochodzą do wniosku, że to "badanie progu bólu"

Przepraszam, musiałem.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom