Fabuła [SPOILER] - a całość serii.

+
Fabuła
- a całość serii.
Witam .
Zalecam nie czytanie poniższego tekstu jeżeli nie ukończyłeś gry.
Na wstępie chciałbym dodać że jestem fanem sagi i serii gry komputerowej pt; Wiedźmin .
Wiem że występują różnicę pomiędzy grą a opowiadaniami Andrzeja Sapkowskiego. Jako gracz bardzo sobie cenie każdą produkcję CD-Project .
Zauważyłem że w każdej produkcji występuje urwanie wątków fabuły . Nie wyjaśnia całkowitego zdarzenia i wyklucza bardzo ważne elementy .
Wiedźmin 1 - można natknąć się na identyczną postać do Ciri czyli Alvin (posiadają podobne zdolności , nazywani są dziećmi starszej krwi) - brak informacji o tej postaci (jedynie scalenie Alvina z Jakubem de Aldersbergiem byłoby dostatecznym wyjaśnieniem , lecz nigdzie nie było żadnej rozsądnej odpowiedzi na ten temat) , całkowite odrzucenie Shani (postać ta odgrywała bardzo dużą rolę w fabule, jeżeli zwrócimy uwagę na część pierwszą) . Grę ukończyłem z wykonaniem questa odczarowania księżniczki Addy , która poślubiła Radowida V , lecz postać ta nie pojawia się w żadnych kolejnych produkcjach. Zwróciłem uwagę także na postać Zygfryda , który po śmierci Jakuba de Aldersberga zostaję mistrzem zakonu płonącej róży , i występuje tylko w drugiej części przez moment. Według wypowiedzi Zygfryda dołączył do jednostek specjalnych Radowida , aczkolwiek nie przebywa u jego boku w najnowszej odsłonie gry. Jest jeszcze sporo postaci występujące w tej produkcji , lecz można je zdecydowanie pominąć , gdyż Temeria upadła i znany jest nam ich los .
Wiedźmin 2 - Saskia (wypowiedź Filipy Eilhart - Saskia , nie jest już pod moją kontrolą nie wiem gdzie jest i koniec ) , dolina pontaru (informacja że miejsce zostało przejęte pod władanie bodajże Nilfgardu , nie stanowiło wyzwania gdyż państwo było w stanie rozkładu i upadało - :/ po co walczyłem dla Saski i Iorwetha , odczarowałem nawet czar podtrzymujący kontrolę Fillipy Eilhart ) , Iorweth(brak informacji) , henselt (brak informacji , jedynie to że Kedwen upadło + głos Henselta w każdej karczmie u zwyczajnego chłopa :D)
Wiedźmin 3 - kolejne elementy Eredin wspomina że Avalach oszukał Geralta , nie wiadome jest czy poświęcenie Ciri powstrzyma nadejście Białego Zimna,albo czy rezygnacja z wejścia do wieży nie zwiastuje apokalipsy , nieznane są losy czarodziejek , Geralt zostaje otoczony przez potwory po zabójstwie wiedźmy i jak zwykle to już inna historia ,
Wiedźmin 4 - ???
Moim zdaniem nie wszystko zostało do końca wyjaśnione , jako gra jest świetna , lecz odbiorca , który kontynuuje swoją przygodę od pierwszej części może być troszkę zaskoczony . Możliwe że dwa dodatki , które są obecnie w produkcji wyjaśnią o wiele więcej i wprowadzą do tego ogromnego świata , postacie , które są znane od początku gry.

Regis, król gonu to widmo śmierci, nie da się go zabić, ale można go przepędzić
 
Już po przejściu wątku fabularnego natrafiłem na osobliwą trójkę npc z "!" na mapie, południo-wschód od Novigradu: jakiś podróżny magik, redański żołnierz i kupiec vel nilfgaardzki szpieg. Darując sobie opis zaistniałego zajścia, powiem tyle, że jeden z nich powiedział coś takiego: "Szkoda, że Henselt nie żyje, Nilgaard by się tak nie rozpanoszył... Przeklęta Smokobójczyni!". I jeszcze chyba coś o Dolnej Marchii czy tak Górnym Aedirn, nie pamiętam.

Wygląda na to, że fabularnie (brak zapisów z W2) Henselt zginął w wojence, którą prowadził z Aedirn, czy też tym co z tego kraju pozostało, zarządzanego przez lokalną szlachtę, księcia Peni... tfu, znaczy się Stennisa i wielbioną przez prostaczków Saesenthessis, z której to ręki lub za pośrednictwem zginął. To tyle odnośnie Heńka. [FONT=Helvetica, Arial, sans-serif][/FONT]
 
Zgadzam się z twoją wypowiedzią .
Chciałbym zwrócić uwagę że korzystałem z scalonego pliku savegame . z poprzednich dwóch części .
Dziękuje że wyjaśniłeś mi historię Henselta , w sumie należało mu się :D .
Gry CD-Projectu mają szerokie spektrum wyboru, dlatego chciałbym aby były one uwiecznione w najnowszej odsłonie gry .
Według mojej decyzji książę Peni., odszedł w wieczne spoczywanie ze względu na intrygę, którą uknuł ze swoim znajomym kapłanem Olcanem . Ale to nie uzasadnia do końca mojego wyboru. Spotkałem także medyka Lebiody i wspominał o Shanii że była jego uczennicą . Zdecydowanie ciekawsze byłoby spotkać daną postać nawet z krótkim zadaniem pobocznym .
 
(...)
Wiedźmin 3 - kolejne elementy Eredin wspomina że Avalach oszukał Geralta , nie wiadome jest czy poświęcenie Ciri powstrzyma nadejście Białego Zimna,albo czy rezygnacja z wejścia do wieży nie zwiastuje apokalipsy , nieznane są losy czarodziejek , Geralt zostaje otoczony przez potwory po zabójstwie wiedźmy i jak zwykle to już inna historia ,

To akurat twoje zakończenie - ja miałem inne, losy Ciri i Geralta zostały tam opisane. Gorąco polecam przejsc grę drugi raz i podjąć inne decyzje w questach głównych i pobocznych od ważnych postaci [triss, yennefer, vernon roche, dijkstra]. Faktem jest, że los czarodziejek loży zostaje pominięty w zakończeniu, co jest niesatysfakcjonujące (Filippa sugeruje Geraltowi pewne rozwiązanie swojego losu w trakcie questu).

Wiedźmin 4 - ???
Proszę, NIE. Geralt, o ile uwielbiam wszystkie opowieści, w których jest bohaterem (wliczając gry) zasłużył na taki dobry koniec kariery. Chętnie za to zobaczyłbym inną produkcję w świecie wiedźmina - być może stworzenie własnego?

Moim zdaniem nie wszystko zostało do końca wyjaśnione , jako gra jest świetna , lecz odbiorca , który kontynuuje swoją przygodę od pierwszej części może być troszkę zaskoczony . Możliwe że dwa dodatki , które są obecnie w produkcji wyjaśnią o wiele więcej i wprowadzą do tego ogromnego świata , postacie , które są znane od początku gry.

Regis, król gonu to widmo śmierci, nie da się go zabić, ale można go przepędzić

Zgadzam się. Też gram na sejwach (kilka wariantów), które mam od części 1. Brakuje mi wyjaśnienia losów pewnych postaci, stąd założyłem wątek na forum na ten temat. Liczę, że REDzi nie zostawią tych pytań bez odpowiedzi i w jakiejś formie bohaterowie Ci znajdą zakończenie swoich wątków.
 
Wprawdzie masz racje, widziałem inne zakończenia gry i są wystarczające . Aczkolwiek gra , która jest elementem ostatecznym i finałowym nie powinna prezentować sobą nie wyjaśnionych momentów.(tak jak w literaturze, wszystko ma swój początek i koniec) . Dlatego uważam że możliwości zazwyczaj jest za dużo i w większości są one pomijane. W pierwszej części 3-4 zakończenia , a w następnej produkcji aż 16 . Liczby robią wrażenie , ale jak je teraz umieścić i wszystkie dopasować.
Formalnością jest to że przysiądę jeszcze nie raz do tej gry i wybiorę zupełnie inne opcje w wyborach fabularnych.
Dziękuje m4x1u za odpowiedź i zainteresowanie się moim tematem .
 
Top Bottom