Epoka Nordlingów - nowe forum PBF

+
Epoka Nordlingów - nowe forum PBF

Witam!
Niedawno wystartowało nowe forum PBF. Piszę tutaj, ponieważ jestem pewien, że ktoś chciałby do takiego dołączyć.

Epoka Nordlingów
Rok 1301, nastał XIV wiek, wiek ludów północy
Link

Rok 1301, kwiecień, według kalendarza ludzi, Birke, według kalendarza elfów, Pora Zwycięstwa, według kalendarza Najświętszego Ognia.

Nilfgaard, po tragicznej śmierci cesarza Emhyra var Emreisa, coraz bardziej się stacza ku ruinie. Morvran Voorhis, genialny strateg, co nie podlega dyskusji, niestety w tronie cesarskim sobie nie radzi. Wokół niego rośnie coraz większa opozycja, która ma dosyć jego rządów. Nie z faktu, że zależy im na ich ojczyźnie, ale dlatego, że cesarz odebrał im dosyć sporo praw i swobód. Mimo tego, że otwarcie nie pokazują swojego sprzeciwu, zaczynają się powoli tworzyć tajne organizacje mające na celu obalenie cesarza. Większe i mniejsze. Ale jedyną grupą, która faktycznie może czegoś dokonać, jest ta przewodzona przez Jana Calveita.

To jest jedna z wielu historii, na którą masz możliwość wpłynąć.

Co oferuje nasze forum?
- Łącznie dziewięć fabuł, do których możesz dołączyć, oraz na które masz wpływ.
- Ogromną swobodę w podejmowanych decyzjach i rozgrywce.
- Tzw. "lore-friendly". Bierzemy pod uwagę wydarzenia, które mają miejsce po wydarzeniach w sadze, dodatkowo nasze historie często się z nimi wiążą.
- Eventy, również mające wpływ na świat, które niekoniecznie są związane z fabułami.
- Miłą i otwartą na propozycje administrację.
- Kompendium, w którym opisane są wszystkie ważne rzeczy, m.in. zmiany, do jakich doszło od 1268 roku.
- I, co najważniejsze, miłą atmosferę.
 
Last edited:
Wystartowała druga fabuła przeznaczona głównie dla graczy z Redanii, Kaedwen i Ligi z Hengfors, jednak nie jest niedostępna dla graczy z innych frakcji.


Rok 1301, Blathe - kwiecień.

"Problemy w Nilfgaardzie nadal narastają, niemniej w bardzo powolnym tempie. Jak się okazuje, teraz najbardziej aktywnym politycznie królestwem jest, mimo wszystko, Redania. Król Radowid V okrzyknięty Srogim nawiązał wstępny sojusz z Kaedwen na tle religijnym. Do ochrzczenia tego państwa jeszcze długa droga, ale mimo to karmazynowy sąsiad nie ubłagalnie zbliża się do tego faktu. Jednocześnie zostało wysłanych kilka grup misjonarzy na tereny byłej Ligi z Hengfors, ale w kompletnie innym celu. Jak Jednorożec miał zostać nawrócony, tak Gryf ma tę religię nawet znienawidzić by przypadkiem wojna wcześniej się nie zakończyła z powodu zmiany oficjalnego wyznania..."​
 
Po prawdzie, to dlaczego lebiodyzm jest tu postrzegany jako kult pogański? Szczątki Proroka spoczywają przecież w zdobionym sarkofagu w novigradzkiej katedrze.
 
@SMiki55 Odpowiedź jest jedna - reformacja, która była zainicjowana przez Radowida, który w religii widzi nową broń. A pogański z prostego powodu, również tego samego - reformacja. Chodzi o to, że teraz ci wszyscy wyznawcy najświętszego ognia uważają wszystko inne wierzenia za właśnie pogańskie, gdzie ich religia jest tą jedyną zorganizowaną itd. Oczywiście wyznawcy kultu Lebiody nie myślą o sobie, że są poganami, po prostu to kwestia punktu widzenia. A co się robi z poganami? Nawraca - i stąd mamy kolejny powód takiego nazewnictwa, swoją drogą wynikający z powodów mieszania się Radowida w religię. Król Redanii chce nawrócić księstwa, które kiedyś wchodziły w skład Ligii, i przy okazji zająć tamtejsze tereny. A skoro Lebioda góruje we Wschodniej Marchii, to jest to wyznanie pogańskie.
 
"W końcu doszło do apogeum wydarzeń na południu. Spiskowcy zdecydowali w końcu uderzyć. Mieli bardzo duże zaplecze militarne. Praktycznie wszystkie oddziały z północnych prowincji przyłączyły się do Jana Calveita, łącznie z flotą, która była kierowana przez Jakuba Celveita, brata Jana. Krwi rozlała się ogromna ilość, nilfgaardzkiej krwi. Zwycięstwo było okupione porażką, porażką samego Nilfgaardu. Każda wojna domowa niszczy państwo, niezależnie czy powstańcy faktycznie działają w słusznej sprawie czy nie. Jan był tego świadom, ale musiał działać, inaczej nie byłoby już nic do ratowania. I tak po swojej wygranej Jan musi teraz ogarnąć burdel wprowadzony przez Voorhisa a spotęgowany przez niego samego. Wpierw jednak musiał przejść koronację. Było obecnych wielu dostojników, szlachciców. Niemalże wszyscy z Nilfgaardu, było tylko dwóch obcokrajowców - zaproszonych przez samego Jana król Redanii oraz najwyższy arcyhierarcha. Redania pomagała wywiadem Calveitowi i teraz nadszedł czas zapłaty. Radowid zażądał legalnego i oficjalnego rozprzestrzenienia religii najświętszego ognia w Nilfgaardzie, zważywszy na fakt, że są to "bratnie wierzenia" (zbieżne poglądy na świat), oraz przeznaczenie jednej katedry w stolicy cesarstwa i po jednej wielkiej kaplicy w stolicach prowincji dla ognia. Jan zgodził się, uznał te warunki za mało niebezpieczne.
W tym samym czasie Kaedwen już po chrzcie dołączyło do Najświętszego Przymierza, w którego skład wchodziło ono samo i Redania. Wiedząc, że ma sojusznika, Dagread II zaczął działać by odzyskać Dolną Marchię, dzisiejsze Górne Aedirn. Wysłał tam kilka oddziałów, oficjalnie nie mających związku z Kaedwen, by nakłonili chłopów do współpracy z przyszłym agresorem. Natomiast sama Redania wchodzi już w ostatnią fazę planu ataku na księstwa byłej Ligii... "



Co nowego?
- Rozdział II fabuły Cesarstwa Nifgaardu został zakończony;
- Rozpoczęto Rozdział II fabuły Królestwa Redanii;
- Rozpoczęto Rozdział I fabuły Królestwa Kaedwen
 
@Daniel Abatemarco nie do końca wszystko. Odeszliśmy od czasu Pani Jeziora na tyle daleko by mieć wolną rękę w tworzeniu, wymyślaniu itd., niemniej wszystkie informacje, które zostały zamieszczone i mają wydarzyć się w przyszłości, np. wojna dwóch jednorożców z 1309-1318, bierzemy poważnie pod uwagę i będą u nas miały formę części jednej z fabuł albo zwykłego eventu.
 
REAKTYWACJA!
08.05.2016r​



1315r​
,,Świat odpoczywa po III Wojnie Północnej. Przynajmniej tak mogłoby się wydawać - Radowid V efektywnie w imieniu całego Najświętszego Przymierza dusi Kovir, potwornie ograniczając ilość dostarczanej tam poprzez handel żywności, chcąc by ten ekonomicznie upadł. Po Caracie Kaedwen szaleje burza nazwana "Wojną Dwóch Jednorożców". W samym Nilfgaardzie natomiast wydaje się, że kolejna wojna domowa pojawi się szybciej, niż się wydaje. Konungariket Skellige wydaje się najspokojniejszy ze wszystkich - planuje właśnie wyprawy ekspedycyjne na zachód.''



Wydawało się, że jedno z nielicznych PBF w świecie Wiedźmina, nie przetrwało próby czasu i umarło w zapomnieniu. Założenie, na szczęście, okazało się błędne i administracja wraca ze świeższymi i lepszymi pomysłami.


Jakie zmiany?
~ Przeskok czasowy o czternaście lat wprzód. Co to oznacza? Przede wszystkim ogromne zmiany na arenie politycznej. Nie uświadczymy już znacznej części postaci w rozgrywce... Podobnie jak i całych państw;
~ Nowa, główna oś fabularna;
~ Tablica zadań dla graczy, którzy lubują się w wykonywaniu zadań pobocznych, niezwiązanych z głównym wątkiem.

 
Top Bottom