Fallouty

+


 
Wśród zarzutow kierowanych pod adresem ostatniej produkcji Bethesdy, tej luźno powiązanej z uniwersum Fallouta (licencja licencją, ale twórcy TES'a powinni mieć sądowy zakaz tykania marki Fallout choćby kijem) pojawiał się i taki dotyczący drewnianej mimiki. I słusznie, bo ta do najlepszych nie należy, czy też nie należała, bo oto jest...


Myślę, że jakikolwiek komentarz jest tu zbędny.
 
Czy ktoś również miał problem z dokończeniem głównego wątku fabularnego w Fallout 4 ? Pisząc problem mam na myśli kompletny brak motywacji do pociągnięcia historii do końca
ot odnalazłem syna która jest trochę starszy niż zakładano i przewodniczy Instytutowi (po co im te syntki ?) Następnie musimy wybrać jedno poprzeć jedno z stronnictw i wyniszczyć pozostałe, nie muszę wspominać że ciężko się przywiązać do którejkolwiek frakcji.
Apropos organizacji, do Bractwa Stali przyłączyłem się po
wykonaniu jednego zadania dla Paladyna Densla po czym przy dalszym rozwijaniu głównego wątku..od razu dostałem pancerz wspomagany na statku i osobiste zadanie od Maxsona, poważnie] ?.
Fallout Tactcis będący z założenia upośledzoną grą RPG pozwolił mi na kilkakrotnie lepsze wczucie się wczucie w role rekruta który awansuje w hierarchii frakcji.
Podsumowując syn znaleziony i ma się w miarę dobrze, żadna z organizacji nie jest ciekawa i nie oferuje nic specjalnego
. Ah te główne wątki w grach bethesdy
 
Ale przecież Bethesda za jakieś trzy lata wypuści Fallouta 5, który na koniec okaże się jeszcze większym crapem, a pomimo to w pierwszym tygodniu zarobi więcej, niż zarobią kiedykolwiek wszystkie Wiedżminy razem wzięte. W końcu to Bethesda.

Czasami odnoszę wrażenie że niektórzy kupują ich gry z przyzwyczajenia. A jeśli chodzi o markę "Fallout", to ją zniszczyli C.A.Ł.K.O.W.I.C.I.E. Ja zaczynałem od FT, po którym sięgnąłem po F2 by wreszcie wsiąknąć w pierwszą część. Teraz jakoś nie wyobrażam sobie, by ktoś po ukończeniu F4 zapalił się do poprzednich części. Jednak ostrzegam - piszę to jako osoba, która czyta opinie i recenzje, po zapoznaniu z którymi na zakup gry się nie zdecydowałem. Według nich w moim przekonaniu gra nie jest warta swojej ceny, a do pobierania pirata z "alternatywnych źródeł" zniżał się nie będę. Dema z oczywistych względów Bethesda nie udostępni, by takich jak ja w swoim przekonaniu nie utwierdzać.
 
Ale przecież Bethesda za jakieś trzy lata wypuści Fallouta 5, który na koniec okaże się jeszcze większym crapem, a pomimo to w pierwszym tygodniu zarobi więcej, niż zarobią kiedykolwiek wszystkie Wiedżminy razem wzięte. W końcu to Bethesda.
Czasami odnoszę wrażenie że niektórzy kupują ich gry z przyzwyczajenia.

Podobnie jak z CoD-ami i Assanynami tego świata.
 
Nie wiem czy temat bardziej nie pasuje do "wyszperane w sieci" ale w końcu jest związany z F4. Otóż pewien Rosjanin (?!) tak zagrał się z F4, że stracił zarówno pracę jak i małżonkę, a teraz żąda od Bethesdy wypłaty 500 tys. rubli (ok. 7 tys. dolarów) zadośćuczynienia.

Uśmiać się można :laughing: ...

P.S. A człowiek myślał, że takiego typu rzeczy tylko w USA, a jednak nasi wschodni sąsiedzi też są "kreatywni".
 
W przyszłym tygodniu wracam do gamingu po niemal dwóch miesiącach przerwy (sic(k)?!) i na początek chciałbym min. wrócić do świata Fallouta, co umożliwi mi świeży jeszcze zakup Classic Collection. Poważnie zabieram się za klasyczne odsłony, odsuwając w czasie zakup FO4 i powrót do F:NV, stąd nasuwa się pytanie względem F1 - macie jakieś rady względem buildu postaci? Chciałbym stworzyć złotoustą postać, opierającą się na charyzmie, ale nie pogardziłbym też walką wręcz, czy to w ogóle ma rację bytu?
 
@Galadh Oczywiście, że ma rację bytu, choć dla "charyzmatycznej" postaci bardziej polecałbym walkę zasięgową. Dla postaci nastawionej na dialog, bardzo ważna jest też Inteligencja, która dodaje dodatkowe opcje dialogowe, a przy okazji zwiększa przyrost skill points na poziom, więc ogólnie jest bardzo dobrym atrybutem. Spójrzmy:

Traits: Gifted

Stats:
S 6
P 5
E 7
C 9
I 9
A 9
L 2

Tag Skills:

Speech
Unarmed
+1 dowolna

Następnie perki wspomagające walkę wręcz, przede wszystkim Slayer na 18 poziomie.
Alternatywnie możesz obniżyć C do 6 i wziąć L 5 (w perspektywie 6) dla Better Criticals i Toughness.

Bez "Gifted" - bo ten trait jest trochę "cheaterski":

S 6
P 5
E 7
C 7
I 7
A 7
L 1

To zdecydowanie nie są jedyne możliwe, ani nawet "najlepsze" buildy. Jest masa opcji, dla Twojej postaci nie jest np. konieczna Percepcja, więc spokojnie możesz uznać, że grasz prawie ślepym mistrzem walki wręcz i obniżyć ją do 1.

Istotne porady, co do zmian statystyk w trakcie gry:

- W trakcie gry jest możliwość podniesienia każdej statystyki o 1.
- W końcowej części gry można założyć Power Armor, co daje bonus +3 do Siły.
- Jak widać, z S=6 na początku, możemy pod koniec gry mieć maksymalną wartość, a więc 10. Jednocześnie 6 jest wartością wystarczającą dla praktycznie każdej broni, prócz Miniguna i być może paru innych Big Guns, dostępnych raczej pod koniec gry.
- Warto spojrzeć na listę perków, np tu i zaplanować statystyki, by na odpowiednim poziomie spełniać wymagania perka, który chcemy wziąć.
 
Last edited:
@Chodak
Jeżeli postać miałaby iść w Unarmed, to rozważyłbym jako drugi trait Heavy handed - większe obrażenia od ataków wręcz kosztem słabszych krytyków. Ale faktycznie, dla postaci "charyzmatycznej" lepszą opcją jest walka zasięgowa.
 
No i jak się ładnie "mod'zi" Fallout 4, a narzędzia do tworzenia prawdziwych modyfikacji będzie dopiero wydane.
 
Dla kogo smutne? Starzy wyjadacze wiedzieli, że po Bethesdzie nie ma się czego spodziewać, a dla fanów Bethy to jest plus, bo przecież można eksplorować, zbierać złom i budować osady, zamiast przejmować się rozbudowanymi dialogami i różnymi sposobami wykonywania zadań.
 
Last edited:
a dla fanów Bethy to jest plus, bo przecież można eksplorować, zbierać złom i budować osady, zamiast przejmować się rozbudowanymi dialogami i różnymi sposobami wykonywania zadań.
1. Większości fanów Bethesdy takie rozbudowane questy by nie przeszkadzały. Ba, pewnie nawet by tego rozbudowania nie zauważyli.
2. Tak duże studio powinno być w stanie zrobić grę zarówno rozbudowaną pod względem eksploracyjno-craftingowym, jak i fabularnym.
 
Top Bottom