Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Jeszcze coś:
bandicam 2019-12-09 21-38-30-799.jpg

Zdjęcie z tą lokacją już było, ale z samym Geraltem. Myślałem że to będzie z odcinka o smoku, ale skoro jest tu też Jaskier w tym samym ubraniu co w tej karczmie, to chyba w tej scenie Wiedźmin z Bardem rozglądają się za Diabołem.
 
Nie tylko, bo chociażby casting się wielu ludziom nie podobał, a teraz opinie coraz lepsze.

W moim przypadku słowa powyższe są niezwykle trafne - jeśli chodzi o odtwórcę głównej roli. Jegomość Cavill wydawał mi się bardzo złym wyborem, ale ... najprawdopodobniej nie mogłem się bardziej mylić. Ów człek, z całej ekipy najbardziej chyba przyłożył się do roli, którą wydaje się traktować z prawdziwą pasją, a znajomością tematu i zaangażowaniem błyszczy na firmamencie obsady.
Okoliczność powyższa jest dla mnie ważniejsza od spraw tyczących wyglądu, dlatego zdanie zmieniłem, a po zapoznaniu z całością materiału trza będzie zapewne uprzednie anse "odszczekać".
Jednakże, inne anse w zakresie obsady nadal pozostają "prawomocne", a nawet więcej - niektóre decyzje personalne uważam za przejaw głupoty per se.
 
Świetne te materiały przedstawiające główną trójkę bohaterów. Najlepiej wypadł chyba ten o Yen, potem Geralt i na końcu Ciri. Jak nie byłem do końca przekonany co do Anyi Chalotry jako Yen tak po tym materiale kupiła mnie ;) Czekam z niecierpliwością na premierę, mimo iż może nie wszystko będzie tak jak by sobie życzyli zapalczywi fani to i tak zapowiada się kawał dobrego kina.
 
Ale pamiętam, że na samym początku kiedy sporo osób narzekało na to czy na tamto i padał argument żeby zaczekać na oficjalne materiały to niektórzy to zbywali, bo przecież już teraz gołym okiem widać, że padaka

Wybiórczą masz pamięć :) Ja także pamiętam, że niektórzy w ciemno obstawiali, że będzie świetnie, a potem nawet nilfgaardzkie zbroje (vel będą-na-drugi-plan), fatalny montaż (vel może-to-na-potrzeby-materiału-a-w-serialu-będzie-inaczej) czy brokilońskie "naturalne" światło (vel kwestia-oświetlenia-może-to-tylko-fragment) w niczym im nie przeszkodziły, tzn. nie pisali wtedy "No ok, są oficjalne materiały i nie wszystko wygląda super, może ci co to przewidzieli wcześniej mieli trochę racji".

Czyli - przyszłe te oficjalne materiały - była padaka, ale w niektórych refleksji to nie wzbudziło :p A teraz wypominają, że ktoś zachował obiektywizm, i jak mu się coś podoba, to pisze że się podoba, a jak nie, to nie, miast brać przykład :)

P.S. A teraz w celu zachowania symetrii powinny paść następujące uwagi: poczekajmy, jak to będzie wyglądać w gotowym serialu, dali co mieli najlepszego na materiały promocyjne, normalka - brzmi znajomo? :)
 
@raison d'etre możliwe, że chodzi o marki z Naroku. Geralt dostał tam 90 za zeugla, więc 4 to byłoby mało.

Dla mnie oczy Yen zawsze były fioletowe, nie zmieniły się jako jedyne i dlatego zdradzały jej przeszłość.

Tak na szybko ogromne wrażenie zrobił na mnie materiał z Yen i możliwe, że to będą moje ulubione sceny spoza książek. Geralt jest fantastyczny, kikimora wypadła okropnie dobrze. O Ciri dalej się nieco obawiam, na pewno najsłabszy dla mnie materiał.
 
Ta wspólna kąpiel Geralta i Yen jest chyba z Ostatniego życzenia. Zwróciliście uwagę na minę Geralta, wygląda jakby był tam siłą albo się co najmniej niepokoił, np. stanem Jaskra. A armia golasów to jest, zdaje się, magia Yen.

A te marks
odnoszą się nie tylko do waluty, ale do jeszcze jednej rzeczy związanej z Yen. Ktoś się wygadał na reddit. Tyle, że w polskiej wersji tego podwójnego znaczenia nie dało się zachować.

I jeszcze potwierdzenie, że Fringilla uczyła się w Aretuzie....
Fringilla.png
 
Last edited:
możliwe, że chodzi o marki z Naroku. Geralt dostał tam 90 za zeugla, więc 4 to byłoby mało.
Jest to w sumie możliwe, bo podobno Tissaia najpierw pytała o świnię i chłop zawołał dziesięć marek. Czyli sprzedał Yennefer za pół świni.
kikimora wypadła okropnie dobrze
Czytam to 'okropnie' i przechodzi mi przez myśl, że chyba nie aż tak źle. Czytam dalej i kolejna myśl, że na pewno nie aż tak dobrze.
Ja zawsze jakoś miałem wrażenie, że rodzina Yennefer była mieszczańska. Ta rozmowa (książkowa między matką i ojcem Yennefer) nie brzmi, jakby ją prowadziła chłopska rodzina z serialu. Ale to już szczegół, a nawet detal, kwestia interpretacji.

- Czuć od ciebie zapach śmierci i przeznaczenia.
- To cebula.
 
Last edited:
Przecież one musiały się uczyć na czarodziejki parędziesiąt lat wcześniej. Bóg wie jaki był wtedy rozkład polityczny na mapie. Jeśli Aretuza byłaby najlepsza na kontynencie, to czemu nie miałaby się tam uczyć.
 
Czytam to 'okropnie' i przechodzi mi przez myśl, że chyba nie aż tak źle. Czytam dalej i kolejna myśl, że na pewno nie aż tak dobrze.

Okropecznie mi się podoba :D

Kiedy Geralt rzuca Aardem w strzygę, moment przed tym jest migawka z rzucania Aardu w Pavettę. Geralt ma strój z uczty plus widać w tle niebieskie błyski, takie jak w pierwszym trailerze w scenie z krzykiem Pavetty.

W końcu zobaczyliśmy też, jak Ciri się uśmiecha. Jak gra coś innego niż smutek i "głębokie" spojrzenia. I bardzo to wyszło na plus. Myślę, że ogółem owszem, Ciri będzie księżniczką i będzie niejako zamknięta na świat, ale i charakter pokaże.

Na reddicie ktoś wspomniał, że pomimo oglądania 5 odcinków, otrzymali NDA na cały sezon i był tam punkt, który mówił o pewnym wydarzeniu w serialu, które różni się od książek i odnosił się on do odcinków 6-8, bo w 5 które oglądał tego nie było. Boję się trochę, że chodzi o spotkanie całej trójki na koniec albo o to, że Geralt nie spotka wcześniej Ciri. Ale w sumie to obecnie moja jedyna obawa, bo aktorstwo i ogólna jakość produkcji już w stu procentach mnie do siebie przekonały. Zaraz po ogłoszeniu, że Netflix zrobi serial, zakładając najgorsze mówiłem, że przynajmniej ten serial będzie ładny, bo zwykle Netflix brzydkich seriali nie robi. Okazuje się, że będzie nawet czymś więcej :D
 
Ta wspólna kąpiel Geralta i Yen jest chyba z Ostatniego życzenia.
Prędzej Okruchu Lodu.
Cebula ma warstwy! Wiedźmini mają warstwy! Dociera JASKIER?!
Oooo, więc wiedźmini mają warstwy...
bandicam 2019-12-10 07-34-29-662.jpg

Dziwi mnie że tylu osobom materiał o Yen się podoba bardziej niż o Geralcie (Zwłaszcza Raisonowi!) Przecież przedstawia on to, czego w zeszłym roku wiele osób się obawiało. High Shool Aretuza normalnie. No i jeszcze to...
Ech, czyli co - zagrywka, że Fringilla odwraca się od psiapsiół i dołącza do Nilfgaardu? Może jej jeszcze Yen chłopa odbije?
No podobno ma być dokładnie tak właśnie :D Fringilla - zdrajczyni
Czy naprawdę nie mogło by być pod tym względem tak jak w książkach? (Czytaj: W ogóle jej tam nie być?) Naszej showrunnerce wydaje się że Aretuza to jedyna szkoła magii w świecie wiedźmina?
 
Pytanie brzmi, od jak dawna Toussaint jest państwem bluszczowym Nilfgaardu.
A ona nie mieszkała przypadkiem przez większość czasu w stolicy cesarstwa? Poza tym to, że Fringilla nigdy nie była na Północy najlepiej świadczy moment gdy przybyła na spotkanie Loży po raz pierwszy i fakt, że żadna z owych czarodziejek jej nie znała.
 
Jeżeli chodzi o spotkanie całej trójki- nie bedzie go na pewno, Anya sypnela sie w któryms wywiadzie, ale juz teraz za Chiny sobie nie przypomnę w którym. Myślę, że ten spoiler z kolejnych odcinkow dotyczy raczej Sodden. Ta kąpiel tez jest z Ostatniego Życzenia, ktos juz to potwierdzał, do tego na pewno bedzie wspólna, w materialach z Argentyny ktoś wypatrzyl kawalek nogi i tyłka za Geraltem :D Pewnie go zmusila zanim pomoże Jaskrowi.
 
Jeżeli chodzi o spotkanie całej trójki- nie bedzie go na pewno, Anya sypnela sie w któryms wywiadzie, ale juz teraz za Chiny sobie nie przypomnę w którym. Myślę, że ten spoiler z kolejnych odcinkow dotyczy raczej Sodden. Ta kąpiel tez jest z Ostatniego Życzenia, ktos juz to potwierdzał, do tego na pewno bedzie wspólna, w materialach z Argentyny ktoś wypatrzyl kawalek nogi i tyłka za Geraltem :D Pewnie go zmusila zanim pomoże Jaskrowi.



No to mnie mooooocno uspokoiłaś :D

Okruchu Lodu raczej w ogóle nie będzie, więc ciężko by było, by ta kąpiel była w tym opowiadaniu (nie widzę na niego w ogóle miejsca, nie mieliśmy też żadnego materiału, który by wskazywał, że może być). Yennefer ma tam też fryzurę identyczną, jak na przyjęciu podczas pierwszego spotkania z Geraltem.
 
Myślę, że Istredd pojawi się nie tylko w wątku jej transformacji

To możliwe jak najbardziej, nawet zdziwiłbym się, gdyby go nie było np. w wątku Sodden, aczkolwiek myślę, że całej historii z opowiadania nie otrzymamy. Musiałby to być odcinek nr 7. Niby przeciwwskazań nie ma, bo Miecz Przeznaczenia raczej będzie rozmyty na cały wątek Ciri jak przypuszczam, plus w jednym odcinku i tak śledzimy kilka linii na raz, ale nie mamy żadnych przecieków castingowych dotyczących np. Cykady czy Herboltha, plus żadna scena z trailerów nie pasuje do tego opowiadania.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom