Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Możliwe, że chcą się podpiąć pod hajp dzikogonowy. Zapowiedzieli info na początku roku, a Wiesław miał być w lutym.

 
Hardkor (2015) ;)...

Oby projekt cichaczem nie przepadł.

Może czekają na jakieś pomyśle wiatry ze strony najnowszej odsłony gry, która popularyzuje uniwersum AS'a w świecie.
 
Zmasowana kampania reklamowa gry i filmu - to by było coś. Właśnie wyobraziłem sobie jak siadam w kinowym fotelu, a na ekranie zaczyna się projekcja Wiedźmina - ciary murowane! Mam nadzieję, że projekt nie zostanie porzucony.
 
Ja zacznę się poważnie martwić, jeśli po premierze W3 Platige nadal będzie milczeć. Niewykorzystanie takiej okazji do promocji byłoby co najmniej podejrzane.
 
Trzeba wierzyć słowom , że to " pod koniec roku " oznacza ten rok a nie poprzedni co wyciekło info miejmy nadzieje , że tak jest :)
Bagiński nie miał jakiegoś wywiadu robionego , ja nic nie mogę znaleść , może na zagranicznych serwisach ?
 
Last edited:
Ma ktoś może jakieś nowe informację na temat filmu? Kończy się kwiecień, gra coraz bliżej, a o filmie cicho jak było, tak jest nadal.
 
Niestety nie i dlatego wszyscy się martwimy że coś jest nie tak, bo pierwsze konkrety miały być już dawno.
 
Jest to dość niepokojące, bo studio Platige chwali się licznymi produkcjami, ale o tej od dawna żadnej wieści. Można się obawiać, że porzucono pomysł.
 
Porzucić to raczej nie takie hop siup, w końcu ktoś musiał wyłożyć kasę na prawa do ekranizacji więc nagle stwierdzić, że olewamy i robimy coś innego mogłoby być sporą stratą finansową. Mogło jednak się coś pochrzanić, konieczne było przemyślenie wielu spraw i dlatego wszystko się opóźnia.

Inna opcja o której parę osób już tutaj wspominało to chęć podpięcia się pod promocję gry. Kiedy na całym świecie będzie głośno o Wiedźminie za sprawą Dzikiego Gonu to ujawnienie pierwszych konkretów na temat filmu na pewno odbije się większym echem. Cóż, pożyjemy zobaczymy.
 
A jest pewne, że zostały wyłożone pieniądze na prawa do ekranizacji? Wiem, że byłą decyzja o wstępnym dofinansowaniu od Instytytu Sztuki Filmowej, ale pytanie czy to wszystko nie było póki co na etapie planów i wstępnych strategii. Ale może faktycznie coś się dowiemy w momencie premiery gry, to maretingowo na pewno byłby niezły moment.
 
Musiały, bo przecież nikt nie może sobie wymyślić, że robi film na podstawie np. książki, a dopiero później zapytać właściciela praw czy nie ma nic przeciwko i ile ewentualnie by chciał pieniążków :p Z różnych wypowiedzi REDów wynikało, że mają prawa do serii i mogą z nią robić co chcą oprócz kręcenia filmów. Prawa do filmu zostały więc albo u Sapkowskiego albo u producenta poprzedniej ekranizacji (Lwa Rywina bodajże). Zresztą nawet gdyby były u REDów to też na pewno nie byłoby to na zasadzie "Hej Tomek, chcesz zrobić film na podstawie Wiedźmina?" tylko jakieś kwoty musiałyby zostać przelane na odpowiednie konto.
 
O ile wiem, to ekranizacja może dotyczyć np gier. Z tego co rozumiem, to np Sapkowski nie może zabronić zrobienia gry na bazie opowiadań autorskich/scenariusza autorskiego, albo na podstawie gry.

A co się dzieje? Obstawiam, że trwają poszukiwania kasy, a inwestorzy czekają na skalę sukcesu Wiedźmina 3 żeby rozwiązać worki z kasa.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom