Fanowskie galerie na DeviantArt

+
Wydaje mi się, po dokładnym oglądnięciu, że on ma zakrzywione ostrze. Chyba tak właśnie wyglądał sztylet z intro W1.
 
Mam dziwne odczucie jakby Geralt był w trakcie... molestowania tego potwora, a nie zabijania .

Dodatkowo postacie "chodzą po wodzie", ale tak od strony artystycznej naprawdę nieźle.
 
podoba m sie ze utopiec wyglada bardziej ludzko, mniej rybio, ma to wiekszy sens , a ni ze po smierci trupkom rosna płetwy skrzela i inne atrybuty podwodnej fauny
 
IwaN said:
Mam dziwne odczucie jakby Geralt był w trakcie... molestowania tego potwora, a nie zabijania.
Mam dokładnie te same odczucia. Aż strach pomyśleć, co się stanie za chwilę. ;)
 
Vojtas said:
Mam dokładnie te same odczucia. Aż strach pomyśleć, co się stanie za chwilę. ;)
Hmmm...
 
Last edited:
Ano bardzo ładne, i te fiolki przy pasie. Ta trzecia kojarzy mi się trochę z kurtką Kruka.
 

Guest 3669645

Guest
Swoich "gości od ciuchów" REDzi powinni szukać na deviantarcie :D
 
Eleganckie te herby.

Jest ich więcej, ale już nie chciało mi się kopiować ich adresów. Wszystkie razem można zobaczyć tu.

Może i tłumacz czeski Stanislav Komarek, który wymyślał te herby, niezbyt był wierny tym AS-owym, ale jego pomysły i historyjki dotyczące owych herbów są całkiem niezłe ;)
Może i rysownik, które owe herby narysował, niezbyt był wierny owym historyjkom Komarka, może popełnił parę heraldycznych błędów (hmm, najgorszy to chyba stanowczo pomylenie lewej strony tarczy herbowej z prawą...), ale robotę rysowniczą wykonał fachowo, wyglądają miodnie :)
 
Na heraldyce to ja się nie znam, więc ciężko mi w tym zakresie coś naskrobać. Jestem zwolennikiem tych klasycznych, prostych herbów, ale te troszkę przekrzywione prezentują się świetnie od strony graficznej. Zwłaszcza Aedirn i Kaedwen bardzo mi podobają. Jeśli chodzi o zgodność z książkami to tu też leżę bo sagę czytałem dawno i nie pamiętam poszczególnych opisów. O ile w ogóle były dość dokładne opisy? No ale przed premierą trzeciej części pasowałoby odświeżyć troszkę pamięć, więc będzie okazja :)
 
Last edited:
Na heraldyce to ja się nie znam, więc ciężko mi w tym zakresie coś naskrobać. Jestem zwolennikiem tych klasycznych, prostych herbów, ale te troszkę przekrzywione prezentują się świetnie od strony graficznej. Zwłaszcza Aedirn i Kaedwen bardzo mi podobają. Jeśli chodzi o zgodność z książkami to tu też leżę bo sagę czytałem dawno i nie pamiętam poszczególnych opisów. O ile w ogóle były dość dokładne opisy? No ale przed premierą trzeciej części pasowałoby odświeżyć troszkę pamięć, więc będzie okazja :)
Aedirn to akurat ma kapkę błędną wstęgę (powinna być mniej więcej taka, jak w grach, na wiki wiedźmińskiej czy wikipedii - żeby wyglądała tak, jak przedstawił ją rysownik, opis brzmiałby nie "złoto-czerwona krokiew", a "czerwona krokiew ze złotym obrysem" (chyba)...), co nie zmienia faktu, że jest niezły. Choć wolę Brugge, tak bardzo zieleń, wow :). Cidaryjski jest też ciekawy, może nawet lepszy od tego Mborowego (choć flaga utworzona od Mborowego wygląda ładniutko ^^)

Co do opisów z Sagi - herb Temerii został opisany dokładnie w "Pani jeziora", jeszcze dokładniejszego (bo francuskiego) opisu doczekał się niedawno herb Kerack w "Sezonie burz". Kilka innych herbów AS opisał w genealogiach (z jego strony genealogie zniknęły po zmianie serwerów, ale uchowały się archiwalne kopie, które to, przy odrobinie samozaparcia, zamierzam kiedyś tu zalinkować), inne z kolei są opisane ledwo pobieżnie w Sadze i opowiadaniach, ale ich opis wystarcza, by odtworzyć w miarę przybliżony wygląd.

Wszystkie stworzone na podstawie opisów AS-a herby można znaleźć na stronie Adama Kromera, któremu to należy się worek florenów za sam fakt, że herby Wiedźminlandu odwzorował jako pierwszy, w większości bezbłędnie (tu są jego herby z Wiedźmina i "Maladie", tu z "Narrenturmu", a tu z "Bożych Bojowników"). Kłopot w tym, że jego herby są kilkudziesięciopikselowymi gifami ;)

Ale to dzięki jego pracy podczas poszukiwania informacji o herbach, zawdzięczamy późniejsze herby Mboro czy te w grze (no, przy okazji - nadal nie mam pojęcia, dlaczego w grach ukazano herb Temerii przeterminowany o jakąś setkę lat :harhar:)

Za to czeskie herby jako jedyne ukazują coś poza tarczą herbową.
 
Prześliczne. Bardzo mi się podobają. Niezgodności mi niestraszne, więc mogę się nacieszyć pięknymi ozdobami, dużo piękniejszymi od suchych wersji.
 
@SMiki55 Najwyraźniej się sporo orientujesz w temacie, więc zapytam jak się ma ten herb Nilfgaardu do materiałów źródłowych? Bo jak dla mnie to autora trochę poniosło :p Pokazanie Cesarstwa jako potęgi na tle innych państw oczywiście udało się, ale jednak IMO herb lepiej prezentowałby się w klasycznym wydaniu.
 
Herb Nilfgaardu w materiale źródłowym...

Rozczaruję Cię. Słońce we wszystkich odwzorowaniach herbu to tylko przypuszczenie. W istocie wiadomo, że na Wielkie Słońce jako symbol religijny powołują się parę razy mieszkańcy Cesarstwa, szesnastoramienne słońce z naprzemiennie ułożonymi promieniami prostymi i krzywymi jest również puncmarką słynnych mieczy z Viroledy. Ale jako godło...

Mboro i Wikipedia podają słońce jako jak najbardziej kanoniczne i oficjalne. Powołują się na stronę Adama Kromera - jednak ów twierdził coś zupełnie odwrotnego, że liczba chorągwi nilfgaardzkich oddziałów i symboli jest tak duża, iż trudno powiedzieć, który jest herbem. Możliwe, że żaden.

Kto jako pierwszy wyskoczył ze słońcem? Nie wiem, z którego wydania pochodzą czeskie herby, więc albo Gra Wyobraźni, albo właśnie Czesi.

Mimo to - czeski rządzi, choć słońce bym odrobinę zmodyfikował :D

E: a i owszem, zmodyfikuję :p
 
A no widzisz., podziękował. To trochę wyjaśnia. Słońce wydaje mi się najlogiczniejszym wyjściem i jakoś teraz nie mogę sobie wyobrazić czegoś innego. Tylko ja też bym widział trochę zmodyfikowane, takie bardziej surowe, beztwarzowe. Dobra koniec, bo się troszkę oddalamy od tematu w niebezpiecznym kierunku ;) Podsumowując, bardzo pomysłowe i udane grafiki a Henselt to świnia ale ma ładny herb :p
 
Top Bottom