Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Ale ślub to pewnie osobna scena, kręcona jednocześnie z tymi scenami od Kwestii Ceny
No właśnie nie byłbym tego taki pewien. Cytat (wolne tłumaczenie) z Lauren z CC (od 4:45): "Mamy tutaj sekwencję ślubu. I oczywiście, jest tam człowiek-jeż, jak to bywa w dobrych sekwencjach ślubnych... I to jest pierwsze zetknięcie się Geralta z przeznaczeniem w całym show".
 
Ludzie z RMF byli na planie i podobno oglądali scenę ze ślubu Pavetty i Jeża.
Kolejna zmiana?
tutaj link
20191201_210859.png
 
Czyli to jest jakimś cudem połączony ślub Calanthe i Eista z całym opowiadaniem Kwestia Ceny? Calanthe zaprosiła Geralta na wesele, bo przypadkiem Jeż przechodził w tym czasie z tragarzami i obawiała się, że impreza może się nie udać?
Ach, teraz dostrzegłem, że to Jeż z Pavettą sobie ślubują. Nie ogarniam tego moim skołatanym umysłem. Improwizacja godna Mickiewicza.
 
Z wywiadu.
After Geralt, I think the most challenging armor is the Nilfgaardian armor. It was supposed to be threatening and strange. This armor is actually described as a black armor with a sun motif on it. It would have been easy to turn it into any medieval or Renaissance armor. But I thought it would not be enough to express the dark and scary power of the Nilfgaardian army.
Miało być mrocznie i przerażająco, a wyszło głupio i śmiesznie.
 
Dark and scary? Naprawdę? Czy Nilfgaard to zaawansowanie zmilitaryzowane imperium czy orkowie z Mordoru, bo już się pogubiłem.
 
On chyba przeczytał jeden fragment z opisem zbroi Cahira, dodał do tego jakieś swoje mylne wyobrażenia i przeniósł to na całe wojsko Nilfgaardu.
 
Swoją drogą jedyni przedstawiciele Skellige, których dotąd widzieliśmy, w ogóle nie wyróżniają się od reszty dworu. Myszowór chociaż ma jeszcze tę swoją brodę, ale Eist wygląda jak nadęty hrabia. To ma być jarl i weteran rejz?
 
Swoją drogą jedyni przedstawiciele Skellige, których dotąd widzieliśmy, w ogóle nie wyróżniają się od reszty dworu. Myszowór chociaż ma jeszcze tę swoją brodę, ale Eist wygląda jak nadęty hrabia. To ma być jarl i weteran rejz?

Crach się wyróżnia xd a przynajmniej jego aktor ^^
 
W kwestii tego co mi sie podoba jak dotad, to łatwiej mi ujac co sie nie podoba- Aretuza, zbroje Nilfgaardu, halogeny w Brokilonie. Poza tym cała reszta mi sie podoba lub jest obojetna wiec nie mam zamiaru pisac elaboratow na temat tego jak każdy najmniejszy detal mówi o tym, że bedzie to wspaniały serial, jak zwykli to czynic jego przeciwnicy. Pożyjemy zobaczymy, ale jak na razie moim zdaniem proporcja "za" wobec "przeciw" jest przeważająca.

Anya na tych zdjeciach wyglada na taka drobna i chudziutka, zupelnie inaczej niz w trailerze, ciekawe czy to kwestia perspektywy czy faktycznie kamera dodaje kilogramów.
 
Ona ogólnie jest szczupła i dość drobna (no... 170 cm wzrostu ma więc też bez przesady.) Ale nie żeby Yennefer była inaczej opisywana.. xd
 
Naprawdę, mogliby sobie darować to tłumaczenie odnośnie zbroi, bo to jest po prostu żałosne. Jeszcze zrozumiem chęć wyróżnienia tych pancerzy na tle tych z północy, ale od kiedy zmarszczki na pancerzach czynią je "dark and scary"?
Tima Aslama powinni wywalić na zbity pysk, już nawet nie za sam projekt tych pancerzy, co za sam sposób jego myślenia.
Niedobrze mi się robi czytając jego wypowiedzi.: "Our goal was to make Geralt look fierce and sexy. "
Serio?!
 
Last edited:
Naprawdę, mogliby sobie darować to tłumaczenie odnośnie zbroi, bo to jest po prostu żałosne. Jeszcze zrozumiem chęć wyróżnienia tych pancerzy na tle tych z północy, ale od kiedy zmarszczki na pancerzach czynią je "dark and scary"
Tima Aslama powinni wywali na zbity pysk, już nawet nie za sam projekt tych pancerzy, co za sam sposób jego myślenia.
Niedobrze mi się robi czytając jego wypowiedzi.: "Our goal was to make Geralt look fierce and sexy. "
Serio?!
Ale czy on to sobie tak sam wymyślił, czy raczej dostał takie wytyczne z góry?
 
Ale czy on to sobie tak sam wymyślił, czy raczej dostał takie wytyczne z góry?

Mógł dostać ogólne wytyczne, ale przekucie tego na jakieś stroje to zwykle zadanie specjalisty od kostiumów właśnie - nikt (poza totalnymi zamordystami z branży) nie stoi za nim i nie mówi: "Weź no tę folię stretch co leży w kącie i pomarszcz trochę ten pancerz". To jego wizja i realizacja tych wskazówek. Te intencje, o których wspomina w tym mętnym tłumaczeniu mogą rzeczywiście pochodzić od showrunnera, ale to on je przekuł w efekt końcowy.
 
Wywalić na zbity pysk po jednej wpadce? Też okropnie mi się nilfgaardzka zbroja nie podoba, ale gość stworzył (bądź raczej zaprojektował) dziesiątki ślicznych kostiumów (przynajmniej w moim guście). I jestem ciekaw kolejnej jego próby podjęcia się projektu tej zbroi w sezonie drugim, o ile zdecydują się jej design zmienić.

Intencje stojące za strojami interesują mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg. Mógłby nawet powiedzieć, że chciał zrobić z Geralta paladyna, jeżeli efekt końcowy byłby taki sam jak obecnie. Mógłby też dać super sensowne wytłumaczenie dla zbroi nilfgaardzkiej, ale zupełnie by mnie to do stroju nie przekonało.
 
Swoją drogą, to w grafikach koncepcyjnych, tzn. tej z Geraltem mocno widać inspirację grami (i fanowską przeróbką Cavilla, która z kolei też jest grami inspirowana). Ale ten szkic już chyba był wcześniej.
 
Szkoda że nie zainspirowali się ubraniem Geralta z W1 (myślałem że pójdą bardziej w stronę tej grafiki, którą wrzucił Bagiński po ogłoszeniu Cavilla) ale i tak jest spoko.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom