Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Gry Chalotry w Wiedźminie nie widzieliśmy. (oczywiście nie liczę kilkusekundowych urywek z trailerów). Tyle tylko, że dziwnym trafem opinia Bagińskiego zbiega się z opiniami już co najmniej kilku innych osób na jej temat.
A te kilka osób to jacyś postronni świadkowie czy może ludzie zaangażowani w produkcję serialu? Nie zrozum mnie źle, być może zagra zjawiskowo ale na tym etapie nie dowierzam Panu Baginskiemu i reszcie bo cóż mają mówić? Że wypadła średnio nawet jeżeli to wg nich prawda? Na razie to co widziałem wypada w porządku, być może rozwinie i zagra tę postać na miarę moich oczekiwań albo nawet je przeskoczy. I będę zadowolony że pan Bagiński miał rację. Tylko ze sceptycyzmem podchodzę do takich wypowiedzi czego by one nie dotyczyły bo to zazwyczaj jest festiwal próżności. Ze szczyptą soli traktuje ich przechwałki i tyle.
 
Czyli pierwszy pokaz jednak 3 grudnia, a nie 16tego. Chyba że to tylko jakaś niedługa kompilacja klipów, a nie cały pilot. No, ale fajnie będzie usłyszeć jakieś opinie z ust nie tylko dziennikarzy.
Post automatically merged:

W Polsce przedpremierowy event 18 grudnia w Warszawie, kto jedzie? :p
Jak nie będzie rano to jadę !! A gdzie konkretnie jest info o tym evetncie ?
 
Last edited:
O matko ależ wy ludzie jojczycie! A ja wam powiem tak:

Nic nie będzie w moim mniemaniu gorsze niż to...Hmm nie wolno brzydko dobra niż ten produkt jelit z 2001 roku. Rany miesiąc z okładem do premiery a każdy "Ekspert" wypowiada się, co najmniej tak jakby wszystkie sezony trzy razy widział wiedźminolodzy w Mordę! Odrobinę ufności odrobinę. A jeśli ktoś się spodziewał arcydzieła to niech o tym zapomni, bo przypomnijcie mi, kiedy netflix zrobił serialowe arcydzieło ostatnio? Jak nie pamiętacie to powiem 3 lata temu. Ja będę bardzo szczęśliwy, jeśli serial będzie dobry najwyżej dobry. Zaś zmiany względem książkowego oryginału będą z pewnością, bo netflix tak robi. Obwarowuje sobie w umowach prawo do ingerencji w tekst tak było z "Modyfikowanym węglem" tak było z "Anią nie Anną" tak samo będzie z wiedźminem amen. Mnie zależy tylko na jednym żeby zachowali charakter książek i klimat tyle ochłońcie.
 
Tylko widzisz, charakter i klimat książek tkwi moim zdaniem w rzeczach, które oni postanowili usunąć, zmienić albo nawet których przez sam rodzaj produkcji nie są w stanie przenieść na ekran. Ten charakter tkwi w języku, w dialogach, w detalach rozproszonych po wszystkich tomach. Jeśli ten serial będzie miał jakiś charakter, to raczej swój własny, a nie książkowy.
 
A te kilka osób to jacyś postronni świadkowie czy może ludzie zaangażowani w produkcję serialu? Nie zrozum mnie źle, być może zagra zjawiskowo ale na tym etapie nie dowierzam Panu Baginskiemu i reszcie bo cóż mają mówić? Że wypadła średnio nawet jeżeli to wg nich prawda? Na razie to co widziałem wypada w porządku, być może rozwinie i zagra tę postać na miarę moich oczekiwań albo nawet je przeskoczy. I będę zadowolony że pan Bagiński miał rację. Tylko ze sceptycyzmem podchodzę do takich wypowiedzi czego by one nie dotyczyły bo to zazwyczaj jest festiwal próżności. Ze szczyptą soli traktuje ich przechwałki i tyle.
Nie, akurat mówię głównie o ludziach którzy ją widzieli w teatrze oraz o osobach, które były na comic conie i widziały fragmenty serialu.
 
bo przypomnijcie mi, kiedy netflix zrobił serialowe arcydzieło ostatnio?
Eee, w sierpniu.

Dark Crystal widziałem już od tej pory dwa razy (żadnego serialu nie oglądałem po raz drugi tak szybko) - najlepsze fantasy jakie powstało zaraz po Władcy Pierścieni. Czyli da się.

trylogię husycką, którą ubóstwiam
Szkoda, że wywala się na pysk w połowie i już nie wstaje. Dobre Narrenturm, średni Bojownicy, nędzne Lex Perpetua, kompletny brak pomysłu na fabułę, tylko wałkowane w kółko złapali go/uciekł/złapał go kto inny/uciekł/złapał go jeszcze kto inny... niespodzianka! Znowu uciekł! Jakoś nigdy nie miałem ochoty do tego wracać, ale ekranizację bym obejrzał, bo tu fabułę było by łatwiej poprawiać, niż zepsuć :p


Tak w ogóle to nie mogli zrobić Eista z brodą? Aktor świetnie z nią wygląda, a teraz to mi w ogóle nie pasuje na króla pochodzącego ze Skellige :/
 
Last edited:
Szkoda, że wywala się na pysk w połowie i już nie wstaje.

Bez przesady. Aż tak bym tego na pewno nie określił. Zresztą, to może niepopularna opinia, ale czy książki Sapkowskiego aż tak mocno stoją... fabułą? Ciekawą intrygą, twistami, żelazną konsekwencją wydarzeń etc.? Najlepsze, co jest w tych książkach to styl, klimat, smaczki językowe, nawiązania, drobne mrugnięcia okiem. Aha, i styl ;)

ją widzieli w teatrze oraz o osobach, które były na comic conie i widziały fragmenty serialu.

No, tego serialu to faktycznie spora próbka. Ile czasu trwa klip z nią?
Można jej grę zobaczyć nie tylko na deskach teatru, a następnie wyrobić sobie opinię, do czego zresztą każdego zachęcam.
 
Tylko widzisz, charakter i klimat książek tkwi moim zdaniem w rzeczach, które oni postanowili usunąć, zmienić albo nawet których przez sam rodzaj produkcji nie są w stanie przenieść na ekran. Ten charakter tkwi w języku, w dialogach, w detalach rozproszonych po wszystkich tomach. Jeśli ten serial będzie miał jakiś charakter, to raczej swój własny, a nie książkowy.

Widzisz Pojmuję to nieco inaczej dla mnie o klimacie książek stanowi to, że pod przykrywką opowieści fantasy opowiadają one o nas, jako ludziach, Jeśli tylko zachowają ten element to będę zadowolony. O klimacie decyduje też narracja, Sapkowskiego której serial nie odda, więc jak już mówiłem jestem pogodzony z pewnymi zmianami.
 
Nk czy Dark Crystal jest czegoś kontynuacją czy można oglądać samodzielnie?
Dark Crystal: Age of Resistance jest serialowym prequelem filmu Jima Hensona z 1982. Jego znajomość absolutnie nie jest potrzebna do zrozumienia co się dzieje, choć film obejrzałem na długo zanim dowiedziałem się, że ten serial w ogóle powstaje i byłem zadowolony. Jeżeli lubisz prace Hensona, tradycyjne efekty ze śladową ilością cgi i mistyczno-mroczne klimaty, to zdecydowanie polecam.
 
O taaak, dołączam do poleceń Dark Crystal! Ja wcześniej nie znałam twórczości Hensona, ale też przepadłam całkowicie, niesamowite jak ten serial został zrealizowany. Fabuła sama w sobie nie jest wybitnie złożona i oryginalna, ale właśnie w tym jej urok i dzięki temu cały serial nie jest przekombinowany. Coś pięknego.
 
Tak wracając do tematu, zbiór informacji od Wywiadu Redańskiego na temat kręcenia Bitwy pod Wzgórzem Sodden (Czy raczej twierdzą Sodden, patrząc na zdjęcia)
 
Precedens jest, jedno z konkursowych opowiadań ze "Szponów i kłów" faktycznie opowiadało o ruinach elfiej twierdzy w okolicy wzgórza :p Byle na samym szczycie miejsce na obelisk zostało.
 
Nawet mnie nie denerwuj. Tak jakby twierdze budowano w taki sposób, by jak najbardziej ułatwić życie oblegającym. Na pewno ktoś sobie pomyślał, że dobrze będzie, jak się przesunie nieco całe zamczysko, bo wróg nie będzie miał się gdzie porządnie rozłożyć z obozem i machinami.
 
Last edited:
jedno z konkursowych opowiadań ze "Szponów i kłów" faktycznie opowiadało o ruinach elfiej twierdzy w okolicy wzgórza :p Byle na samym szczycie miejsce na obelisk zostało.
Fajnie, tylko że "Szpony i Kły" są zbiorem opowiadań napisanych przez fanów, i nawet jeśli Sapkowski je czytał, to w życiu nie uzna zawartych w nich informacji za kanon.
To zwróciło moją uwagę:
bandicam 2019-11-15 23-21-15-130.jpg

Kto to może być? Wieśniak - statysta? Najemnik? Może żołnierz Kaedwen?
(Być może) Redańczycy
bandicam 2019-11-15 23-22-45-265.jpg

Tak patrząc na wyciekłe zdjęcia można by pomyśleć, że wszyscy żołnierze północy, Temerczycy, Redańczycy, Kaedweńczycy, Liryjczycy, Cintryjczycy, wszyscy dostali dobrze lub wiarygdnie prezentujące się opancerzenie, tylko Nilfgaardczycy, którzy powinni prezentować się najlepiej z nich wszystkich, prezentują się najgorzej. Co za ironia losu.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom