Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Panowie, jest jeszcze nadzieja na bileciki na premierę.
Swoją drogą, niezła szydera ze strony Netflixa:)
ghffhg.jpg
 
Dlaczego Chireadan wygląda jakby nosił jakiś pancerz? Był przecież osiadłym elfem z Rinde. Do tego patrzy na Jaskra dość mało przyjaźnie.
 
Pozwolę sobie przypomnieć, co Hunt napisał parę dni temu.
No dobra, co innego omawianie fotek z planu, a co innego wrzucanie nielegalnych materiałów objętych NDA. Sugeruję zatem powstrzymać się od umieszczania tutaj takich wycieków i dopytywać o nie. Czujcie się ostrzeżeni.
Zdajemy sobie sprawę, że dyskusja o filmach i serialach, zwłaszcza takich, które jeszcze nie wyszły, opiera się głównie na plotkach i pochodzących z różnych źródeł szczątkach informacji, więc skrupulatne usuwanie postów, które ich dotyczą i karanie użytkowników skutecznie zabiłoby jakąkolwiek dyskusję w temacie. To powiedziawszy - moglibyście się wykazać odrobiną dobrej woli i szacunku do twórców serialu i powstrzymać się od wrzucania linków, czy obrazków z materiałów, które nie ujrzały światła dziennego za pośrednictwem oficjalnych kanałów komunikacyjnych.

Będziemy takie posty po prostu usuwać, a niezastosowanie się do powyższej prośby prędzej czy później zaczniemy odpowiednio „nagradzać”.


Przystopujcie trochę, premiera lada moment. Wytrzymacie.
 

XD No to dość wysoką cenę pan Aslam zapłacił za "kreatywne" zbroje Nilfgaardu.
 
Szkoda bo wszystko poza tymi zbrojami Nilfgaardu wyszło, kostiumy są świetne. A jak będzie gorzej ;)

Czy ja wiem czy wszystko...jest jeszcze parę "kwiatków" moim zdaniem.

Moim zdaniem chciał momentami być zbyt "nowoczesny" - zresztą sam przyznał, że jedną z jego większych inspiracji jest wspólczesna moda haute couture. No ale do Wiedźmina to chyba jednak średnio pasuje..
 
Myślę, że nie tylko za zbroje nilfgaardzkie. Odczuwalny jest jednak brak koncepcji na stworzenie wiarygodnych strojów. Poza tym te projekty musiały zostać zaakceptowane przez Hissrich. Jeśli więc za nie poleciał, to jako kozioł ofiarny.
 
Z drugiej strony haute coture pasuje np. do magów. A ta kolejna osoba nie może się tak po prostu odciąć od tego stylu, który już stworzyli. Ale trzeba przyznać, że kobieta ma się czym pochwalić jeśli chodzi o kostiumy historyczne. Ja tam dalej czekam na wpływy gotyckie u elfów ;)
 
Z jednej strony możemy się cieszyć, że element kulejących miejscami kostiumów będzie dopracowany, bo to, że co najmniej zbroje Nilfgaardu się zmienią to jest pewne. Z drugiej strony nie mogę tego pojąć, że musiało dojść do wylewu krytycznych komentarzy i dopiero w drugim sezonie coś się zmieni. Nie wiem jak wygląda cały proces produkcji serialu ale przecież zanim kostiumy dojechały na plan to na pewno parę osób musiało zatwierdzić projekty itd. Netflix ewidentnie stawia ten serial bardzo wysoko, promowany jest jak żadna inna produkcja, a tutaj wkrada się po cichu taki bubel? Bo dopóki nie pojawiły się informacje, że będą w tym kierunku zmiany to wierzyłem, że taka jest po prostu wizja twórców i wszyscy są tam zgodni co do słuszności takich, a nie innych kostiumów...
 
Może tam doszło do jakiegoś olbrzymiego nieporozumienia i zanim ogarnęli, co się stało, to mieli już wykonanych dziesiątki albo setki nilfgaardzkich pancerzy?
 
Last edited:
Część strojów jest dobra, ciekawa i wygląda na coś, co faktycznie mogliby nosić mieszkańcy tego świata, ale wiele sprawia wrażenie kostiumów z wypożyczalni. Do tego czuć, że człowiek jechał raczej na swoich wyobrażeniach gatunku fantasy, bo jego pomysły są miejscami dziwaczne i poważnie mijające się z opisami.
Ja bym jeszcze podziękował za współpracę osobie odpowiedzialnej za scenografię, bo jest równie koślawa i biedna jak te pancerze.

Może tam doszło do jakiegoś olbrzymiego nieporozumienia i zanim ogarnęli, co się stało, to mieli już wykonanych dziesiątki albo setki nilfgaardzkich pancerz?
Przecież to jest zrobione na wtryskarce po dolarze czy dwa od sztuki. Nawet jakby zrobili sto kompletów z hełmami i mieczami, w co wątpię, to i tak koszt wytworzenia nowych nie jest czymś, co powali Netflix na kolana. Jasne, trzeba te nowe zbroje zaprojektować, wykonać formy itd, ale to na pewno nie koszt był problemem.
 
Myślę, że warto powiedzieć coś o jakości tłumaczenia napisów. Widać, że robił to ktoś, kto zna uniwersum i czuje klimat, jest bardzo dobrze pod tym względem...

... ale jeżeli chodzi o dubbing - tu jest zupełnie inaczej, tłumaczenie jest co najwyżej średnie, a słuchanie Żebrowskiego to istna tragedia (wiecznie wymuszona chrypa). Dostało się też Jaskrowej balladzie, która w oryginale mnie oczarowała, a tutaj jest dobrze wokalnie, ale jeżeli chodzi o tekst... eh.
 
Może tam doszło do jakiegoś olbrzymiego nieporozumienia i zanim ogarnęli, co się stało, to mieli już wykonanych dziesiątki albo setki nilfgaardzkich pancerzy?
Kręcili od nowa zdjęcia Renfli to nie mogli zrobić nowych zbroi ? Wg mnie to jest kozioł ofiarny albo po prostu miał kontrakt na jeden sezon i nie zdecydowali się na podpisanie z nim nowej umowy albo on sam nie był zadowolony lub mógł mieć jakiś inne zobowiązania w grafiku .
 
Last edited:
Część strojów jest dobra, ciekawa i wygląda na coś, co faktycznie mogliby nosić mieszkańcy tego świata, ale wiele sprawia wrażenie kostiumów z wypożyczalni. Do tego czuć, że człowiek jechał raczej na swoich wyobrażeniach gatunku fantasy, bo jego pomysły są miejscami dziwaczne i poważnie mijające się z opisami.
Ja bym jeszcze podziękował za współpracę osobie odpowiedzialnej za scenografię, bo jest równie koślawa i biedna jak te pancerze.


Przecież to jest zrobione na wtryskarce po dolarze czy dwa od sztuki. Nawet jakby zrobili sto kompletów z hełmami i mieczami, w co wątpię, to i tak koszt wytworzenia nowych nie jest czymś, co powali Netflix na kolana. Jasne, trzeba te nowe zbroje zaprojektować, wykonać formy itd, ale to na pewno nie koszt był problemem.

Dokładnie, jak pewne stroje są naprawdę świetne tak część wygląda jak robiona przez człowieka, który nie zna i nie rozumie fantasy i dalej postrzega to tak jak było odbierane w latach 90- bajeczki dla dzieci ze smokami i wszystko musi wyglądać jak nie z tego świata. Cieszę się, że go zmienili, może być świetnym projektantem ale to nie jego bajka. Osoba odpowiedzialna za scenografię powinna zostać wywalona na zbity pysk za wnętrze Aretuzy.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom