Elden Ring - gra From Software i George'a R. R. Martina

+
Nie widziałem jeszcze na forum tematu o tej grze, która zapowiada się niezwykle obiecująco :)


Twórcy serii Dark Souls, Bloodborne i Sekiro znów podnoszą poprzeczkę, przy okazji wracając do stylistyki dark fantasy. Elden Ring ma być grą o mechanice i poziomie trudności znanych z poprzednich gier studia, lecz dodatkowo osadzoną w otwartym świecie. Tutaj od razu słowo wyjaśnienia dla tych, których odstrasza zwrot "otwarty świat" w grach tego typu - twórcy nie zamierzają tworzyć świata pustego i monotonnego niczym ze Skyrima, lecz raczej coś w stylu gier Gothic 1 i 2, gdzie lokacje były złożone, skomplikowane i wielopoziomowe, a dostępu do dalszych części świata bronili coraz bardziej wymagający przeciwnicy.

Mitologię świata wraz z Hidetaką Miyazakim opracował George R. R. Martin, autor Pieśni Lodu i Ognia, na podstawie której powstał serial Gra o Tron. Mitologia ta, wraz z całym projektem i charakterem świata przedstawionego ma nawiązywać do mitologii nordyckiej i być osadzona w realiach dark fantasy, podobnie jak seria Souls.

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, powracają znane z Soulsów mechaniki RPG, jak choćby kreator postaci oraz ogromna różnorodność broni i przedmiotów, z których gracz może korzystać. Ponoć sposobów na poradzenie sobie z przeciwnikami ma być jeszcze więcej niż w DS, prawdopodobnie zostaną również wykorzystane niektóre mechaniki z Sekiro: Shadows die twice. Osobiście liczę na większą mobilność postaci, możliwość korzystania z liny lub chociażby skoków i wspinaczki.
Ponadto, świat ma być podzielony na pewnego rodzaju regiony, z których każdy będzie posiadał własny zestaw bossów i pewnego bossa głównego, którego zabicie pozwoli graczowi przejąć pewne jego "moce", "zdolności" (?). Twórcy obiecują, że nie zabraknie również wspaniałych, wielopoziomowych zamków, czy innych tego typu lokacji charakterystycznych dla wcześniejszych gier From Software.

Tak czy inaczej, zapowiada się rewelacja, szczególnie że studio jak dotąd nigdy nie zawiodło oczekiwań graczy. Zobaczymy, co z tego wyjdzie, a na razie musimy zadowolić się filmową zapowiedzią i wywiadem z twórcą gry, do którego link zamieszczam poniżej:

https://news.xbox.com/en-us/2019/06/09/hidetaka-miyazaki-and-george-rr-martin-present-elden-ring/

Co sądzicie o nowej produkcji FromSoft? Jakieś spekulacje, oczekiwania? :)
 
Last edited:
Na pewno nie będzie to przeciętniak. Kto wie może spodoba mi się bardziej od serii DS. Czekam na jakiś pokaz gameplayu.
 
Ja czekam bardzo, póki co mam ograne jedynie Sekiro oraz Demon's Souls. Obie gry podobały mi się niesamowicie i ufam że tutaj będzie podobnie. Liczę, że zrobią mix tego co było w soulsach i sekiro. Walka w zwarciu + możliwość ataku z ukrycia przy wykorzystaniu różnych gadżetów bo to niesamowicie urozmaica rozgrywkę. Fajnie, że wracają do kreatora postaci oraz wyboru ekwipunku. Sekiro trochę na tym straciło, przez to że był tylko jeden strój i jeden miecz mocno ucierpiał na tym handel w grze. Na dalszym etapie nie miałem już co robić z senami i przepuszczałem je kupując różne bezwartościowe bzdety... O klimat i projekt lokacji się nie martwię bo tutaj From Soft są mistrzami ;)
 
Zapomniałem dodać, że produkcja ruszyła od razu po wydaniu drugiego DLC do Dark Souls 3, a zatem już w marcu lub kwietniu 2017 (!). Tak więc liczę, że na Gamescomie pokażą fragmenty rozgrywki, a premiera nie będzie jakoś strasznie odległa... Chociaż skoro pomaga im Martin, to może być różnie, a gra może wyjść w 2030 ;)
@rafal12322 ataki z ukrycia będą na pewno, jeśli zapowiadają bardzo duże możliwości customizacji postaci :) A jeśli nie grałeś w DS to polecam, klimat i design lokacji w trójce są nieprawdopodobne...
 
Właśnie mam w planach ograć trylogię i BB bo szkoda zaprzepaścić takie świetne gry tylko brak czasu... Demon's Souls przeszedłem chyba 3 razy pod rząd, kawał świetnej gry z mechanikami które później już się nie pojawiły. Chętnie bym zobaczył remaster albo drugą część ;)
 
Właśnie mam w planach ograć trylogię i BB bo szkoda zaprzepaścić takie świetne gry tylko brak czasu... Demon's Souls przeszedłem chyba 3 razy pod rząd, kawał świetnej gry z mechanikami które później już się nie pojawiły. Chętnie bym zobaczył remaster albo drugą część ;)
W demons Souls tez bym pogral ale nie mam Ps3...niby chwile na emulatorze spróbowałem ale jakos dziwnie tak xd A co do trylogii DS to dzieki trójce sięgnąłem po cala trylogie. Obecnie gram we wszystkie naraz xd
 
W demons Souls tez bym pogral ale nie mam Ps3...niby chwile na emulatorze spróbowałem ale jakos dziwnie tak xd A co do trylogii DS to dzieki trójce sięgnąłem po cala trylogie. Obecnie gram we wszystkie naraz xd

Przyznam się że też dzięki trójce pokochałem Soulsy... I grałem tylko w DS 3 z dodatkami, i odrobinę w DS 1. Ale wszystkie pozostałe gry From Software obejrzałem od początku do końca na YouTubie, więc przynajmniej połowicznie się liczy ;) Mimo to mogę brzmieć w tym wątku jak totalny fanboy...

Wydaje mi się, że na rynku brakuje porządnych gier RPG osadzonych w typowych światach fantasy. W sumie jedyne co przychodzi mi do głowy to serie Gothic, Elder Scrolls, Dark Souls i Wiedźmin oczywiście. Dla porównania takich np. FPS-ów lub gier sieciowych mamy setki... Mam nawet wrażenie że więcej jest bijatyk, slasherów, gier wyścigowych i symulatorów niż RPG-ów fantasy. Dlatego każdy nowy tytuł powoduje ogromny hype, szczególnie jeśli jest tworzony przez tak znamienitych twórców :)

Przy okazji, widzę że jesteś fanem Wardruny :D Właśnie pisałem na YT że byłoby świetnie, gdyby pomagali przy muzyce do Elden Ring, skoro gra ma mieć klimat nordycki...
 
G.R.R Martin to niech lepiej *** napisze w końcu "Wichry Zimy". Bierze się za wszystko co się da, a od 8 lat nie może skończyć najważniejszej powieści.
 
Last edited by a moderator:
G.R.R Martin to niech lepiej *** napisze w końcu "Wichry Zimy". Bierze się za wszystko co się da, a od 8 lat nie może skończyć najważniejszej powieści.

Czekamy na tę książkę tak długo, że przynajmniej u mnie hajp na nią już kompletnie opadł. Zresztą po obejrzeniu serialu do końca to już nie to samo, szczególnie że pewne wątki zostaną poprowadzone podobnie lub tak samo (ostatnio wyszło na jaw, że Bran na tronie to pomysł Martina). Wolałbym już, żeby Sapkowski napisał kolejnego Wiedźmina i odkupił grzechy po słabiutkim Sezonie Burz.
W związku z tym, szczerze mówiąc, wolę żeby Martin wspomógł tworzenie gry od From Software - tutaj przynajmniej możemy spodziewać się, że rezultat ujrzy światło dzienne w ciągu roku lub nawet szybciej ;)

PS. Jakby kogoś interesowało, na Fextralife otworzyło się forum poświęcone Elden Ring. Chociaż na razie nie dzieje się tam zbyt wiele.
 
Wygląda, że Elden Ring nie zmieni sposobu prowadzenia narracji w stosunku do serii Souls. Nadal będziemy szukać przedmiotów, czytać opisy i odkrywać zawartą w nich fabułę ;)
Bardzo dobra wiadomość. Już nie mogę się doczekać. Po soulsach 3 czuję pustkę a gameplaye sekiro mnie nie zachęciły do kupna.
 
Zaczyna się coś dziać w temacie ;) Pojawiły się pierwsze wycieki z gry, czyli całkiem możliwe że jeszcze w tym miesiącu w końcu zobaczymy coś nowego ;)
 
Last edited by a moderator:
Brzmi jak Dark Souls, art style jak w Dark Souls, walka wyglądająca jak ta z Dark Souls. Nie jestem fanem FromSoftware, ale wydaje mi się, że Bloodborne i Sekiro były ciekawszymi "odnogami".
 
Nie grałem nigdy w tytuły od From Software, ale ten Elden Ring wygląda identycznie jak Dark Soulsy -Świat, postacie, potwory, rozgrywka. W związku z tym pytanie jaki udział w tym wszystkim ma właściwie G.R.R. Martin którym twórcy się tak chwalą? :p Bo chyba nie w fabule, z tego co widzę to jest to "kolejny Dark Souls" w którym historii praktycznie nie ma, a przynajmniej nie w klasycznej formie.
 
Nie grałem nigdy w tytuły od From Software, ale ten Elden Ring wygląda identycznie jak Dark Soulsy -Świat, postacie, potwory, rozgrywka. W związku z tym pytanie jaki udział w tym wszystkim ma właściwie G.R.R. Martin którym twórcy się tak chwalą? :p Bo chyba nie w fabule, z tego co widzę to jest to "kolejny Dark Souls" w którym historii praktycznie nie ma, a przynajmniej nie w klasycznej formie.
Grałem w tytuły od From Software a mam takie same spostrzeżenia.
 
Jsk dla mnie podobieństwo do DS jest na plus. Ale chyba wstrzymam się z preorderem. Jeszcze nie wiem czy na XSX czy na PS5 zakupić xdd
 
Czekamy na tę książkę tak długo, że przynajmniej u mnie hajp na nią już kompletnie opadł. Zresztą po obejrzeniu serialu do końca to już nie to samo, szczególnie że pewne wątki zostaną poprowadzone podobnie lub tak samo (ostatnio wyszło na jaw, że Bran na tronie to pomysł Martina). Wolałbym już, żeby Sapkowski napisał kolejnego Wiedźmina i odkupił grzechy po słabiutkim Sezonie Burz.
W związku z tym, szczerze mówiąc, wolę żeby Martin wspomógł tworzenie gry od From Software - tutaj przynajmniej możemy spodziewać się, że rezultat ujrzy światło dzienne w ciągu roku lub nawet szybciej ;)

PS. Jakby kogoś interesowało, na Fextralife otworzyło się forum poświęcone Elden Ring. Chociaż na razie nie dzieje się tam zbyt wiele.

Martin wspominał jeszcze przed zakończeniem serialu, że ścieżki adaptacji i książki mogą się nieco różnić, ale zmierzają do tego samego finału. Osoby psioczące więc na duet D&D, powinny mieć pretensje do Martina zatem, bo to on im zapewne powiedział, jak wygląda ogólny zarys zakończenia jego sagi.

A pretensje tu można mieć głównie do Jona, bo jakim cudem Robal (bądź Drogon) go nie ubił... czysty fanservice się kłania. To samo z Tyrionem, lecz cóż od końca 4 sezonu bodaj 'dobre' postacie zyskały plot armor, więc większe napięcie opadło.

A by pozostać przy temacie Elden Ring. Nie wiem co tam robić będzie Martin, bo w grach tego typu fabuła nie jest jakoś specjalnie zawiła, więc bardziej chodzi tu pewnie o promowanie produkcji swym nazwiskiem. Niewielki wysiłek, a jakieś tantiemy zawsze za to wpadną.
 
Top Bottom