Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
A to prawda, w tym jednym krótkim zdaniu na końcu jest znacznie więcej Jaskra, niż w ficzuretce, na którą się skarżyłem w tym aspekcie.
 
A tutaj mapa poglądowa. Jakby znajoma. I to jest to samo pomieszczenie, w którym był bal gimnazjalny.
 
Natrafiłem na jeden z screenów opublikowanych przez gościa który obejrzał serial i zaczął sypać spoilerami. Jezu, to jest tak głupie że ja nie mogę, a najgorsze jest to, że nie mogę ani napisać, ani pokazać o co mi chodzi. Subtelne to jak orgia w scenie z Geraltem i Yennefer.
 
Natrafiłem na jeden z screenów opublikowanych przez gościa który obejrzał serial i zaczął sypać spoilerami. Jezu, to jest tak głupie że ja nie mogę, a najgorsze jest to, że nie mogę ani napisać, ani pokazać o co mi chodzi. Subtelne to jak orgia w scenie z Geraltem i Yennefer.
I tak już za dużo wiemy . Myślę , że w następnych sezonach już tyle zwiastunów nie będzie . A wycieków może być więcej . Trzeba ograniczyć śledzenie newsów o tym serialu do minimum . Ale weś tu się człowieku wstrzymaj jak ciekawość świerzbi :))
 
Trzeba ograniczyć śledzenie newsów o tym serialu do minimum . Ale weś tu się człowieku wstrzymaj jak ciekawość świerzbi
Normalnie to nic nie chcę wiedzieć o produkcjach które chcę oglądać, ale tu wychodzę z założenia: "Książki czytałem, i tak nic mi nie zaspoilerują". Dlatego nie widzę nic złego w wyciekach i śledzenia procesu produkcji na bieżąco.
 
Pokładam jednak nadzieję we wpływie zbiorowej presji na twórców. Jakoś do nich dotarło, że nilgaardzkie pancerze są mało sensowne, na ścienny wizerunek Ciri też bardzo szybko zareagowano (jakie wieści w tym temacie, ktoś już widział?). Może więc i jedna z najlepiej przedstawionych bitew w historii fantasy, szczególnie że przecież opisana z każdej strony, doczeka się godnej prezentacji.
 
Coehoorn chyba nie walczył pod Sodden. Czy on przypadkiem nie należał do grona tych 'młodych, ambitnych oficerów', na których Emhyr podmienił swój dowódczy skład właśnie po tej bitwie?
Post automatically merged:

Co wy z tymi bitwami? Przypominam, że w pierwszym sezonie Gry o Tron nie było ani jednej, ze względu na budżet. Tacy Wikingowie też trochę sobie poczekali na podobne sceny. Nie bójta się, jak to będzie miało być w szóstym, czy siódmym sezonie, to jeszcze zdążą do tego czasu wyszlifować poziom i pogłębić kieszenie.
 
Co wy z tymi bitwami? Przypominam, że w pierwszym sezonie Gry o Tron nie było ani jednej, ze względu na budżet

No właśnie. Szkoda, że twórcy Wiedźmina nie wzięli z tego przykładu.

Pomijając fakt, że w książce którą pierwszy sezon ekranizowal, nie było wielkiej bitwy, którą można było pokazać, więc to nie z powodu budżetu.

A nie, czekaj - w materiale źródłowym, który ekranizuje Netflix, też nie ma żadnej wielkiej bitwy. Ups.
 
W tym zwiastunie Calanthe zaczyna mówić, że Nilfgaard przybył tu specjalnie po Ciri i że od tego zależą losy świata. Mam nadzieję, że oni jednak nie postanowili zdradzić już tej całej intrygi, która ostatecznie wyjaśnia się w ostatnim tomie Sagi.
 
Bardzo rozsądna decyzja ze strony netflixa z tym trailerem. Zobaczyli, że materiały o trójce głównych bohaterów bardzo dobrze się przyjęły, to wypuścili ten mocno średni zwiastun z mosznową zbroją jako tematem przewodnim, by nasze oczekiwanie na serial się tak nie dłużyło.
 
Co wy z tymi bitwami?
Nie masz porządnego fantasy bez porządnej bitwy, każdy to wie. Musi być starcie armii, im bardziej epickie tym lepsze.
A nie, czekaj - w materiale źródłowym, który ekranizuje Netflix, też nie ma żadnej wielkiej bitwy. Ups.
No jak nie ma? Ta o Cintrę może największa nie była, bo Cintryjczycy zwyczajnie nie zdołali wystawić wojska, ale o Sodden to już taka bardzo poważna przecież.
 
No akurat nie masz racji ;)

Racja, przepomniałem o tej bitewce (bitewce, bo w całym cyklu są znacznie większe i znacznie ważniejsze, przenoszone na ekran od drugiego sezonu) :)

Ale to tym bardziej argument przeciwko bitwie w pierwszym sezonie Wiedźmina. GoT nie zafascynował milionów na całym świecie tym, że był epickim fantasy z dużymi bitwami - tylko świetnymi postaciami, którym można było kibicować, ciekawym, pełnym intryg scenariuszem i creme de la creme, czyli zerwanie z pewnymi fabularnymi schematami i kliszami - czyli w pierwszym sezonie śmierć postaci granej przez najbardziej znane nazwisko w obsadzie, głównego bohatera.

Tymczasem z dotychczasowych materiałów wynika, że fabuła pierwszego sezonu Wiedźmina składa się głównie z klisz, dodanych radośnie przez scenarzystów. Najnowszy zwiastun też je potwierdza.
Post automatically merged:

ale o Sodden to już taka bardzo poważna przecież.

Ale bitwy o Sodden na kartach książek nie ma przecież jako takiej. Są urywki, wspomnienia, wizje, obelisk po bitwie. Ale nie bitwa.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom