Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Do pełni szczęścia brakuje mi tylko ich nomen omen nieludzkiego uzębienia, opisywanego w książkach - ale w sumie głowy nie dam, czy na pewno brakuje - były jakieś ułamki sekund to potwierdzające?

Cała reszta bardzo dobrze oddaje te elfy, które kojarzę z opowiadań - zaszczute, kradnące z głodu, nie wyglądające właśnie jak ten dumny lud, a jednak dumne - a tego, czy tak się nie będą zachowywać na razie nie sposób ocenić.

Pytanie właśnie jak Aen Elle i tutaj z kolei oczekuję czegoś odmiennego wizualnie oczywiście.
 
Ja z oficjalnych materiałów kojarzę tylko Toruviel w scenie, w której zdzieliła Geralta w pysk, ale to trwało może dwie sekundy więc ciężko się przyjrzeć. Pokazali gdzieś jeszcze jakiegoś elfa?
 
Jakimś jeszcze takim stadium pomiędzy tymi biednymi elfami a Aen Elle powinny być elfy pokroju Stokrotki czy Idy. Sam Filavandrel też później zresztą zostaje doradcą Enid.
 
Jak sam zauważyłeś: później ;) Teraz może być dumnym, ale jednak wychudzonym obdartusem. Kiedy pojawi się znowu właśnie u boku Francesci to już inna sprawa.
 
Elfy są okej i nic więcej. Nie ma szału, dramatu też nie. Ale jest pewna rzecz, która dużej części się nie spodoba. Mówię tutaj o karnacji.
 
Przyznam, że design elfów mi w tym serialu nie imponuje. Idą ewidentnie tolkienowską drogą, przy czym, wiedźmińskie elfy wydają się zwyczajnie biedniejsze.

Naprawdę łudziłem się, że jakoś je odróżnią od homo sapiens, choćby odmiennym uzębieniem z książek, a tak znowu mamy zwyczajnie ludzi z dłuższymi uszami.

A skąd wiesz jak wygląda ich uzębienie skoro jedyne co widzieliśmy to to zdjęcie i ułamek Toruviel z trailera? :D
Chireadan wygląda idealnie tak jak sobie wyobrażałam elfy Sapkowskiego, tej dwójki nie widzieliśmy zbyt wyraźnie nawet.
 
Last edited:
To zapewne będzie więcej niż jedna recenzja od ludzi z Forbsa (tak jak przy The Mandalorian), bo widziałam innego recenzenta od nich, który na pewno dostał screenery (chwalił się tym) i zamierzał pisać recenzję (to ten, który na pewnym etapie bał się wymieniać nazwy serialu, bo fani węszą ;) ). Nie napisał niczego wprost, ale w jednym z tweetów stwierdził, że już wie dlaczego dany serial ma embargo aż do daty premiery. Nie mam pewności czy pisał o Wieśku, ale wcześniejsze wpisy trochę to sugerowały.

Nie ma się, co na razie martwić pojedynczymi recenzjami, bo praktycznie nie ma produkcji, które miałyby 100% pozytywnych ocen. Choć oczywiście warto również nie nastawiać się nadmiernie optymistycznie. W końcu lepiej być miło zaskoczonym niż się rozczarować.
 
Elfy są okej i nic więcej. Nie ma szału, dramatu też nie. Ale jest pewna rzecz, która dużej części się nie spodoba. Mówię tutaj o karnacji.
No nie mów że będą min czarne elfy?
Ktoś gdzieś w jakimś uniwersum kojarzy wgl czarne elfy? O ile to nie były jakieś mroczne itd
Bo oprócz tego to chyba nie będzie mi przeszkadzała karnacja innych postaci.

Edit. No bo nie wiem kto by nam bardzo nie pasował jako niebiały. Większość ważnej obsady znamy, nie mam pomysłu.
 
No nie mów że będą min czarne elfy?
Ktoś gdzieś w jakimś uniwersum kojarzy wgl czarne elfy? O ile to nie były jakieś mroczne itd
Bo oprócz tego to chyba nie będzie mi przeszkadzała karnacja innych postaci.

Edit. No bo nie wiem kto by nam bardzo nie pasował jako niebiały. Większość ważnej obsady znamy, nie mam pomysłu.
Francesca, Toruviel i Filavandrel obsadzeni, więc po prostu jakieś elfy tła.

Tbh elfów akurat wyobrażałem sobie dużo bardziej "homogenicznych" od ludzi z uwagi na problemy z płodnością, tak jak mi czarny Nordling wiele nie robi, tak Aen Seidhe trochę zgrzyta. Ale końca świata nie ma, powiem sobie że jacyś Czarni Seidhe poza doliną Alby żyją też sobie na Północy i kołoegzystują.
 
Nie mogę wysłać bo jest plik za duży...
Post automatically merged:


Post automatically merged:

 

Attachments

  • 15763211305472170547170129979479.jpg
    15763211305472170547170129979479.jpg
    1.5 MB · Views: 119
  • 15763212145773012802627825347035.jpg
    15763212145773012802627825347035.jpg
    1.7 MB · Views: 119
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom