Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Tak sobie teraz myślę, że może jednak szykują jakąś bombę w obsadzie?
Problem w tym, że przynajmniej dla mnie Sebastian nie jest żadną bombą. Jedyną bombą był Cavill gdy ogłoszono go w zeszłym roku, wątpię że wezmą kogoś, kto mógłby go przebić. Musiał by to chyba być Mark Hamil albo Robert Downey Junior.
 
Szczerze, to wolę jakby się nie tłumaczyli (bo zbroja jaka jest każdy widzi) jak mają to robić w taki sposób, jakby mieli fanów za opóźnionych w rozwoju intelektualnym. Przecież to wyjaśnienie Lauren nie ma sensu i nijak wiąże się z wykonaniem i designem zbroi. Pomijam to, że Cahir ma taką samą, a chyba tego akurat nie zmienili i nie jest chłopem pańszczyźnianym.
 
Jedyne co daje nadzieje to fakt, ze między słowami można wyczytac, iż maja zamiar zmienic ten design w ppóźniejszych sezonach. Ale co zostało zobaczone, to sie nie odzobaczy.
 
"Każdy szermierz dupa, kiedy wrogów kupa."
O ile sam wygląd moim zdaniem nie da się nijak wybronić bo jest po prostu paskudny to sam argumentacja o chłopskim wojsku do mnie przemawia. Tylko w takiej sytuacji powinni raczej nosić jakieś proste zbroje, a nie wymysł jakiegoś płatnerza z duszą Picassa.
Post automatically merged:



Ja to zrozumiałem inaczej. Oni nie są biedni bo Nilfgaard biedny nie był tylko mają tak liczną armię, że zwykłych chłopów z zaciągu uzbrajają po taniości bo ich życie ma dla nich niewielkie znaczenie bo idą na ilość, a nie na jakość.
Przecież to jej tłumaczenie jest kompletnie nielogiczne. Cahir jako przedstawiciel wysokiego rodu nosi taką samą zbroję.
Prędzej uwierzyłbym, że Nilfgaard to państwo barbarzyńców o kompletnie odmiennej kulturze. Bo też i w taki sposób byli przedstawiani w opowiadaniach. Czarni chcą zniszczyć naszą cywilizację. Innych motywów, które by nimi kierowały na etapie opowiadań nie pamiętam. Być może były wspominane.
Wiem, ciężko się przyznać do błędu ale jedyne wytłumaczenie w tym przypadku, które wyjaśniałoby tą kwestię to takie, że kolokwialnie "Daliśmy dupy ale postaramy się naprawić to w przyszłym sezonie".
 
Jej tłumaczenie opiera się na założeniu, że armie Nilfgaardu są teraz w początkowej fazie wzrostu i doskonalenia i dopiero z czasem staną się tą groźną, doskonale wytrenowaną i wyposażoną machiną wojenną. W przekonaniu Hissrich (a przynajniej takie są jej wyjaśnienia), Nilfgaard do tej pory miał do czynienia jedynie z prymitywnymi społecznościami, które dawały się podbijać przy zastosowaniu najbardziej podstawowych środków. Aż w końcu zetknęli się z ludnością Królestw Północnych i tam dopiero się zorientowali, że dotychczasowe opancerzenie i uzbrojenie może nie być wystarczające, bo jednak zbroja płytowa znacznie lepiej chroni od tej ze skóry nosorożca. Za kilka lat wrócą już lepiej ubrani i wyszkoleni.
Czy ma to jakiś sens? Tak nie bardzo, bo przecież Nilfgaard od dziesięcioleci miał normalne (względnie normalne) kontakty z Północą i wystarczająco dobrze się tam orientowano, z czym się zetkną ich wojska. Nawet na tej uczcie u Calanthe jest jakiś ambasador Nilfgaardu. Do tego między bajki można wsadzić jakąkolwiek logistyczną możliwość fizycznego wytworzenia tysięcy nowych pancerzy w tak krótkim czasie, bo brak materiału, brak wykwalifikowanych rzemieślników. Tak więc ja nie wiem, jakim cudem w ciągu tych powiedzmy dwóch lat miałoby dojść do tak diametralnej zmiany wyposażenia. Tam doszło do rewolucji, ale kadrowej, a nie sprzętowej.
 
Last edited:
Wracając jeszcze do poprzedniego trailera. W jednej scenie widzimy tam Myszowora, który mówi Geraltowi "This child will be extraordinary". Mogę się założyć, że to chwilę po tym, jak Geralt zażądał od Duny'ego spełnienia Prawa Niespodzianki, bo obaj są w dosyć nieświeżej formie po bankiecie, a Myszowór jest widocznie młodszy, bez siwych włosów w brodzie. Niedopowiedzenie Sapka było w tym momencie świetne, ale wyobrażam sobie, że rozpętała się tam niemała burza po tym, czego Geralt zażądał i ciekaw jestem jak to ugryzą. Wniosek, że Ciri będzie niezwykłym dzieckiem po tym, co właśnie zobaczyli u Pavetty wydaje się być dosyć logiczny, więc do tego się nie mogę przyczepić. Ale czy Calanthe przepędzi Geralta na cztery wiatry, czy będzie to inna interpretacja, zobaczymy.

E: Poza tym bardzo możliwe, że widzieliśmy już fragment sceny, kiedy Ciri pije Wodę Brokilonu. W teaserze na moment przez ujęciem ataku Pavetty w sali balowej w Cintrze, widzimy Ciri, którą wyraźnie coś... uderzyło :D Jakaś moc. W tle natomiast widzimy zarys driady, która pojawia się wcześniej, na początku teasera (coraz bardziej przychylam się niestety do teorii, że to Eithne). Nie przychodzi mi nic innego na myśl, jak właśnie ta scena z książki, która wywoła wizje widoczne w obu zwiastunach.

The Witcher Teaser HQ.mp4_snapshot_01.jpg
 
Last edited:
Jakbyście nie sarkali na zbroje Nilfgardu wszyscy i tak obejrzymy ten serial.
Ja ja uwielbiam tego typu komentarze.

Nie wiem czy to tylko ja, ale mięśnie Cavilla wydają się być mniejsze niż na teaserze. Nie wiem, może to kwestia ujęcia, ale na reddicie już pojawiła się teoria, że te przerośnięte mięśnie to efekt uboczny wypitych eliksirów. Poza tym, na ujęciu ze zwiastuna widać trochę blizn na ciele Geralta. Miło że są, choć i tak jest ich strasznie mało, biorąc pod uwagę jaki zawód na co dzień wiedźmin wykonuje.

bandicam 2019-11-07 17-12-06-606.jpg
 
Last edited:
Nie wiem czy to tylko ja, ale mięśnie Cavilla wydają się być mniejsze niż na teaserze. Nie wiem, może to kwestia ujęcia, ale na reddicie już pojawiła się teoria, że te przerośnięte mięśnie to efekt uboczny wypitych eliksirów. Poza tym, na ujęciu ze zwiastuna widać trochę blizn na ciele Geralta. Miło że są, choć i tak jest ich strasznie mało, biorąc pod uwagę jaki zawód na co dzień wiedźmin wykonuje.

View attachment 11020544
Kwestia pozycji. Na pierwszym nachylony, wyeksponowane barki, klatka piersiowa, biceps. Dodatkowo kamera jest bliżej. Na drugim rozciągnięty, plecy ściągają barki do tyłu. Nawet na tym drugim jest trochę zbyt rozbudowany jak na tryb życia wiedźmina nie zawsze mającego co jeść.
 
Kwestia pozycji. Na pierwszym nachylony, wyeksponowane barki, klatka piersiowa, biceps. Dodatkowo kamera jest bliżej. Na drugim rozciągnięty, plecy ściągają barki do tyłu. Nawet na tym drugim jest trochę zbyt rozbudowany jak na tryb życia wiedźmina nie zawsze mającego co jeść.
To Wiedźmin dostosowany do Amerykańskich warunków. Nikt by nie uwierzył że jakieś chuchro jest jakimś Rzeźnikiem z Blaviken. Głodnym i biednym się nie wierzy. Po za tym to ma "realistycznie" wyglądać a Wiedźmin który żarcia sobie nie odmawia i do tego jest pierwszorzędnym zabijaką ma wyglądać jak jakiś przeciętny zamorzony Słowianin. Zaraz by padły oskarżenia że tak to tylko wyglądają wegetarianie wcinający chipsy z jarmużu
 
To Wiedźmin dostosowany do Amerykańskich warunków. Nikt by nie uwierzył że jakieś chuchro jest jakimś Rzeźnikiem z Blaviken. Głodnym i biednym się nie wierzy. Po za tym to ma "realistycznie" wyglądać a Wiedźmin który żarcia sobie nie odmawia i do tego jest pierwszorzędnym zabijaką ma wyglądać jak jakiś przeciętny zamorzony Słowianin. Zaraz by padły oskarżenia że tak to tylko wyglądają wegetarianie wcinający chipsy z jarmużu
A wystarczyłoby żeby wyglądał tak:
19363_m1274660348.jpg


A nie jak syn Supermana i Hulka ;) Na szczęście w większości ujęć które pokazywali nie razi to aż tak bardzo.
 
Przecież to jej tłumaczenie jest kompletnie nielogiczne. Cahir jako przedstawiciel wysokiego rodu nosi taką samą zbroję.
Prędzej uwierzyłbym, że Nilfgaard to państwo barbarzyńców o kompletnie odmiennej kulturze. Bo też i w taki sposób byli przedstawiani w opowiadaniach.

Podejrzewam, że po prostu chcieli stworzyć wyposażenie nilfgaardzkich żołnierzy całkowicie odróżniające się od rynsztunku żołnierzy Królestw Północy by podkreślić ich kulturową odrębność i stąd te komiczne pancerze "ze skór nosorożca" oraz fikuśne szable zamiast mieczy. Dziwi mnie tylko, że Cahir ma dokładnie identyczną zbroję. Albo Pani Hissrich tworzy swoje teorie na poczekaniu, albo to jest scena w której Cahir jest przebrany za zwykłego żołnierza. Obawiam się, że jednak tak nie jest bo wyraźnie widać, że ma na tym ujęciu pelerynę której zwykli żołnierze nie noszą.
 
Powiem szczerze, że trochę mi się design Nilfgaardczyków kojarzy z Dark Elfami w Młotku. Ja co prawda grałem nimi w Mordheim, ale mieli i fikuśne szable i takie lekko pomarszczone kubraczki.

Ja wtedy ledwo opanowałem brushowanie, uczyłem się malować figurki i w sumie efekt był podobny do tego z serialu :D
 
Ktoś poprawił w photoshopie zbroje Cahira.
bandicam 2019-11-08 09-19-52-164.jpg

Dla mnie wygląda to o niebo lepiej. Nie idealnie (Te płaty wyglądają jakby zostały zrobione ze skóry) ale lepsze to niż poprzednie. Przy tym prezentuje się dość praktycznie, no i spełnia swoje podstawowe założenia, czyli wyróżnia się na tle pancerzy z północy. Tak to powinno wyglądać od samego początku.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom