Fanowskie galerie na DeviantArt

+
Cosplay z Wiedźmińskiego Facebooka. Mam nadzieję, że nie było.





 
A może komuś przyszło do głowy, że mają wyglądać jak nietopyrze? :p I wyglądają. Btw, przeczytałam coś fascynującego na wikipedii:

Vampire bats form strong bonds with other members of the colony. A related unique adaptation of vampire bats is the sharing of food. A vampire bat can only survive about two days without a meal of blood, yet they cannot be guaranteed of finding food every night. This poses a problem, so when a bat fails to find food, it will often "beg" another bat for food. A "donor" bat may regurgitate a small amount of blood to sustain the other member of the colony. For equally familiar bats, the predictive capacity of reciprocity surpasses that of relatedness. This finding suggests that vampire bats are capable of preferentially aiding their relatives, but that they may benefit more from forming reciprocal, cooperative relationships with relatives and non-relatives alike. Furthermore, donor bats were more likely to approach starving bats and initiate the food sharing.
 
Już chciałem dać minusa za brak Triss, ale zapomniałem, że na tym forum nie ma minusów :p Całe szczęście rude uratowały sytuację :)
 
Co prawda ostatnimi czasy zrobiłem się nieco skromniejszy i zamiast wstawiać tu kolejny herb od razu po ukończeniu, czekam aż się ich trochę nazbiera (jak w poprzednim poście), niemniej z mojego najnowszego dziełka jestem po prostu niebywale ukontentowany. Z herbem Cidaris bowiem użerałem się już od dawna, a w obydwu podejściach, które dotychczas publikowałem, czegoś mi brakowało: pierwsze zdawało się zbyt przekombinowane (a i tak było uproszczoną wersją o wiele bardziej porąbanych prototypów); drugie z kolei odbierałem jako nadto minimalistyczne. Wydaje mi się jednak, iż w końcu osiągnąłem złoty środek:

http://smiki55.deviantart.com/art/Cidaris-COA-and-flag-3rd-approach-620420356
 
Last edited:
Co prawda ostatnimi czasy zrobiłem się nieco skromniejszy i zamiast wstawiać tu kolejny herb od razu po ukończeniu, czekam aż się ich trochę nazbiera (jak w poprzednim poście), niemniej z mojego najnowszego dziełka jestem po prostu niebywale ukontentowany. Z herbem Cidaris bowiem użerałem się już od dawna, a w obydwu podejściach, które dotychczas publikowałem, czegoś mi brakowało: pierwsze zdawało się zbyt przekombinowane (a i tak było uproszczoną wersją o wiele bardziej porąbanych prototypów); drugie z kolei odbierałem jako nadto minimalistyczne. Wydaje mi się jednak, iż w końcu osiągnąłem złoty środek.

Na herbach się nie znam, ale jako grafika Twoja praca jest świetna - wyważona, odcień niebieskiego idealny (zakładam, że wybrany nieprzypadkowo), całość prosta i "przejrzysta". Bardzo fajna praca. ;)
 
Ha, nad niebieskim długo się zastanawiałem :D W końcu zdecydowałem się na rozwiązanie najprostsze, czyli wymieszanie koloru "morskiego" z dwóch poprzednich podejść oraz błękitu z herbu narysowanego przez czeskiego rysownika.

Swoją drogą, niewiele by brakowało, a zamiast powyższej finalnej formy odwzorowałbym po prostu dokładnie ów czeski herb (wcześniej się powstrzymywałem, bo ochotę na przerysowywanie tej siatki łusek miałem raczej niewielką). Ale wczoraj zauważyłem symbol kotwicy na bydgoskim tramwaju wodnym... no i się widać mnie czepiła. Pomysł, by podzielić ją kolorystycznie tak samo, jak ryby i tarczę, naszedł właściwie parę chwil później, jak myślałem o czymś innym. Morał z tego taki, że najlepsze pomysły przychodzą, gdy przestaniemy nad czymś rozmyślać, tylko oddamy inicjatywę podświadomości.
 
Last edited:
Top Bottom