Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Wiecie, co? Słuchałem widziałem już kilka wywiadów z panem Tomaszem "Płacisz i masz" Bagińskim i odnoszę wrażenie, że on się na nich wypłakuje dziennikarzom, że odsunęli go wzięli od "żłobu" i jest taki biedny teraz.
Jak dla mnie to Bagiński pewnie cieszy się, że ten serial w ogóle powstał, i że jest jakoś związany z jego produkcją. To jaką ma ostatecznie jakość, i jak dobrą adaptacją jest, pewnie mu wisi.
I szczerze mówiąc, wcale mnie to nie dziwi. Chyba wielu z nas miałoby w tej sytuacji podobne nastawienie o on.
 
W ogóle nie odniosłem wrażenia żeby Bagiński się komuś wypłakiwał. Na każdym kroku przecież podkreśla, że miał tam sporo roboty i że robienie serialu to jest praca zespołowa. Myślę też, że nie szedł do Netflixa z przekonaniem, że zrobią go najważniejszą osobą w produkcji, bo realia pewnie znał i raczej wiedział, czego się może spodziewać. Tak jak pisze @geralt.z.rivi.20, Bagiński pewnie jest bardzo zadowolony, że serial powstał w profesjonalnych warunkach i trafi do szerokiej widowni. Nawet jeśli ma do kogoś żal, to go jawnie nie okazuje.
 
W ogóle nie odniosłem wrażenia żeby Bagiński się komuś wypłakiwał. Na każdym kroku przecież podkreśla, że miał tam sporo roboty i że robienie serialu to jest praca zespołowa. Myślę też, że nie szedł do Netflixa z przekonaniem, że zrobią go najważniejszą osobą w produkcji, bo realia pewnie znał i raczej wiedział, czego się może spodziewać. Tak jak pisze @geralt.z.rivi.20, Bagiński pewnie jest bardzo zadowolony, że serial powstał w profesjonalnych warunkach i trafi do szerokiej widowni. Nawet jeśli ma do kogoś żal, to go jawnie nie okazuje.

Ja też zupełnie tego nie odczuwam. Poza tym nadal nie za bardzo wiem, jaka w waszej opinii rola Bagińskiego powinna w tym być, bo jak dla mnie producent kreatywny to dokładnie to do czego on się nadaje, a zakres obowiązków jest dosyć spory. W ogóle ja odnoszę wrażenie, że Netflix próbuje trochę z niego i Lauren zrobić kolejny duet B&W, gość był podczas zdjęć do połowy sezonu (w tym najważniejszych 1 i 8) i cały czas dłubał przy serialu, a wy nadal uważacie, że został odsunięty na boczny tor. Dobre sobie.
 
Poza tym nadal nie za bardzo wiem, jaka w waszej opinii rola Bagińskiego powinna w tym być, bo jak dla mnie producent kreatywny to dokładnie to do czego on się nadaje, a zakres obowiązków jest dosyć spory.
a wy nadal uważacie, że został odsunięty na boczny tor. Dobre sobie.
Zapewne niektóre osoby tutaj uważały, że Bagiński piastując takie "wpływowe" stanowisko, nie pozwoliłby na takie rzeczy jak nilfgaardzkie zbroje, i zwróciłby uwagę jeszcze na etapie pisania scenariusza/wyboru aktorów, że czarnowłosa Calanthe, Driady z afryki, zmiana wzgórza Sodden na twierdzę Sodden to błędna interpretacja, a skoro nic z tym nie zrobił, to wyraźnie świadczy o tym, że nie miał nic do powiedzenia.
 
Miniaturki do 4 odcinków
ayq3ghi95r141.png
 
błędna interpretacja

Każdy ma prawo do własnej interpretacji, a mnóstwo osób tutaj cały czas nie bierze pod uwagę, że Bagiński naprawdę tak to widzi. Być może nie, być może nie miał nic do gadania tak jak twierdzicie, ale może jednak? Tego raczej się już nie dowiemy, a jeśli już to za kilka lat o ile serial okaże się niewypałem i zostanie skasowany, a osoby zaangażowane w jego produkcję zaczną wylewać żale.
 
bandicam 2019-11-30 11-21-44-471.jpg

Okropnie wyglądają te włoso-kolce. Co prawda nie widzę całej twarzy, ale zaczynam się obawiać, że u Brodzkiego będzie to wyglądało lepiej. Swoją drogą, czy to tak trudno po prostu dać Dunemu prawdziwą, zwierzęcą "mordę jeża" zamiast takich hybryd jeżo-ludzkiej twarzy?
Spodziewam się memów z Dunym i BiedaSoniciem w rolach głównych.
bandicam 2019-11-30 11-21-57-993.jpg

Ciekawi mnie, kto/co to jest.
 
Zapewne niektóre osoby tutaj uważały, że Bagiński piastując takie "wpływowe" stanowisko, nie pozwoliłby na takie rzeczy jak nilfgaardzkie zbroje, i zwróciłby uwagę jeszcze na etapie pisania scenariusza/wyboru aktorów, że czarnowłosa Calanthe, Driady z afryki, zmiana wzgórza Sodden na twierdzę Sodden to błędna interpretacja, a skoro nic z tym nie zrobił, to wyraźnie świadczy o tym, że nie miał nic do powiedzenia.

Ty nie masz pojęcia ile, co i gdzie do powiedzenia miał Bagiński, nie wiem tego ja, czy inna dowolna osoba z forum. Możemy zatem przestać udawać, że jest inaczej?
 
Prawdopodobnie Adda po odczarowaniu
A możliwe, sądząc po tytule odcinka.
Ty nie masz pojęcia ile, co i gdzie do powiedzenia miał Bagiński, nie wiem tego ja, czy inna dowolna osoba z forum. Możemy zatem przestać udawać, że jest inaczej?
O co ci chodzi? Joszcz się pytała, czemy niektórzy tutaj uważają, że Bagiński został odsunięty na boczn tor, no to jej tłumaczę z skąd taka postawa niektórych użytkowników. To nie jest moja opinia o Bagińskim.
 
Adda wyglada ekstra, teraz rozumiem co niektorzy mieli na myśli mówiąc o horrorowym klimacie, za to Duny ma fryzure jak Danzel :D No i ta wioska z Krańca Świata- fajnie to wyglada ale w mojej wyobraźni zawsze bedzie bardziej przypominala polskie wioski z malwami pod oknem i kwitnąca jabłonką z bielonym pniem.
 
Zależy co się rozumie przez klimat horroru. Nie sądzę, by ktoś miał na myśli, że po seansie strach będzie zgasić światło. Chodziło raczej o stronę wizualną. Nie stronią od krwistości, choć jest to krwistość dość umowna. Rozczłonkowane ciała są, choćby kadr z wozem, ale daleko im do tego, jak naprawdę wygląda przepołowiony człowiek. Zresztą ta umowność jest widoczna w prawie każdej scenie, w której ktoś ginie, więc kategoria wiekowa 16+ jest wprowadzona zapewne z powodu golizny, a nie troski o zdrowie psychiczne widzów zszokowanych latającymi wnętrznościami.
 
Z tym horrorem to wydaje mi się że była nadinterpretacja wypowiedzi, której udzieliła osoba związana bodaj z efektami lub charakteryzacją. Chodziło tam raczej o to że potwory (i cała otoczka z nimi związana) będą bardziej przypominać istoty z horrorów niż z typowego fantasy.

W końcu w takim Władcy Pierścieni też były potwory, ale ciężko byłoby przyrównać obecne tam orki czy balroga to istot z koszmarów i sądzę że właśnie o to chodziło. Chyba tylko nazgule można by uznać za horrorowe potworki przede wszystkim ze względu na otoczkę.

Myślę, że Wiedźmin ma potencjał na parę horrorowych momentów, chociażby takie stare dworzyszcze spokojnie można by ukazać jako miejsce budzące grozę. Oczywiście Geralt nie będzie bezbronną ofiarą uciekającą przed potworem, ale ów potwór wciąż będzie stanowił zagrożenie więc można uzyskać odpowiednie napięcie potęgowane jeszcze stosowną atmosferą lokacji.
 
Zazwyczaj tak, ale widać, że Wiedźmin to bardzo ważny projekt. Już ilość materiałów, które mogliśmy zobaczyć jest większa niż zwykle - wywiady, filmy typu 'Henry na siłce' czy 'Anya i Freya komentujące opinie fanów po zwiastunie', liczne konwenty i eventy, przedpremierowe pokazy organizowane z pompą i wiele innych. Wcześniejsze ruszanie z reklamami wpasowuje się w tę strategię, bo to ma być TEN serial, a nie kolejny zapychacz*.

*Ta, wiem, będzie niewypał, bo Murzynowie i Azjatowie straszo w Blavikenie :sneaky:
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom