Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Coś mi sie wydaje, że okruch wstawia do kolejnego sezonu, tak żeby pociagnac wątek i kiedy juz widzowie beda mysleli ze im sie ułożyło to jebs :D
 
Coś mi sie wydaje, że okruch wstawia do kolejnego sezonu, tak żeby pociagnac wątek i kiedy juz widzowie beda mysleli ze im sie ułożyło to jebs :D

A tego to bym nie chciał... :( Miejsce na to byłoby chyba tylko przy Thanned, ale wtedy już oboje mają rozwiniętą relację z Ciri i wolałbym, by to był tylko ich moment, zwłaszcza, że potem już mało takich będzie.

W sumie ten 7. odcinek pasuje na jakąkolwiek historię, w której Geralt i Yen są razem, żeby widzowie poczuli, że są razem. Może nie chcieli spoilerować tego jedynego odcinka, dlatego nie ma żadnych materiałów :D
 
Dziwi mnie że tylu osobom materiał o Yen się podoba bardziej niż o Geralcie (Zwłaszcza Raisonowi!) Przecież przedstawia on to, czego w zeszłym roku wiele osób się obawiało. High Shool Aretuza normalnie.
Mnie się materiał o Yennefer podoba bardziej, ponieważ lepiej się go ogląda. Walka Yennefer jest lepiej zrobiona niż walka Geralta, w przedstawianiu swojej postaci Chalotra też moim zdaniem wygrywa z Cavillem, który musi robić groźne miny, by jakoś wyglądać wiedźminowato, no i u niej jest Tissaia, do której Jaskier nawet nie startuje. Fakt, że cały praktycznie wątek Yennefer to autorska wizja scenarzystów jest zauważalny, ale to w ocenie pokazanych scen schodzi na dalszy plan. I pewnie też podkład muzyczny robi swoje, bo znacznie lepiej jest dopasowany do treści.
 
niej jest Tissaia, do której Jaskier nawet nie startuje.
On jej chyba nawet nigdy na ozy nie widział, a startować, to Jaskier nie startował nigdy do żadnej czarodziejki.
Chyba że idzie i oto, że to o niebo lepsza i obsadzona rola.
A i jeszcze:
bandicam 2019-12-10 12-14-53-076.jpg


Yurga (...) pożałował, że nie ma brody, w którą mógłby sobie napluć.

Czytanie ze zrozumieniem najwyraźniej jest dla Lauren czymś obcym.
 
To możliwe jak najbardziej, nawet zdziwiłbym się, gdyby go nie było np. w wątku Sodden, aczkolwiek myślę, że całej historii z opowiadania nie otrzymamy

Ja jestem niemal pewien, że tego nie będzie w formie bliskiej opowiadaniu. Niejako zamiast tego mamy cały wątek Istredda i Yen poprowadzony od początku jej edukacji, tak przypuszczam.
 
Dopiero obejrzałem te ostatnie materiały i to tylko na telefonie, ale muszę przyznać, że naprawdę mi się podobają. Już wiem, że rozwinięcie wątku Yen na pewno nie będzie mi przeszkadzać. I tak jak wcześniej miałem do serialu stosunek dość obojętny w tym sensie, że cieszyłem się, że będzie, ale jakoś specjalnie się nie nastawiałem na nie wiadomo co, to teraz mój poziom hajpu wzrósł znacząco :D. Tylko Netflixa jeszcze nie mam :ROFLMAO:
 
A skąd przekonanie, że to Yurga?
Ta scena jest najpewniej częścią tego większego fragmentu, gdzie Geralt walczy z ghulopodobnymi stworami w lesie. Podobna sceneria, pora i charakteryzacja Geralta. A wszystkie te okoliczności pasują do spotkania z Yurgą.
 
Last edited:
Ale masakra, skreślam ten odcinek. To nie jest Yurga Sapkowskiego. Jak on śmiał posiadać tutaj jakiś zarost podczas podróży. Tfu!
Wiesz, mały błąd którego bardzo łatwo nie popełnić. Wystarczyło dać gościa bez brody i tyle. Skoro komuś nie chciało zadbać nawet o taki szczegół, to trzeba naprawdę mieć talent.
A skąd przekonanie, że to Yurga?
Ktoś to zasugerował parę stron wcześniej. Może to nie być on, ale skoro widzimy Geralta w tym samym ubraniu i tej samej lokacji wcześniej bijącego się z jakimiś ghulami, to prawie na pewno może być akcja z Coś Więcej.
Post automatically merged:

No widac ewidentnie że Lauren nie rozumie sagi, bardzo słabe zagranie z jej strony :/ Dziwie sie, że Tomek jej nie powiedzial, że Yurga powinien mieć brode, ewidentnie nie ma nic do gadania.
Powiedziałbym, "to śmieszne bo to prawda" ale w twoim zdaniu wkradł się błąd. Powinno być: "Tomek jej nie powiedzial, że Yurga nie powinien mieć brody"
 
Czyli nawet nie wiadomo, że to Yurga, bo jak dla mnie jest to scena, gdy Geralt dociera do splądrowanego obozu uchodźców. Nie ma na sobie żadnego pancerza, nie jest na eliksirach, ale facet z brodą urasta do rangi problemu.
To znaczy, to może byc Yurga, spotkany w całkiem innych okolicznościach niż książkowe, nie dam sobie głowy uciąć, że tak nie jest.
 
Wiesz, mały błąd którego bardzo łatwo nie popełnić. Wystarczyło dać gościa bez brody i tyle. Skoro komuś nie chciało zadbać nawet o taki szczegół, to trzeba naprawdę mieć talent.
Czyli mówisz że broda w takiej produkcji jest ważniejsza od np. talentu aktorskiego? A to ciekawe stwierdzenie. Sapkowski sobie tak napisał, bo to fajnie się czytało, taką myśl tej postaci. Broda nie odgrywa tam żadnej roli. Serio, podałem Ci kiedyś przykłady zmiany koloru i długości włosów u pierwszoplanowych postaci z GOT, a Ty się czepiasz brody u 3 planowej postaci, która pojawi się na max 10 minut? A w dodatku jest na szlaku pewnie kilka dni? Zresztą wiadomo już, że zmian jest sporo, więc czepianie się na dzień dzisiejszy brody, w dodatku u takiej postaci jest po prostu dość śmieszne. :)

No widac ewidentnie że Lauren nie rozumie sagi, bardzo słabe zagranie z jej strony :/ Dziwie sie, że Tomek jej nie powiedzial, że Yurga powinien mieć brode, ewidentnie nie ma nic do gadania.
A wystarczyło żeby Bagiński zabrał na plan jakąś maszynkę do golenia ;/
 
Czyli mówisz że broda w takiej produkcji jest ważniejsza od np. talentu aktorskiego?
Nic takiego nie napisałem XD Pisząc: "Mogli wziąć gościa bez brody" miałem na myśli że mogliby dać tego samego "utalentowanego" aktora, ale zgolonego. Jaki ty w ogóle masz problem? Ja piszę coś w stylu:
" O, to się nie zgadza, mogliby zrobić to lepiej"
A ty:
"Jak śmiesz sugerować, że mogli zrobić coś lepiej! Skoro zrobili jak zrobili to znaczy że jest dobrze i basta!"
Zdaję sobie sprawę, że ta broda to szczegół, ale skoro dla ciebie zadbanie o niepopełnienie gafy przy czymś takim to tak niemożebnie trudne zadanie dla twórców serialu, to najwyraźniej uważasz, że nie powinno się od nich niczego wymagać.
 
A ona nie mieszkała przypadkiem przez większość czasu w stolicy cesarstwa? Poza tym to, że Fringilla nigdy nie była na Północy najlepiej świadczy moment gdy przybyła na spotkanie Loży po raz pierwszy i fakt, że żadna z owych czarodziejek jej nie znała.
Bo w Sadze nie znała, ale niekoniecznie oznacza to wychowanie na Południu. Jej stryj Artorius pracował w Toussaint już za czasów Ademarty, hen dawno gdy Beauclair było dopiero restaurowane przez Faramonda.
 
Nic takiego nie napisałem XD Pisząc: "Mogli wziąć gościa bez brody" miałem na myśli że mogliby dać tego samego "utalentowanego" aktora, ale zgolonego. Jaki ty w ogóle masz problem? Ja piszę coś w stylu:
" O, to się nie zgadza, mogliby zrobić to lepiej"
A ty:
"Jak śmiesz sugerować, że mogli zrobić coś lepiej! Skoro zrobili jak zrobili to znaczy że jest dobrze i basta!"
Zdaję sobie sprawę, że ta broda to szczegół, ale skoro dla ciebie zadbanie o niepopełnienie gafy przy czymś takim to tak niemożebnie trudne zadanie dla twórców serialu, to najwyraźniej uważasz, że nie powinno się od nich niczego wymagać.
Tak, mogli 150 innych, ale wybrali tego, żeby zrobić na złość. Ty oczywiście wiesz najlepiej, że byli inni, równie dobrze pasujący/lepsi i to bez brody. A jak już, to lepiej wybrać gorszego aktora, ale bez brody, by wielcy fani się uśmiechali pod nosem...Oczywiście.
Zresztą brodaty chłop po mojemu lepiej pasuje do tej sceny, ale wiem że według Ciebie to co napisał Sapkowski to świętość. Dobrze jakby jeszcze na głos powiedział "Panie Wiedźmin, podrapałbym się po brodzie, ale jej nie mam"...
Podałem Ci przykłady z GOTa, tam PIERWSZOPLANOWE postaci mają zmieniane włosy i oczy, a ty dalej swoje? Sam się czepiam wielu rzeczy, o czym wiesz, ale jakiś umiar by się przydał.
 
Co do brody Yurgi -- po aktorkach w roli Calanthe czy Eithné widać, że przy dobieraniu bardziej kierowali się grą aktorską, charyzmą czy czymkolwiek innym, niż wyglądem. W sytuacji gdy królowa Cintry jest ciemnowłosa a Ciri błękitnooka, oczekiwanie zgodności w przypadku postaci z trzeciego planu jest raczej naiwne.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom