Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Gra o tron to budżet 60-70 milionów dolarów i to mocno oszczędzając. Taki Rzym miał 100 milionów.
Film pierwotnie (wiedźmin) miał mieć 20-30 milionów dolarów budżetu. Podejrzewam, że budżet serialu wyniesie podobnie.
 
Długo trawiłem tego newsa, bo był z rodzaju tych absurdalnie dobrych. Szukałem podstępu, jakiegoś dementi, ataku hakerów na konta...

Opcja mariażu z Netflixem, to spełnienie moich marzeń i coś, co preferuje dużo bardziej niż jakieś miksy serialowo-filmowe. Netflix, to gwarancja, że książka nie będzie ocenzurowana.

Osobiście nie mogę się doczekać momentu, gdy będę się rzucał po internetach z powodu nieuniknionych zmian w serialu, w stosunku do książek. :D

Odnośnie obsady, to Ciri powinny zagrać dwie aktorki, wersję z czasów około "driadowskich" i wersję, która powinna "starzeć się" wraz z serialem (gdzieś od momentu rzezi w Cintrze). W tej chwili Dafne albo Millie wydają się być dobrymi kandydatkami. Choć ta druga opcja wydaje się sensowniejsza, nasza mała wolverinka "siedzi" w uniwersum X-Menów, i myślę że nie będzie miała możliwość wikłać się w seriale na kilka lat w przód. Tymczasem Brown oprócz talentu i odpowiedniego wieku ma już przeszłość z Netflixem.



A odnośnie Fassbendera, to jestem na tak, nie ważne czy miałby zagrać Geralta, czy Vilgeforza, czy krzesło w tle.
 
Last edited:
Ja tam jestem dalej sceptyczny, dopóki nie podadzą obsady, ilości odcinków, dokładnie treści jaka ma być na tapecie itp. Jestem zdania, że Wiedźmin po angielsku to nie Wiedźmin. Dla mnie w twórczości Sapkowskiego zawsze najlepsza była narracja i dialogi. Jakoś nie widzę możliwości przeniesienia tego aspektu na adaptację filmową. No ale nie ocenia się przed premierą, tak że pożyjemy, zobaczymy. Obawiam się tylko o ilość szczerbizmów, których moje serce może nie wytrzymać:p Niby nad GoT też Martin czuwa, a co się tam odstawia od jakiegoś czasu to ja nawet nie.
 
Cudowna wiadomość... nawet się nie zastanawiam jakie to będzie, czy klimat, czy dobry aktor, na razie jaram się zbyt mocno samym faktem, że będzie :D
 
Wiadomość rzeczywiście świetna, ale co z dotychczasowym pełnometrażowym filmem Bagińskiego? Nie będzie go na rzecz serialu? To są dwie różne bajki i robią też film? Czy może zawsze to miał być serial tylko trzymano to w tajemnicy?
 



Znowu jaram się! :D :D :D
 
Rybakus;n8545200 said:
Wiadomość rzeczywiście świetna, ale co z dotychczasowym pełnometrażowym filmem Bagińskiego? Nie będzie go na rzecz serialu? To są dwie różne bajki i robią też film? Czy może zawsze to miał być serial tylko trzymano to w tajemnicy?

Nie . Nie będzie . Dzisiaj była też telekonferencja spółki platige image . I powiedzieli , że nie mieli gwarancji , że dostaną pieniądze na ten film . To tłumaczy też dlaczego tyle czasu nic nie było na ten temat . Po prostu musieli napisać scenariusz na cały sezon na jakieś 10 odc a mieli tylko maks na dwa z dwóch opowiadać do pełnometrażowego filmu . Ta premiera w 2018 to tylko przypuszczenia mediów . Kręcenie takie sezonu do bite pół roku i jeszcze następne kilka miesięcy postprodukcji . Więc ja bym się spodziewał dopiero pod koniec 2018 lub przełom 18/19....
Musieli by już mieć obsadę i od razu ruszać do zdjęć aby już za rok premierę zrobić
 
Nie no ja się spodziewam serialu najwcześniej na jesień przyszłego roku, ewentualnie na wiosnę 2019.
Akurat za rok na wakacje skończy się zapewne Gra o Tron i kilka miesięcy pózniej, zmiana warty za GoT wskakuje Geralt, na czoło seriali fantasy.
 
Czy Szanowna Moderatornia mogłaby ogarnąć dyskusję na temat netflixowego serialu o Wiedźminie, by toczyła się w jednym wątku? Bo mamy tu lekki rozjazd...
 
Przychodzę do roboty (na drugą zmianę), a tu mi taki news ludzie zarzucają...

Z początku myślałem, że chcą mnie jakoś wkręcić i do końca nie wierzyłem zanim wróciłem do domu i zajrzałem na forum.
Cóż, w końcu coś się dzieje i oby było dobrze.

Dla mnie (jak dotąd) najważniejszy news tego roku.
 
Ja początkowo myślałem że to jakiś żart a tu wychodzi że serio :p Osobiście cieszę się że będzie to jednak serial i do tego Netflix a nie pełnometrażowy film. Najważniejsze, że w końcu coś ruszyło bo już zaczynałem się obawiać ;)
 
Ciężko by z tego było zrobić pełnometrażowy film, może z jednej historii i to przyciętej. A tak to dostaniemy dobry (mam nadzieję) serial z dużą ilością wątków, tak jak to miało miejsce w książce. Normalnie nie mogę się doczekać. :D

P.S To co? Za parę lat A. Sapkowski: "Nie znam nikogo kto oglądał serial, bo obracam się w gronie inteligentnych osób." ? xD
 
Biniek7;n8549070 said:
To co? Za parę lat A. Sapkowski: "Nie znam nikogo kto oglądał serial, bo obracam się w gronie inteligentnych osób." ? xD
No skoro ma być konsultantem kreatywnym, to raczej nie będzie mu wypadało tak mówić. ;)
 
Andrzej Sapkowski ustosunkuje się do całości w zależności jak owa całość wyjdzie (czytaj - jeśli odniesie komercyjny sukces i przysporzy pisarzowi nowe grono czytelników) i wówczas gdy przełknie swoją wrodzoną dumę oraz ogromne pokłady próżności (w stosunku do dzieła RED'ów trochę mu to zajęło ;) ).
 
A jeszcze nie tak dawno " Ja sobie nie wyobrażam , ja piszę !" A teraz konsultant kreatywny. Heh. Może go R.R Martin przekonał , że to nawet nie zła fucha jest :))
 
Biniek7;n8549070 said:
Ciężko by z tego było zrobić pełnometrażowy film, może z jednej historii i to przyciętej. A tak to dostaniemy dobry (mam nadzieję) serial z dużą ilością wątków, tak jak to miało miejsce w książce. Normalnie nie mogę się doczekać. :D

P.S To co? Za parę lat A. Sapkowski: "Nie znam nikogo kto oglądał serial, bo obracam się w gronie inteligentnych osób." ? xD

Z tą różnicą że Sapkowski nie dał się wydudkać z prawami do ekranizacji serialu, jak to zrobił w przypadku umowy na gry. W przypadku umowy z Netflixem ma podpisany procent zysków, czyli zrozumiał swój błąd, gdy prawa do tworzenia gier sprzedał CDP za 50 tysięcy złotych... W tym przypadku sukces serialu wpłynie znacząco na jego kieszeń, a także zapewne na opinie na jego temat.
 
robert70r;n8550500 said:
Na naekranie.pl bawią się w obsadzanie ról: https://naekranie.pl/artykuly/wiedzm...dukcji-netflix

Sorki za post pod postem, ale wiadomo jaki mamy klimat. ;)

Bardzo słabe te typy z Geralta to tylko Aleksander Skarsgard pasuje, reszta odpada ze względu na wiek.(poza Fassbenderem, Geralt doskonaly jak dla mnie, a nie wybrali jego- wstydzcie się!)

Yennefer wiadomo Eva pasuje i to zdecydowanie, chociaż Kate Beckinsale też pasuje, ale gorsza z niej aktorka

Jaskier to tam całkiem nietrafiony, wydaje mi się że jeżeli będą tam znani aktorzy to jeden góra dwójka naprawdę znani, na resztę brakło by budżetu.
Zresztą pierwszy seozn nie będzie wiele wymagać i dużo aktorów do startu też nie trzeba.

Typy na przyszłość


Jeżeli Ciri (mała Ciri Billie kandydat #1) to najbardziej widzę Daakote Faning, jest świetna, oglądam odkąd startowała z karierą jako dziecko.

A jeżeli Djiktra to Vincent D'Onofrio idealny wybór na ten charakter i dobry aktor..

Nars możesz dopisać typy.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom