Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Co do pancerzy, to jeszcze można by przeboleć zwykłą piechotę, ale żeby ważne postacie jak Cahir biegały w takim czymś, do tego nawet głupiej przyłbicy nie ma.
 
I dlatego właśnie teza pt. "to przecież profesjonaliści, więc wiedzą co robią" nie ma zastosowania. Profesjonalista, kostiumy zrobił niejedne, ale fantasy ewidentnie nie czuje.
 
A teraz pytanie pół żartem pół serio. Myślicie, że stworzy się tzw. team Istredd i będziemy mieli walkę team Istredd vs team Geralt ;) (jak niegdyś team Yen vs team Triss).
 
A teraz pytanie pół żartem pół serio. Myślicie, że stworzy się tzw. team Istredd i będziemy mieli walkę team Istredd vs team Geralt ;) (jak niegdyś team Yen vs team Triss).

Oby Istredda było na tyle mało, że do tego nie dojdzie...w tym sezonie obstawiam dwa odcinki z nim (2 i 3), a w drugim będą chcieli pewnie zrobić jakieś nawiązanie do Okruchu Lodu, a potem papa. Mam nadzieję.
 
Nie mnie oceniać męską urodę, ale wydaje mi się że z Geraltem Cavilla raczej żaden inny facet z obsady nie będzie miał szans w tej kategorii :p No chyba że Geralt w serialu odwali totalną bucenadę wobec Yennefer podczas gdy Istredd będzie super gościem. To już jednak kwestia scenariusza, a nie samych aktorów.

Swoją drogą, pamiętacie jak to wyglądało 20 lat temu? :D



I dodatkowe pytanie, pewnie część z was tak jak ja odświeżało sobie książki przed premierą, a czy ktoś odważył się odświeżyć serial z 2002 roku? Ja rozważałem, ale teraz już nie zdążę :p
 
Nie mnie oceniać męską urodę, ale wydaje mi się że z Geraltem Cavilla raczej żaden inny facet z obsady nie będzie miał szans w tej kategorii :p No chyba że Geralt w serialu odwali totalną bucenadę wobec Yennefer podczas gdy Istredd będzie super gościem. To już jednak kwestia scenariusza, a nie samych aktorów.

Swoją drogą, pamiętacie jak to wyglądało 20 lat temu? :D



I dodatkowe pytanie, pewnie część z was tak jak ja odświeżało sobie książki przed premierą, a czy ktoś odważył się odświeżyć serial z 2002 roku? Ja rozważałem, ale teraz już nie zdążę :p

Odważyłem się ;) i szczerze mówiąc nie było aż tak źle. Jasne, jako adaptacja książki to serial jest totalną tragedią, ale jeżeli patrzeć na to jako osobną historię to dało się to jakoś przetrawić :D
 
Mam nadzieję, że scenarzyści nie zrobią z niego jakiegoś "świętoszka" i nie zapomną jaki chamski i uprzedzony był w stosunku do Geralta.

O ile się spotkają, bo w sumie chyba wciąż nie wiadomo na 100% czy Okruch lodu pojawi się w jakiejś formie. A może już wiadomo?

Odważyłem się ;) i szczerze mówiąc nie było aż tak źle. Jasne, jako adaptacja książki to serial jest totalną tragedią, ale jeżeli patrzeć na to jako osobną historię to dało się to jakoś przetrawić :D

Przełożenie materiału źródłowego w tamtym serialu to jedno (niekiedy wychodziło nawet całkiem nieźle), ale dla mnie zawsze największym problemem była strona techniczna. Ten serial wyglądał po prostu tragicznie nawet jak na polskie warunki.

Ja zobaczyłem to i przeszła mi ochota.

O kurde, nawet fajnie im to wyszło :D
 
Przełożenie materiału źródłowego w tamtym serialu to jedno (niekiedy wychodziło nawet całkiem nieźle), ale dla mnie zawsze największym problemem była strona techniczna. Ten serial wyglądał po prostu tragicznie nawet jak na polskie warunki.

To prawda, niektóre opowiadania zostały nawet fajnie zaadaptowane. Co do strony technicznej to niestety trudno się nie zgodzić. Efekty specjalne to jedno, ale montaż(np. scen walki) czy scenografia(Malbork, który był chyba każdym większym miastem w serialu) pozostawiały wiele do życzenia.
 
Przełożenie materiału źródłowego w tamtym serialu to jedno (niekiedy wychodziło nawet całkiem nieźle), ale dla mnie zawsze największym problemem była strona techniczna. Ten serial wyglądał po prostu tragicznie nawet jak na polskie warunki.
W tym przypadku materiałem źródłowym był komiks Polcha, także tego :p

Ja zobaczyłem to i przeszła mi ochota.
W tych wybranych ujęciach, to się całkiem nieźle prezentuje (nie licząc rzecz jasna efektów specjalnych). Jakbym nie znał, to bym powiedział, że to mogła być fajna, niskobudżetowa produkcja.
 
Bo podobno już wiadomo, że Istredd powróci.

Słyszałem o tym i zastanawiam się jaką może mieć rolę, ale poza gościnnym występem podczas zjazdu magów na Thanedd nic mi nie przychodzi do głowy (o ile oczywiście już w drugim sezonie dojadą tak daleko z fabułą). Takie spotkanie miałoby nawet sens i mogłoby wypaść całkiem ciekawie choć lepiej jeśli wcześniej doszłoby między nimi do mierzenia pe... mieczy :p Do tego jednak potrzebne są wydarzenia w Aedd Gynvael.

Efekty specjalne to jedno, ale montaż(np. scen walki) czy scenografia(Malbork, który był chyba każdym większym miastem w serialu) pozostawiały wiele do życzenia.

Tam pod względem technicznym wszystko leżało i kwiczało poza muzyką i paroma, bardzo nielicznymi wyjątkami.

W tym przypadku materiałem źródłowym był komiks Polcha, także tego :p

Słynny żarcik ;)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom